Tagi
Publikacji na stronę
1
Eryk Napierała | 01.06.2012 | 6942 odsłony | 14 komentarzy

Do debiutu nowej generacji APU AMD dla komputerów stacjonarnych coraz mniej czasu, a producenci płyt głównych jakoś nie kwapią się w pokazywaniu konstrukcji z podstawką FM2. Większość firm czeka pewnie z oficjalnymi prezentacjami na targi Computex, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Najwidoczniej ECS nie mogło wytrzymać, bo pokazało już swój flagowy model dla procesorów "Trinity".

więcej »
Eryk Napierała | 23.05.2012 | 7105 odsłon | 24 komentarze

Chociaż AMD zaprezentowało nową generację mobilnych procesorów już dwa tygodnie temu, jak na razie producenci komputerów przenośnych zwlekają z wprowadzeniem na rynek konstrukcji wyposażonych w te układy. Wyjątkiem okazało się HP, które już rozpoczęło sprzedaż jednego modelu laptopa z Trinity.

więcej »
Tomasz Jadczak | 08.12.2008 | 234247 odsłon | 48 komentarzy
Tendencja polegająca na integrowaniu w chipsecie jak największej liczby funkcji osiąga chyba apogeum. Już od jakiegoś czasu możemy kupić właściwie „wszystkomające” płyty główne. Teraz trwa ulepszanie zintegrowanych układów. Producenci prześcigają się w umieszczaniu w sercu płyty głównej coraz mocniejszych układów graficznych. Starają się przekonać użytkowników, że układ zintegrowany wystarczy do wszelkich zastosowań i umożliwi nawet granie w nowe gry. Oczywiście, ustawienia muszą zostać zredukowane, ale płynność ma umożliwić komfortowe granie. Na podstawie płyty głównej wyposażonej w zintegrowany układ graficzny możemy stworzyć całkiem uniwersalny komputer, którego zastosowania mogą znacznie wykraczać poza typowo biurowe. Najnowsze rozwiązania pozwalają wykorzystać taką płytę główną jako kościec domowego centrum rozrywki. W swoim laboratorium poddaliśmy testom produkt ze stajni AMD, mostek północny 790GX, obecnie najmocniejszy zawierający zintegrowany układ graficzny tego producenta. więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.11.2008 | 9469 odsłon | 28 komentarzy

Wyścig Microsoftu z czasem to priorytet. Mimo że NVIDIA i AMD włożyły całkiem sporo pracy w rozwiązania "hybryd graficznych", Hybrid SLI i Hybrid CrossFire, to Microsoft wydaje się nie wykazywać podobnego zainteresowania tego typu technologiami, uznając je za "niestabilne". Koncern z Redmond nie jest pod wrażeniem potencjału rozwiązań, polegających na łączeniu mocy obliczeniowych zintegrowanych procesorów grafiki, z dedykowanymi kartami graficznymi.

Podjęto zatem decyzję o tym, że Microsoft Windows 7 nie będzie miał natywnej obsługi obu tych technologii. Z jednej strony taka decyzja Microsoftu z pewnością nie cieszy AMD i NVIDII. Z drugiej jednak do tej pory obie firmy nie potrzebowały bezpośredniego wsparcia ze strony Microsoftu, a zatem ostatecznie można spodziewać się, że Hybrid SLI i Hybrid CrossFire będą działać pod kontrolą nowego systemu operacyjnego.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że znacznie lepiej byłoby aby obsługa tych rozwiązań była dostępna już na poziomie samego systemu. Mogłoby to zwiększyć ich efektywność, a także "stabilność", której według Microsoftu im brakuje.

Koncern z Redmond chce jednak Windowsa 7 wprowadzić na rynek tak szybko, jak to tylko możliwe, a zatem najwyraźniej firma nie chce tracić na to czasu.

więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 05.06.2008 | 130493 odsłony | 47 komentarzy
Pierwsze informacje o zamiarach AMD, aby naprawdę wkroczyć na rynek komputerów przenośnych, pojawiły się w Internecie ponad roku temu. Niemal równe 12 miesięcy minęło od czasu, gdy AMD zdecydowało się przedstawić nieco informacji na temat swojego nowego projektu. Jak Puma wyglądała rok temu, można zobaczyć tutaj. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Kiedyś może będzie poprawa. 58
Kolejny świetny zestaw produkcji. 14
Nie jest tak źle, jak można było się spodziewać. 33
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 24
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Ogromny ekran i solidny akumulator. 32
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 15
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Trzy modele dla wymagających. NZXT zaprezentował dzisiaj swoje nowe zasilacze z serii E. 6
Facebook