tagi
32

Zagrożenie w Intel AMT dla laptopów biznesowych

Piotr Gontarczyk 15.01.2018

Zima w pełni, a wokół Intela wciąż gorąco. Firma F-Secure zidentyfikowała problem związany z bezpieczeństwem techniki Intel AMT (Active Management Technology) wykorzystywanej w milionach laptopów biznesowych na całym świecie. Haker, który ma fizyczny dostęp do urządzenia, może najpierw włamać się do niego w niespełna 30 sekund – bez konieczności wprowadzenia poświadczeń (hasło do BIOS-u, Bitlockera, PIN do TPM), aby następnie uzyskać zdalny dostęp do laptopa.

9

Gracze na celowniku cyberprzestępców

Piotr Gontarczyk 29.03.2017

Antywirus nie zastąpi człowieka. Cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują popularne platformy gier, takie jak Steam czy Origin, aby wyłudzić dane, przemycić złośliwe oprogramowanie lub nawet ukraść gromadzone przez długi czas przedmioty cyfrowe. Specjaliści z Fortinetu przyjrzeli się kilku przykładom takich hakerskich ataków. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, na co należy szczególnie uważać.

32

Haker chwali się złamaniem PlayStation 4

Adrian Kotowski 14.12.2015

Haker o pseudonimie CTurn ujawnił na Twitterze, że złamał zabezpieczenia konsoli PlayStation 4 wykorzystując lukę w jądrze systemu FreeBSD, na którym opiera się oprogramowanie urządzenia Sony. Jeśli udostępnione przez niego dane są prawdziwe, Sony może mieć problem, bo jailbreak może w przyszłości pozwolić na uruchamianie pirackich kopii gier.

26

Symantec odkrył robaka, który chroni zainfekowany sprzęt przed innymi wirusami

Adrian Kotowski 02.10.2015

Firma Symantec odkryła ciekawy przypadek robaka Linux.Wifatch, który infekując routery i inne urządzenia Internetu rzeczy, poprawia ich bezpieczeństwo. Program pierwszy raz wykryto w październiku 2014, a od marca zaczęli mu się przyglądać badacze bezpieczeństwa. Symantec twierdzi, że choć początkowo robak nie wyglądał na nic szczególnego, to po jego analizie stwierdzono, że jest to naprawdę wyrafinowany kawałek kodu.

9

Hakowanie kart microSD możliwe?!

Bartosz Woldański 30.12.2013

Podczas Chaos Computer Club (CCC), czyli największego europejskiego wydarzenia poświęconego tematowi hakowania, poruszono ciekawy wątek dotyczący kart microSD. Zastanawialiście się kiedyś, czy można w nie ingerować, przeprogramowując firmware mikrokontrolerów na własne potrzeby? Czy da się zabezpieczyć odpowiednio dane niegdyś dostępne na pamięci flash, żeby nikt niepowołany nie miał do nich dostępu?

76

Świat PlayStation 3 czeka na świt pirackich gier

Piotr Gontarczyk 25.10.2012

Grupa hakerów, przedstawiająca się jako "The Three Musketeers", udostępniła w bieżącym tygodniu tzw. "klucz główny" dla konsoli Sony Playstation 3. Nowe klucze umożliwiają deszyfrowanie warstwy zabezpieczeń lv0 (Level 0) w konsoli Sony, która wykorzystywana jest przez kod ładujący system. Oznacza to, że dzięki nim możliwe jest tworzenie niezależnych wersji oprogramowania bazowego konsoli, ale także uruchamianie na niej pirackich kopii gier.