tagi
76

Świat PlayStation 3 czeka na świt pirackich gier

Piotr Gontarczyk 25.10.2012

Grupa hakerów, przedstawiająca się jako "The Three Musketeers", udostępniła w bieżącym tygodniu tzw. "klucz główny" dla konsoli Sony Playstation 3. Nowe klucze umożliwiają deszyfrowanie warstwy zabezpieczeń lv0 (Level 0) w konsoli Sony, która wykorzystywana jest przez kod ładujący system. Oznacza to, że dzięki nim możliwe jest tworzenie niezależnych wersji oprogramowania bazowego konsoli, ale także uruchamianie na niej pirackich kopii gier.

27

Wpadka Nvidii. Wykradzione hasła miały być "posolone". Nie były

Piotr Gontarczyk 16.07.2012

Grupa hakerów, o nazwie Team Apollo, twierdzi że to właśnie ona dokonała czwartkowego włamania na serwery obsługujące między innymi forum dyskusyjne firmy Nvidia. Hakerzy w serwisie Pastebin udostępnili pierwsze dowody potwierdzające skutki włamania.

37

Złamano algorytm GSM. Prywatność rozmów 80% posiadaczy komórek zagrożona?

Piotr Gontarczyk 29.12.2009
21-letni GSM poddał się 28-letniemu hakerowi. Niemiecki inżynier, Karsten Nohl, ekspert w dziedzinie szyfrowania ogłosił, że wprowadzony do użytku w 1988 roku algorytm G.S.M. (nazwa robocza to A5/1) został przez niego złamany. Oznacza to, że udało mu się odszyfrować sekretny kod chroniący prywatność ogromnej większości wszystkich rozmów "komórkowych". Szacuje się, że dziś korzysta z niego 80% abonentów na całym świecie.

Według Nohla algorytm GSM i jego zabezpieczenia są już niewystarczające. Swoje dokonania w tej kwestii przedstawił na czterodniowej konferencji komputerowych hakerów "Chaos Communication Congress", która odbyła się w Berlinie.

Zrzeszenie G.S.M. szybko uznało działania Nohla za nielegalne. Dodatkowo przedstawiciele organizacji, która 21 lat temu stworzyła algorytm GSM twierdzi, że Nohl swoje odkrycie przesadnie komentuje zagrożeniem dla prywatności rozmów. Eksperci nie podzielają tego optymizmu.