tagi

Blokada australijskich urządzeń Apple'a dla okupu

Adrian Kotowski 27.05.2014 15

Wielu Australijczyków, którzy korzystają ze sprzętu Apple’a miało bardzo nieprzyjemną noc i poranek. Ich sprzęt został zaatakowany przez hakerów i w wielu przypadkach całkowicie zablokowany. Korzystać będą mogli z niego dopiero, gdy uiszczą odpowiednią opłatę.

Niemal wszystkie smartfony z Androidem są narażone na kradzież danych kont użytkowników

Piotr Gontarczyk 18.05.2011 38
Mieć 99% pewności, to w zasadzie mieć pewność. 99% jakiejś grupy stanowi praktycznie jej całość. Ile dalibyśmy za to, żeby wiedzieć wszystko na 99% lub by prawie wszyscy, czyli 99%, wygrywali w totolotka! Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy to ‘99%' nawiązuje do złej, jak wyniki badań naukowców z Ulm, wiadomości – wtedy każdy wolałby znaleźć się w tym 1%, którego ona nie dotyczy. Najnowszy raport uniwersyteckich specjalistów pokazały, że prawie wszystkie smartfony, bo aż 99,7%, wykorzystujące system Android, są narażone na ataki hakerów.

Czym jest ZeuS i czy zagraża bezpieczeństwu pieniędzy na koncie?

Piotr Gontarczyk 25.02.2011 19
Najnowsze zagrożenie dla korzystających z bankowości elektronicznej to „koń trojański” ZeuS, który oprócz komputerów atakuje również telefony komórkowe. Media od kilku tygodni biją na alarm. Do Polski dotarł znany już za granicą ZeuS – złośliwy program, który wykrada dane dostępowe do kont bankowości elektronicznej.