tagi

Malutki, bezgłośny komputer firmy VIA

Piotr Gontarczyk 20.04.2010 40
VIA Technologies uruchamia przedsprzedaż nowego modelu miniaturowego komputera ARTiGO A1100, opartego na platformie pico-ITX. Nowa konstrukcja ma wymiary 146 x 52 x 99 milimetrów i waży 600 gramów.

Pierwszy na świecie komputer Mobile-ITX firmy VIA

Piotr Gontarczyk 19.01.2010 40
Coraz więcej podzespołów na coraz mniejszych płytkach. Starając się przekonać świat, że mniejsze jest lepsze i fajniejsze, firma VIA Technologies opracowała pierwszy na świecie komputer x86 na miniaturowym module (malutkiej płytce PCB) wykonanym w formacie Mobile-ITX, o wymiarach 6 x 6 cm.

AMOS-5000 - nowa obudowa dla platformy Em-ITX firmy VIA

Piotr Gontarczyk 04.11.2009 2
W ofercie firmy VIA pojawił się nowy produkt przeznaczony dla energooszczędny platform osadzonych, typu Em-ITX. Oznaczona symbolem AMOS-5000 obudowa wykonana jest z aluminium i może zapewnić pracę systemu w temperaturach z zakresu od -20 do 55 stopni Celsjusza oraz wytrzymać siłę uderzenia 30G.

Według producenta nowość ma umożliwić łatwy montaż oraz obsługę. W pozbawionej wentylatorów obudowie zastosowano, pod spodem, aluminiowy radiator, który ma bezpośredni kontakt zarówno z procesorem jak i z chipsetem.

Z tyłu umieszczono dwa gniazda LVDS, dwa porty sieciowe RJ-45, dwa porty USB (jeden jest z przodu), wyjście D-Sub oraz trzy gniazda audio. Z przodu znajdują się otwory na porty komunikacyjne. Obecność poszczególnych gniazd uzależniona jest oczywiście od wyboru modelu płyty głównej.

Nowość ma znaleźć zastosowanie między innymi w branży medycznej, przemysłowej automatach do gier (np. w kasynach), czy w bankomatach.

VIA prezentuje Mini-ITX 2.0

Piotr Gontarczyk 06.06.2008 4

VIA Technologies oficjalnie zaprezentowała nową wersję platformy Mini-ITX. Mini-ITX 2.0 to zestaw minimalnych parametrów technicznych nowej generacji płyt głównych. Celem jego publikacji jest zachęcenie do wykorzystania ich w najnowszych technologiach PC na rynku urządzeń miniaturowych (SFF), a także udostępnienie partnerom OEM, integratorom systemów i użytkownikom końcowym większego wyboru konfiguracji.

Nowe, miniaturowe komputery typu SFF mają wyróżniać się zoptymalizowaną wydajnością grafiki, wideo oraz w zastosowaniach ogólnych. Sercem platformy Mini-ITX 2.0 jest energooszczędny procesor x86 (na przykład VIA Nano, zaprezentowany przez VIA w ubiegłym tygodniu), umożliwiający uruchamianie najnowszych aplikacji i systemów operacyjnych w systemie o bardzo niewielkich gabarytach.

Możliwości konfiguracyjne miniaturowych systemów PC są bardzo szerokie - urządzenia na bazie Mini-ITX 2.0 mogą obsługiwać graficznie intensywne aplikacje DirectX® 10 oraz wideo Blu-ray Disc. Platforma Mini-ITX 2.0 przewiduje magistralę PCI Express 16x umożliwiającą instalację wydajnej karty graficznej.