tagi
27

Wpadka Nvidii. Wykradzione hasła miały być "posolone". Nie były

Piotr Gontarczyk 16.07.2012

Grupa hakerów, o nazwie Team Apollo, twierdzi że to właśnie ona dokonała czwartkowego włamania na serwery obsługujące między innymi forum dyskusyjne firmy Nvidia. Hakerzy w serwisie Pastebin udostępnili pierwsze dowody potwierdzające skutki włamania.

18

Forum dyskusyjne Nvidii nie działa. Wykradziono dane użytkowników

Piotr Gontarczyk 13.07.2012

Nvidia poinformowała o tym, że wyłączyła dostęp do swojego forum dyskusyjnego, które wczoraj wieczorem padło ofiarą ataku hakerów. Nieznani jeszcze sprawcy (nikt do włamania się dotąd nie przyznał) zdołali wykraść nieokreśloną ilość danych zarejestrowanych użytkowników.

47

Sieci bezprzewodowe już nie są bezpieczne

Piotr Gontarczyk 11.10.2008

GeForce idealnym narzędziem dla hakerów? Firma Global Secure Systems ogłosiła, że wykorzystując najnowsze procesory grafiki NVIDII do przyspieszania procesów "odzyskiwania haseł" w sieciach bezprzewodowych można uzyskać wyższą wydajność, o oszałamiające 10.000%.

Daje to podstawy twierdzić, że w obliczu takich możliwości systemy szyfrowania, WPA i WPA2, nie są już bezpieczne.

David Hobson, członek kadry kierowniczej firmy GSS stwierdza, że to koniec beztroskiego przekazu danych w sieciach bezprzewodowych. Dodał także, że najwyższy czas aby duże korporacje, a także mniejsze firmy poważnie zaczęły rozważać tworzenie tzw. VPN-ów (wirtualnych sieci prywatnych).

Deszyfrowanie treści zabezpieczonych z wykorzystaniem WPA i WPA2 przez GPGPU było teoretycznie cały czas gdzieś za horyzontem, ale po tym odkryciu, dokonanym przez firmę Elcomsoft, sytuacja wielu firm i instytucji staje się nieciekawa.

Jeśli hakerzy stworzą odpowiednie oprogramowanie, korzystające z procesorów grafiki NVIDII w zwykłych, domowych komputerach PC, jeszcze zanim świat odpowiednio zareaguje to skala ewentualnych zagrożeń jest bardzo niepokojąca.