tagi

Korea Północna planuje podwoić liczebność cyberarmii

Adam Szymański 08.01.2015 13

Według Ministerstwa Obrony Korei Południowej, Korea Północna poszła w ślady Danii i planuje dwukrotnie zwiększyć liczebność swojej własnej armii hakerów. Dotychczas była ona wykorzystywana przez rząd do działań przeciwko innym państwom i liczyła około 3 tysiące żołnierzy. Dodatkowa mobilizacja ma być związana z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone z powodu listopadowego ataku na Sony Pictures, o które USA obwinia Koreę Północną.

Atak na Sony Pictures: USA proszą o pomoc Chiny. Korea Północna odcięta od internetu (aktualizujemy)

Piotr Gontarczyk 23.12.2014 52

FBI zakończyło już dochodzenie w sprawie niedawnych ataków crackerskich, których celem była amerykańska firma Sony Pictures. Śledczy twierdzą, że mają dowody wystarczające do stwierdzenia, że "odpowiedzialne za te działania są władze Korei Północnej". Sprawa, która początkowo wydawała się tylko jednym z kolejnych ataków, na jedną z kolejnych firm, ostatecznie przybrała formę bitwy politycznej, ale także biznesowej.

Za atakiem na Sony Pictures Entertainment mogła stać Korea Północna

Adrian Kotowski 02.12.2014 16

The Wall Street Journal dotarł do informacji, które wskazują, że za ostatnimi głośnymi atakami na Sony Pictures mogła stać Korea Północna. To właśnie to państwo miało wspierać hakerską grupę #GOP, która weszła w posiadanie tajnych informacji japońskiej firmy. Badacze bezpieczeństwa doszli do takiego wniosku analizując wykorzystany do ataku złośliwy kod.