tagi

Cyberprzestępcy polują na klientów Orange

Bartosz Czechowicz 03.10.2015 17

Orange, popularna firma zajmująca się świadczeniem usług telekomunikacyjnych, ostrzega swoich klientów przed atakami cyberprzestępców. Z udostępnionych w sieci informacji wynika że nieznane osoby wysyłają do nich maile, w których podszywają się pod operatora. Wiadomość teoretycznie powinna zawierać dane dotyczące niezapłaconej faktury, ale tak naprawdę jest sprytnie skonstruowaną pułapką której zadanie polega na zainfekowaniu komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Izrael zaatakowany przez grupę Anonymous

Piotr Gontarczyk 08.04.2015 21

Zgodnie z zapowiedziami grupa Anonymous dokonała "elektronicznego holocaustu" przeciwko Izraelowi. W serwisie YouTube opublikowano film, na którym przedstawiono groźby wobec tego kraju, sięgające aż po "wymazanie go z cyberprzestrzeni". Grupa zaatakowała szereg rządowych serwisów internetowych, izraelski wymiar sprawiedliwości, ministerstwo edukacji, internetowy portal parlamentu i opublikowała mnóstwo danych w sieci.

Kolejne problemy na rynku kryptowalut - Vircurex dołączy do Mt.Gox?

Adrian Kotowski 24.03.2014 18

Wygląda na to, że upadłość Mt.Gox i ogłoszenie niewypłacalności firmy może pociągnąć za sobą upadłość kolejnych firm związanych z rynkiem kryptowalut. Vircurex zmaga się obecnie z dużymi problemami, a pieniądze użytkowników są całkowicie zablokowane.

Mt.Gox odnalazło 200 tysięcy bitcoinów na nieużywanym koncie

Adrian Kotowski 21.03.2014 14

Afery Mt. Gox ciąg dalszy. Władze upadłej już firmy poinformowały, że odnalazły na jednym ze swoich nieużywanych już kont 200 tysięcy bitcoinów wartych aż 116 milionów dolarów. Trzeba przyznać, że to naprawdę ciekawe znalezisko.

Steam, Origin, Battle.net i League of Legends celem ataków DDoS

Bartosz Woldański 03.01.2014 11

Popularne serwisy Steam, Origin, Battle.net (Blizzard) oraz usługi związane z League of Legends, cieszącej się dużym zainteresowaniem sieciowej gry z gatunku MOBA, stały się ofiarami ataków typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service). Część z nich uporała się z niektórymi problemami, ale strony internetowe oraz serwery wybranych gier nadal mogą nie działać poprawnie.

Facebook, Google, Yahoo – dwa miliony wykradzionych haseł użytkowników

Bartosz Woldański 05.12.2013 23

Firma Trustwave opublikowała w tym tygodniu raport, z którego wynika, że skradziono niemal dwa miliony haseł i loginów do kont w portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, czy poczty elektronicznej Google. Serwisy, których użytkownicy padli ofiarą cyberprzestępców, zostały już poinformowane przez wspomnianą, zajmującą się bezpieczeństwem w sieci spółkę.

Battlefield 4 padł ofiarą ataku DDoS

Bartosz Woldański 18.11.2013 20

Od samej premiery Battlefielda 4 gracze, którzy zakupili grę, mają wiele powodów do narzekań. Miniony weekend również nie należał do udanych – frustracja wielu osób sięgnęła zenitu, ponieważ serwery w nowej odsłonie serii przygotowanej przez studio EA DICE stały się celem ataku hakerów.

Facebook zaatakowany - "nic się nie stało"?

Marek Kowalski 16.02.2013 19

Facebook to gigant. Każdy gigant jest łakomym kąskiem dla wszelkiej maści włamywaczy sieciowych - nie inaczej jest z Facebookiem. Wszystko wskazuje na to, że grupie hakerów udało się przeprowadzić skuteczny atak na Facebooka. Serwis społecznościowy uspokaja, że "nie ma dowodu na to" by jakiekolwiek poufne dane użytkowników zostały wykradzione.

Polskie strony rządowe zaatakowane przez grupę Anonymous?

Robert Graczyk 21.01.2012 255

Strony rządowe padły! Wygląda na to, że niezadowolenie społeczności internetowej związane z międzynarodowym porozumieniem ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) jest na tyle duże, że do walki z nowymi regulacjami postanowiła dołączyć grupa Anonymous, która przypuściła atak między innymi na Polskę.