tagi

Nvidia Shield Portable - pierwsze zdjęcia nowej wersji przenośnej konsoli

Adrian Kotowski 16.01.2017 5

Urządzenie pojawiło się w bazie Federalnej Komisji Komunikacji. Przenośna konsola Nvidia Shield trafiła do sprzedaży w 2013 roku i wygląda na to, że zieloni przygotowują jej nową wersję. Firma z Santa Clara zgłosiła swój sprzęt w lipcu ubiegłego roku i właśnie minął czas, w którym informacje o produkcie były chronione umową poufności.

Nintendo NX - nowe informacje

Adrian Kotowski 23.09.2016 14

Sprzęt powinien zadebiutować bez żadnych opóźnień. W sieci pojawiły się kolejne przecieki dotyczące nowej konsoli Nintendo. Dowiedzieliśmy się z nich m.in. które firmy zaangażowane są w produkcję urządzenia. Specyfikacja konstrukcji ma być już w całości sfinalizowana i niedługo powinna rozpocząć się produkcja. Według wiadomości, nic nie zmieniło się w przypadku dostawcy głównego chipu i podobnie jak we wcześniejszych przeciekach, ma być nim Nvidia.

DigiTimes: masowa produkcja Nintendo NX przesunięta na początek 2017 roku

Adrian Kotowski 02.06.2016 9

Jak donosi serwis DigiTimes powołując się na swoje źródła w łańcuchu dostaw komponentów, masowa produkcja konsoli Nintendo NX rozpocznie się dopiero na początku 2017 roku, a nie jak wcześniej planowano w drugiej połowie tego roku. Opóźnienie ma mieć związek z chęcią usprawnienia działania produkcji korzystających z opcji dostępnych dla sprzętu stacjonarnego i handhelda. Co ciekawe, wspomina się też o integracji rozwiązań związanych z techniką wirtualnej rzeczywistości, choć wcześniej Nintendo twierdziło, że nie jest specjalnie zainteresowane tym segmentem sprzętu.

Nvidia Shield Tablet - tablet dla graczy z Tegra K1

Adrian Kotowski 03.07.2014 12

Pamiętacie zapewne o tym, że Nvidia nie zamierza porzucać rynku urządzeń mobilnych. Informacje na temat nowego produktu zielonych zdają się to potwierdzać – gigant rynku układów graficznych już niedługo zaprezentuje własny tablet dla graczy.

Half-Life 2 i Portal debiutują na Nvidia Shield

Adrian Kotowski 13.05.2014 9

Sprzęt mobilny jest coraz mocniejszy i pojawia się na nim sporo gier, będących portami starych hitów z konsol i PC. Dzięki Valve i Nvidii wszyscy fani Half-Life 2 i Portala będą mogli zagrać w te hity także na urządzeniu przenośnym. O ile oczywiście tym sprzętem jest Nvidia Shield.

Nvidia Shield 2 z Tegra K1 i 4 GB pamięci RAM

Adrian Kotowski 23.04.2014 7

Zieloni prawdopodobnie jeszcze w tym roku odświeży miniaturową konsolę Nvidia Shield. Druga wersja wyposażona ma być w mocniejszy procesor, więcej pamięci RAM oraz ekran o wyższej rozdzielczości.

Nvidia Shield - niższa cena i specjalna wersja Portala

Adrian Kotowski 26.03.2014 9

Ciężko powiedzieć, by Nvidia Shield była tak udanym produktem, jak spodziewała się tego Nvidia. Projekt jednak jeszcze nie umarł, a firma chce zmotywować użytkowników do kupna swojego handhelda. Do końca kwietnia sprzęt będzie można nabyć w obniżonej cenie, a już niedługo pojawi się na nim legendarna już gra Portal od Valve.

NVIDIA Tegra 650 oficjalnie

Piotr Gontarczyk 03.06.2008 8

NVIDIA Tegra 650 jest drugim, po NVIDIA Tegra APX 2500, produktem z linii Tegra, umożliwiającym konstrukcję smartphone'ów nowej generacji, opartych o system Windows Mobile. Wraz z wypuszczeniem nowych procesorów, produkty NVIDIA Tegra będą dostępne do końca bieżącego roku.

NVIDIA Tegra to zróżnicowana architektura wieloprocesorowa z wieloma jednostkami zaprojektowanymi do wykonywania konkretnych zadań - 800Mhz procesor ARM, procesor dla filmów HD, procesor do obróbki obrazu, procesor dźwięku oraz procesor graficzny GeForce, o bardzo niskim poborze mocy.

NVIDIA Tegra 650 również oferuje:

  • 130 godzin odtwarzania muzyki, 30 godzin wyświetlania materiału wideo w jakości HD
  • przetwarzanie obrazów w jakości HD, również z kamery cyfrowej
  • zoptymalizowane wsparcie sprzętowe dla aplikacji Web 2.0
  • wsparcie wyświetlania obrazu 1080p przez HDMI, WSXGA+ LCD i CRT, jak również NTSC/PAL TV-Out
  • bezpośrednie wsparcie WiFi, napędów, klawiatury, myszki i innych peryferiów
  • pakiet Board Support Package (BSP) umożliwiający szybkie wyprodukowanie urządzeń opartych o system Windows Mobile

NVIDIA Tegra – rewolucyjny procesor kontra świat x86?

Piotr Gontarczyk 02.06.2008 21

NVIDIA jutro, na targach Computex 2008, zaprezentuje nowe procesory serii Tegra. Jednostki te to połączenie jednostki centralnej, chipsetu i kontrolera graficznego w jednym krzemowym rdzeniu. Jak twierdzi producent, układy te mają zapewniać niespotykane do dziś poziomy oszczędności energii przy zachowaniu ogromnej funkcjonalności.

Z zapowiedzi NVIDII wynika, że urządzenia wyposażone w procesory Tegra 600 będą mogły odtwarzać filmy w formacie HD przez nawet 24 godziny. Przy takim samym źródle zasilania komputery z procesorami Intel Atom mają wytrzymywać niecałe 2 godziny. W obu przypadkach dane są podobno oparte na testach przeprowadzonych z wykorzystaniem wyświetlaczy OLED. Przy użyciu typowych matryc LCD czas odtwarzania filmów w rozdzielczości HD ma spadać, odpowiednio, do 10 godzin i godziny.

NVIDIA Tegra 650 będzie mógł płynnie odtwarzać filmy HD 1080p przy poborze energii na poziomie 1,3 W. NVIDIA Tegra APX 2500 może odtwarzać materiały HD 720p przy niższym poborze energii, wynoszącym zaledwie 0,6 W. Procesory Tegra obecnie mają zegary taktujące 700 i 800 MHz.

Zintegrowany kontroler graficzny sprzętowo zgodny jest z OpenGL ES 2.0 i D3D Mobile. Jednostka ta nie będzie powalać na kolana swoją wydajnością, ale należy pamiętać o tym, że Tegra nie jest procesorem przeznaczonym do konsol do gier.

Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że Tegra nie jest procesorem opartym na architekturze x86. Na wyposażonych w niego urządzeniach nie będzie można (przynajmniej oficjalnie) uruchomić np. Windows XP czy Visty. Obecnie NVIDIA prezentuje urządzenia, na których zainstalowano Windows Embedded 6.0.