Tagi
Publikacji na stronę
1
Bartosz Czechowicz | 18.12.2017 | 1671 odsłon | 2 komentarze

Firma chce poszerzyć dostępność swojego systemu płatności mobilnych. LG już niedługo wprowadzi platformę Pay na smartfony z segmentu mid-range - donosi redakcja serwisu GSMArena. Z usługą ma być kompatybilna przyszłoroczna wersja modelu K10.

więcej »
Mateusz Brzostek | 18.01.2009 | 92899 odsłon | 63 komentarze
Od premiery procesorów Phenom, a nawet wcześniej, od połączenia się z ATI, firma AMD stara się promować swoje produkty nie pojedynczo, ale jako części platformy. Platformą nazywa system komputerowy z płytą główną z chipsetem AMD, procesorem AMD i kartą graficzną ATI. Pierwsza platforma AMD: z Phenomem, chipsetem z serii 700 i kartą graficzną Radeon HD3x00, miała nazwę kodową Spider. Teraz, po wprowadzeniu Phenomów II, AMD promuje nową platformę – Dragon. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 15.12.2008 | 1774 odsłony | Brak komentarzy
Firma Acer zaprezentowała nowy, miniaturowy projektor K10 - pierwszy projektor firmy z lampą LED. Wszystkie projektory Acer są oparte na technologii DLP. Aby osiągnąć nowy poziom jakości obrazu, w miniaturowym projektorze K10 połączono właśnie technologię DLP z lampą LED. W porównaniu z tradycyjnymi lampami, technologia LED ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze zostaje faktycznie wyeliminowana konieczność wymieniania lampy, ponieważ żywotność diod LED przekracza 20 000 godzin, a ponadto lampa LED nie zawiera delikatnych elementów, takich jak włókno żarnika lub szklana bańka. Dzięki temu, projektor K10 cechuje się wyjątkową niezawodnością oraz niskimi kosztami eksploatacji. W połączeniu z technologią DLP, lampa LED zapewnia lepsze nasycenie barw oraz większy kontrast. więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.10.2008 | 8901 odsłon | 55 komentarzy

Firma Intel jest pewna, że mające pojawić się na rynku niebawem procesory Core i7 są znacznie szybsze niż obecnie sprzedawana generacja. Tak przynajmniej wynika z dokumentacji, do której dotarli dziennikarze. Jeśli informacje zawarte w dokumentach okażą się wystarczająco dokładne, to Intel może ze spokojem zatrzymać sobie koronę wydajności, nawet po tym, jak AMD wprowadzi na rynek nowe procesory.

Z ujawnionej przez serwis Expreview treści dokumentów wynika, że procesory Intel Core i7 mają zapewniać o aż 52% wyższą wydajność w grach, o 41% wyższą wydajność kodowania multimediów (np. filmów) oraz w aplikacjach do edycji multimediów, a także o 38% wyższą wydajność renderowania. Wszystko to w porównaniu do procesorów Core 2 Extreme QX9770.

Intel Core i7 965 ma początkowo być najmocniejszym przedstawicielem generacji procesorów Nehalem, taktowanym zegarem 3,2 GHz. Core 2 Extreme QX9770 to aktualnie najbardziej wydajny procesor (serii Core) Intela, którego zegar "tyka" z tą samą częstotliwością.

Jeśli dane zawarte w dokumentach Intela są poprawne oznacza to, że przy porównaniu tak samo taktowanych procesorów, wydajność nowej generacji jest nawet o 52% wyższa.

Firma AMD z drugiej strony niedawno zapowiedziała, że nadchodzące procesory, oparte na ulepszonej architekturze K10, względem aktualnie dostępnych modeli mają być szybsze o około 35% (przy takim samym zegarze taktującym).

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.07.2008 | 4899 odsłon | 12 komentarzy

Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że firma AMD anulowała prace nad dwurdzeniowymi procesorami Phenom (Kuma, K10), produkowanymi w wymiarze technologicznym 65 nm. Dwa dni później przedstawiciele firmy zaprzeczali tej informacji. Twierdzili także, że procesory te pojawią się w drugiej połowie bieżącego roku.

Dziś zamieszenie z dwurdzeniowymi Phenomami powraca bo, jak donosi serwis Fudzilla, AMD jednak anulowała premierę wspomnianych jednostek centralnych.

Serwis stwierdza także inną rzecz, która wypłynęla miesiąc temu, a mianowicie rzekome problemy z produkcją nowych procesorów, co w efekcie miało doprowadzić do tego, że AMD wstrzymuje dwurdzeniowe Phenomy do czasu, gdy możliwe będzie rozpoczęcie ich produkcji, z wykorzystaniem wymiaru technologicznego 45 nm.

To ma ostatecznie oznaczać, że dwurdzeniowe Phenomy możemy zobaczyć nie wcześniej, niż w drugim kwartale przyszłego roku. Gdyby tak się stało, procesory te ostatecznie na rynku pojawiłyby się ponad rok później, niż wstępnie planowano.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.06.2008 | 6761 odsłon | 11 komentarzy

Firma AMD zaprzecza przedwczorajszym doniesieniom serwisu HKEPC.com, który twierdził, że firma rezygnuje z wprowadzenia na rynek dwurdzeniowych procesorów Kuma (architektura K10).

W swojej wypowiedzi dla serwisu News.com, rzecznik AMD - Jake Whitman - zaznaczył, że plan wprowadzenia na rynek dwurdzeniowych procesorów z architekturą K10 jest aktualny. Procesory mają pojawić się w drugiej połowie bieżącego roku.

Z ust rzecznika nie udało się wycisnąć szczegółów specyfikacji nowych procesorów. Wiadomo natomiast, że nie będą to produkty o nazwie Phenom X2.

Whitman prostuje spekulacje twierdząc, że "Firma nigdy nie twierdziła, że Kuma jest w jakikolwiek sposób związana z Phenomami. Dwurdzeniowy Phenom? Nigdy nie widziałem takiego w planach. Nigdy nie zarejestrowaliśmy takiego znaku handlowego.".

Premiera nowych procesorów dwurdzeniowych początkowo zaplanowana była na pierwszy kwartał bieżącego roku. Później przesunięta została na czerwiec, a obecnie na drugą połowę roku.

Ciągłe zmiany w "rozkładach jazdy", często wywołują fale spekulacji. Przedczorajsza była doskonałym przykładem.

więcej »
Tagi: amd, k10, kuma, phenom
Piotr Gontarczyk | 10.06.2008 | 5486 odsłon | 15 komentarzy

Serwis HKEPC poinformował, że uzyskał nieoficjalne informacje z grona producentów płyt głównych o tym, że firma AMD anulowała premierę dwurdzeniowych procesorów Kuma oraz dwóch serii Phenomów FX, korzystających z architektury K10. Problemem ma być wymiar technologiczny 65 nm, który ogranicza możliwe do uzyskania zegary taktujące.

Jednocześnie zakres cenowy trzy- i czterordzeniowych procesorów Phenom ogranicza optymalne ustawienie ich dwurdzeniowych odpowiedników, w ofercie firmy. Zgodnie z dotychczasowym planem procesory Kuma na rynek miały trafić w czerwcu. W przypadku zapowiedzianych Phenomów FX 8x i 9x problemem ma być proces produkcyjny, a także kwestia wydzielanego ciepła.

Firma AMD poinformowała producentów płyt głównych o tym, że nowe Phenomy FX pojawią się w formie procesorów produkowanych w wymiarze technologicznym 45 nm. Szacuje się, że nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku. Podobnie ma stać się z nowymi procesorami dwurdzeniowymi.

więcej »
Tagi: amd, k10, kuma, phenom fx
Paweł Pilarczyk | 12.12.2007 | 353401 odsłon | 628 komentarzy
Trzy tygodnie temu firma AMD zaprezentowała długo oczekiwane procesory Phenom, znane wcześniej jako K8L, K10, Barcelona czy wreszcie Agena. Zawiłości nazw wyjaśnialiśmy już we wcześniejszym artykule, dziś chcemy się skupić na samym "mięsie", czyli dokładnych testach nowego procesora. Gdy debiutował Phenom, dostaliśmy do testów model 9500 o zegarze 2,2 GHz, który mocno utrudniał nam porównanie do procesorów Intela. Dziś mamy smakowitszy kąsek. W naszym laboratorium leży własnie procesor Phenom 9900 taktowany zegarem 2,6 GHz. Mamy więcej czasu na testy i chcemy zaprosić Was do współuczestniczenia w tworzeniu artykułu. Tekst przygotujemy w formie recenzji na żywo - w czasie rzeczywistym będziemy przeprowadzać testy i aktualizować artykuł o kolejne wyniki. Zachęcamy Was do podrzucania Waszych propozycji testów. Najciekawsze na pewno przeprowadzimy.
więcej »
Paweł Pilarczyk | 23.11.2007 | 215308 odsłon | 326 komentarzy

Oto jest: nowy, czterodzeniowy procesor AMD, znany dotychczas pod nazwą K10, jak również Barcelona (chociaż Barcelona okazała się Opteronem, a procesor dla komputerów biurkowych to tak naprawdę Agena). Układ otrzymał handlową nazwę Phenom. AMD zaprezentowała jednak nie tyle sam procesor, ile całą platformę ochrzczoną Spider, w skład której wchodzi wspomniany procesor, nowa rodzina chipsetów dla płyt głównych oraz nowe karty graficzne Radeon HD 3800 mogące pracować parami (w trybie CrossFire), a nawet w konfiguracjach poczwórnych (CrossFireX). Kartami Radeon HD 3870 i Radeon HD 3850 zajmowaliśmy się już w ubiegłym tygodniu (bo wtedy AMD uchyliła embargo informacyjne na te układy), natomiast dziś przedstawimy pierwsze wyniki testów procesora AMD Phenom 9500, taktowanego zegarem 2,2 GHz.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Jeśli to prawda, to firma przygotowała świetną ofertę. 26
Francuska firma Qarnot dorzuciła do swojej oferty QC-1, a więc grzejnik kopiący kryptowaluty. 25
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Przedsiębiorstwo podobno ma problemy z nową technologią. 22
Pierwsze wcielenia Lary Croft w unowocześnioych wydaniach. 28
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Facebook
Ostatnio komentowane