tagi

Sony kończy z produkcją kart na gry dla PlayStation Vita

Bartosz Czechowicz 17.05.2018 9

Trudno uwierzyć, że firma zdecydowała na to dopiero teraz. Sony kończy z produkcją fizycznych nośników dla gier pisanych z myślą o konsoli PlayStation Vita. Z informacji, do których dotarła redakcja portalu Kotaku, wynika, że karty przestaną być wytwarzane przed końcem marca przyszłego roku.

Sony nie widzi dużego potencjału w rynku handheldów

Bartosz Czechowicz 26.09.2017 10

Raczej nie ma co czekać na nową konsolę przenośną firmy. Andrew House, szef działu Sony zajmującego się marką PlayStation, udzielił właśnie ciekawego wywiadu redakcji portalu Bloomberg. Zdradził on, że jego zdaniem globalny rynek handheldów ma dość mocno ograniczony potencjał i zasugerował, że Japończycy, przynajmniej w najbliższym czasie, nie przygotują następcy modelu PlayStation Vita.

Sony jednak nadal będzie tworzyć gry na PS Vita

Adam Szymański 30.10.2015 8

Trzy dni temu internet obiegła informacja o tym, że Sony nie ma zamiaru już tworzyć kolejnych gier na konsolę PlayStation Vita, ponieważ platforma, która zadebiutowała jeszcze w 2011 roku cieszy się zbyt małą popularnością i Japończycy wolą skupić się na rozwoju jej najnowszej stacjonarnej wersji. Wieść ta pochodziła od Masayasu Ito, wiceprezesa Sony, więc wszyscy uznali ją za pewną. Okazało się jednak, że prawda jest nieco inna.

PlayStation Vita może nie doczekać się następcy

Adrian Kotowski 29.09.2015 8

Shuhei Yoshida, prezes Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, zasugerował podczas rozmowy na EGX 2015, że następca PlayStation Vita może w ogóle nie powstać. Według niego, obecnie nie ma odpowiedniego „klimatu” dla tego typu sprzętu, ze względu na gigantyczną popularność smartfonów. Niewykluczone, że Vita będzie ostatnim handheldem z logo PlayStation, a przedsiębiorstwo skupi się na konsolach stacjonarnych.

PS Vita – następczyni PlayStation Portable

Kamil .qam Przybysz 21.04.2012 110
Sony długo czekało z wprowadzeniem do sprzedaży swojej kolejnej konsoli przenośnej. Najpierw skupiono się na ciągłym odświeżaniu PSP, później nastąpił wyjątkowo nieudany eksperyment z pozbawioną napędu wersją GO. Tymczasem konkurencja nie próżnowała. Apple już od dawna nie ukrywa, że stawia na gry, a Nintendo liczy długo oczekiwane zyski ze sprzedaży 3DS-a. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy druga gałka analogowa pozwoli Vicie znaleźć swoje miejsce na ciasnym rynku przenośnych urządzeń rozrywkowych.

Sony Ericsson Xperia X2 - znamy już cenę handhelda. Nie będzie tani...

Grzegorz Pietrzak 04.09.2009 14

Według renomowanego rosyjskiego serwisu Mobile-review, który przetestował handheld japońsko-szwedzkiego producenta, nowa Xperia będzie droga. Cena urządzenia, oficjalnie zaprezentowanego dwa dni temu, sięgnie w europejskich sklepach nawet 600 euro.

Wiemy już też, jaki procesor będzie sercem handhelda - tu akurat obędzie sie bez rewelacji. Osoby, które spodziewały się demona szybkości pokroju 1-gigahercowego Qualcomma Snapdragon raczej się zawiodą. X2 wyposażona będzie w 528-megahercowy układ Qualcomm MSM 7200 - dokładnie ten sam, co w pierwszej Xperii.

Sony Ericsson XPERIA X2 już oficjalnie

Grzegorz Pietrzak 03.09.2009 10

Xperia X2 - następca słynnej już Xperii X1, która była pierwszym handheldem spółki Sony Ericsson, działającym pod kontrolą Windows Mobile - w końcu doczekała się oficjalnej premiery. Wiemy już, że X2 wyposażona będzie w 8,1-megapikselowy aparat fotograficzny z flashem LED i możliwością rejestrowania materiału wideo w rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli) przy 30 klatkach na sekundę, modem HSDPA, kartę WiFi, moduł GPS, Bluetooth, 3,5-milimetrowy wtyk jack, wyjście TV-out oraz stereofoniczne głośniki.

Wrażenie robi 256-megabajtowa pamięć RAM i 512-megabajtowa pamięci ROM. Przy tych parametrach, na zaledwie 110 MB wewnętrznej pamięci flash można przymknąć oko, zwłaszcza, że można ją rozszerzyć za pomocą czytnika microSDHC i dołączonej do zestawu karty pamięci o pojemności 4 GB.

Nieco dziwi brak informacji o procesorze, jaki został użyty w nowej Xperii; mamy jednak nadzieję, że sprawa w ciągu najbliższych dni wyjaśni się.

Xperia X2 działa pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5, wspomaganego przez udoskonalony interfejs dotykowy, bazujący na "panelach" (patent znany jeszcze z poprzedniej wersji urządzenia).

Zawiodą się osoby, które liczyły na 3,5-calowy ekran OLED - w handheldzie wykorzystano standardowy ekran TFT o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli).

Rynkowa premiera nowej Xperii odbędzie się jeszcze przed końcem roku - najprawdopodobniej w październiku. Niestety, cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

W materiale wideo, umieszczonym w dalszej części publikacji, zobaczyć można nowy interfejs X Panels UI w akcji.