tagi
13

Czy wiesz jak dbać o swoją prywatność w internecie?

Paweł Pilarczyk 14.07.2014

Wszyscy namiętnie korzystamy z internetu. Przeglądamy strony internetowe, dyskutujemy na forach, dzielimy się swoimi zdjęciami w sieciach społecznościowych, logujemy się do banku. Internet stał się częścią życia codziennego. Jednak globalna sieć niesie ze sobą szereg zagrożeń. Jest grupa osób, która tylko czyha na to, by poznać nasze dane dostępowe (zwłaszcza do banku internetowego), czy chociażby zdobyć dane osobowe, które mogą posłużyć im np.. do zakupu jakiegoś produktu na kredyt, którego kosztami zostaniemy obciążeni.

Większości z nas wydaje się, że jesteśmy w internecie ostrożni. Że dbamy o swoją prywatność w internecie, stosujemy silne hasła, a udostępniane zdjęcia widzą tylko zaufani znajomi. Czy na pewno tak jest? Większość z Was pewnie bardzo by się zdziwiła, jak wiele zostawiła po sobie śladów w sieci, do których dostęp mają nie tylko znajomi, ale każdy.

20

Hakerzy sprzedają na rosyjskim czarnym rynku dane użytkowników kont Steam

Adrian Kotowski 01.06.2014

Handel kontami z grami jest naprawdę dochodowy, szczególnie zaś gdy handluje się nie swoimi kontami. Guardian dotarł do for internetowych, gdzie na dużą skalę sprzedawane są skradzione konta Steam. Większość w cenie zaledwie 15 dolarów.