Tagi
Publikacji na stronę
1
Eryk Napierała | 29.11.2012 | 4646 odsłon | 8 komentarzy

Skończyła się już definitywnie moda na Atomy, przyszedł czas na Celerony. Te już nie najnowsze procesory trafiają nie tylko do nettopów, ale także na małe płyty główne. Dwie takie konstrukcje w formacie mini-ITX pokazała właśnie firma Gigabyte. Nie można im zarzucić nic poza jednym brakiem, który dość razi w świetle wydajności układów grafiki Intel HD Graphics.

więcej »
Eryk Napierała | 31.12.2010 | 8660 odsłon | 28 komentarzy

Firma Foxconn pokazała już, że jest gotowa na przyjęcie nowych procesorów Intela i zaprezentowała już jedną płytę główną, ale była to konstrukcja raczej zwykła i nie wyróżniająca się specjalnie na tle konkurencji. Płyta Quantum Force ma za to podbić serca graczy i overclockerów, więc została wyposażona w kilka przydatnych dla nich udogodnień.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.07.2010 | 4737 odsłon | 16 komentarzy
Interfejsy, typy urządzeń i technologie powoli są zastępowane przez nowe, ale emeryci łatwo się nie poddają. Nawet po przekroczeniu "wieku pracy", od czasu do czasu wychylają się zza drzwi, chcąc przynajmniej o sobie przypomnieć. Tak też jest z interfejsem PATA (IDE), który trafił do najnowszego modelu dysk SSD od firmy Buffalo. więcej »
Tagi: buffalo, dysk, ide, pata, ssd, usb
Piotr Gontarczyk | 13.11.2009 | 1897 odsłon | 5 komentarzy
PhotoFast niebawem ma uruchomić sprzedaż nowej serii małych dysków SSD serii G-Monster V4, wykonanych w formacie 1,8 cala. Wyposażono je w trzy typy interfejsów: 40-pinowy ZIF, 44-pinowy IDE oraz 50-pinowy IDE.

Dyski tej serii dostępne będą z pojemnością od 32 do 256 GB i mają korzystać z układów NAND flash typu MLC (Multi-Level Cell). Będą wyposażone w 64 MB pamięci podręcznej. Deklarowana prędkość odczytu danych to maksymalnie 128 MB/s, a zapisu 90 MB/s.

Seria ta ma też cechować się zastosowaniem technologii, która pozwoli opóźnić usuwanie danych, do czasu osiągnięcia przez urządzenie stanu bezczynności. Ma to, według producenta, zapewnić wyższą prędkość zapisu danych, w trakcie silnego obciążenia nośnika.

Seria dysków G-Monster V4 1.8 firmy PhotoFast objęta będzie roczną gwarancją producenta. Ceny nie są jeszcze znane.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 06.11.2009 | 2749 odsłon | 8 komentarzy
Tajwańska firma Team Group, znana między innymi z modułów pamięci RAM serii Astak, zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii dysków SSD - P2. Nowe urządzenia od wielu innych odróżniać będzie interfejs. Zamiast popularnego Serial ATA zastosowano w nich interfejs IDE (PATA).

2,5-calowe dyski P2 będą dostępne w trzech wersjach, o pojemności 32, 64 oraz 128 GB. Produkowane będą z wykorzystaniem układów NAND flash typu MLC (Multi-Level Cell), a ich deklarowany MTBF to 2 miliony godzin.

Deklarowane prędkości transferów danych to: 80 / 50 MB/s (model 32 GB) oraz 60/40 MB/s (modele 64 i 128 GB).

Nie są jeszcze znane ceny nowych urządzeń. Wiadomo natomiast, że będą objęte dwuletnią gwarancją producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.05.2009 | 2733 odsłony | 10 komentarzy

Japońska firma PhotoFast zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli dysków SSD G-Monster 1,8" IDE V2. Nowe urządzenia dostępne będą w wersjach o pojemnościach 32, 64 i 128 GB, z interfejsem PATA.

Deklarowana prędkość odczytu ma wynosi do 85 MB/s, a zapisu do 50 MB/s. Dyski będą w trakcie pracy pobierać do 200 mA, a w trakcie spoczynku (w stanie uśpienia) 3 mA.

Nowe G-Monster 1,8" IDE V2 będa objęte roczną gwarancją producenta. Deklarowany czas bezawaryjnej pracy wynosi milion godzin.

Ceny nowych dysków nie są jeszcze znane.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 123
Dobra wiadomość dla osób, które chcą kupić hybrydowego laptopa Microsoftu. 10
Niedrogi sprzęt do domu i pracy. W portfolio marki Prestigio pojawił się nowy notebook Smartbook 133S. 8
Samodzielnie ucząca się SI ma stać się standardem w grach. 22
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 73
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 123
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 34
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Posiadacze GeForce’ów mogą zacierać ręce. 34
Facebook
Ostatnio komentowane