Tagi
Publikacji na stronę
1
Dawid Grzyb | 14.12.2009 | 2108544 odsłony | 217 komentarzy
Co daje przewagę graczowi komputerowemu w zmaganiach z przeciwnikiem w ulubionej grze? Jeżeli zastanowimy się chwilę, dojdziemy do wniosku, że podstawą są umiejętności. Wygrana zależy również od odpowiednio wysokiej liczby klatek animacji na sekundę. Ostatnimi czasy coraz większą wagę przywiązuje się do urządzeń peryferyjnych. Każdy gracz ma pewne oczekiwania co do funkcjonalności, ergonomii i jakości wykonania sprzętu, z którego korzysta podczas wirtualnych zmagań. Postanowiliśmy skupić się na grupie urządzeń, które nie tylko przekazują do uszu dźwięki w grze, ale są podstawą komunikacji z pozostałymi członkami drużyny. Trzy karty, ponad 30 par słuchawek i my... Oto nasz wielki test słuchawek przeznaczonych dla graczy.     

więcej »
Dawid Grzyb | 29.10.2009 | 15950 odsłon | 24 komentarze
Niektórzy pamiętają czasy, kiedy internet w Polsce był słabo rozwinięty. Fani gier komputerowych wręcz nałogowo korzystali z usług kawiarenek internetowych, gdzie mogli w sieci lokalnej grać w ulubione gry. Minęło ładnych parę lat i zmieniły się przyzwyczajenia graczy, którzy dziś zdecydowanie częściej wybierają własne cztery ściany. Dla tych, którzy ciągle lubują się w spotkaniach typu lan party, firma Roccat przygotowała dosyć specyficzny gadżet: torbę do przenoszenia monitora oraz innych urządzeń peryferyjnych. więcej »
Piotr Gontarczyk | 21.04.2009 | 30204 odsłony | 27 komentarzy

Na polski rynek trafić ma ROCCAT Kave Solid 5.1 Gaming Headset - nowy zestaw słuchawkowy niemieckiegeo producenta. Kave łączą w sobie wygodę użytkowania, wysoką jakość dźwięku przestrzennego w standardzie 5.1, oraz nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne.

Głośniki zamontowane w każdej z muszli słuchawek rozmieszczono pod kątem 12 stopni, dzięki czemu dźwięk jest odtwarzany wiernie i w pełnej przestrzeni 3D. Specjalny, zaprojektowany na potrzeby zestawu Roccat Kave Solid 5.1, pilot Tip'n'Control oferuje użytkownikowi pełną kontrolę nad każdym z czterech kanałów dźwięku (Center, Front, Rear oraz Bass), funkcją wibracji, mikrofonem, oraz specjalnymi profilami Game i Movie.

Pilot nie jest zintegrowany z kablem słuchawek, dzięki czemu może swobodnie spoczywać na blacie biurka. Umożliwia to nie tylko wygodniejszą manipulację ustawieniami ale i nie rozprasza podczas dynamicznej rozgrywki.

Słuchawki ROCCAT Kave dodatkowo wyposażone zostały w mikrofon z możliwością swobodnej regulacji pałąka w zakresie 360 stopni. Można go także w każdej chwili, jednym ruchem, wypiąć ze słuchawek. Przydatną cechą mikrofonu jest również umieszczona na końcu niebieska dioda, która informuje czy zbieranie dźwięków jest włączone.

Dla większej trwałości, słuchawki zostały wykończone elementami z aluminium, a solidnie uszyte komfortowe poduszki w nausznikach dopasowują się do kształtu czaszki, skutecznie blokując wszelkie niepożądane dźwięki otoczenia. Całość konstrukcji jest składana, dzięki czemu Roccat Kave nie zajmują dużo miejsca a ich transport nie nastręcza problemów.

Przewidywana cena detaliczna wynosi 299 złotych.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Sytuacja jednak powoli się stabilizuje. IDC opublikowało właśnie kolejny raport dotyczący rynku PC. 33
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 160
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
Chodzi oczywiście o wyczekiwany od dawna model Galaxy X. 10
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 40
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Facebook
Ostatnio komentowane