tagi

Wyciekły dane klientów sklepu Morele.net

Adrian Kotowski 19.12.2018 29

Koniecznie zmieńcie hasło! Grupa Morele, do której należy m.in. sklep Morele.net, poinformowała o wycieku danych osobowych swoich klientów. Z udostępnionych informacji wynika, że osoby stojące za atakiem uzyskały dostęp do takich informacji jak adres email, numer telefonu, imię, nazwisko oraz hasło w postaci zaszyfrowanego ciągu znaków. Morele uspokaja, że sytuacja została opanowana i zaleca zmianę danych logowania.

Dropbox: ogromny wyciek loginów i haseł

Adrian Kotowski 14.10.2014 25

Dropbox jest kolejnym serwisem, którego użytkownicy zmuszeni są dla własnego bezpieczeństwa zmienić swoje dane logowania. Do sieci wyciekło prawie 7 milionów loginów i haseł, choć na chwilę obecną zaprezentowano jedynie wybrane 420 przykładowych kont. Społeczność serwisu Reddit sprawdziła opublikowane dane logowania i potwierdza, że są prawdziwe.

Czwórka hakerów oskarżona o kradzież danych o wartości 100 mln dolarów

Adrian Kotowski 01.10.2014 9

Włamania do systemów takich firm jak Microsoft, Valve, Epic Games czy nawet amerykańskiej armii mogą być bardzo kosztowne. Przekonała się o tym czwórka hakerów, którym zarzuca się kradzież własności intelektualnej na kwotę 100 milionów dolarów, a także poufnych danych konkretnych podmiotów.

Rosyjski gang hakerów wszedł w posiadanie 1,2 mld nazw użytkowników i haseł

Adrian Kotowski 06.08.2014 10

Amerykańska firma Hold Security specjalizująca się w wykrywaniu różnego rodzaju luk w zabezpieczeniach opisała największą kradzież danych znaną do tej pory. Rosyjscy hakerzy trzymają w garści aż 1,2 mld nazw użytkowników i haseł do ponad 500 mln adresów e-mail.

Origin zhakowane? Electronic Arts zaprzecza

Adrian Kotowski 16.06.2014 11

Grupa hakerów zebranych pod szyldem UGLegion ogłosiła na swoim twitterowym koncie, że uzyskała dostęp do blisko 1,2 mln kont użytkowników platformy Origin. Lista ma zawierać zarówno adresy, jak i hasła, które zostały zebrane w pliku tekstowym udostępnionym w sieci.

eBay zhakowane. Firma prosi użytkowników o zmianę swoich haseł

Adrian Kotowski 22.05.2014 8

Ataki hakerów na największe firmy to w dzisiejszych czasach codzienność. Większość udaje się odeprzeć, ale są też takie sytuacje, jak w przypadku eBay. Hakerzy włamali się na serwery firmy i uzyskali dostęp do zaszyfrowanych danych użytkowników serwisu aukcyjnego. 

Facebook, Google, Yahoo – dwa miliony wykradzionych haseł użytkowników

Bartosz Woldański 05.12.2013 23

Firma Trustwave opublikowała w tym tygodniu raport, z którego wynika, że skradziono niemal dwa miliony haseł i loginów do kont w portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, czy poczty elektronicznej Google. Serwisy, których użytkownicy padli ofiarą cyberprzestępców, zostały już poinformowane przez wspomnianą, zajmującą się bezpieczeństwem w sieci spółkę.

W zeszłym roku NASA uległa hakerom 13 razy

Robert Graczyk 03.03.2012 10

Mogłoby się wydawać, że instytucje rządowe wykorzystujące i co więcej, konstruujące, zaawansowane technicznie urządzenia, są w pełni świadome oraz odpowiednio przygotowane na ataki hakerów. Okazuje się jednak, że nawet tak potężna rządowa agencja jak NASA nie jest w stanie upilnować swoich danych.

Hakerzy wykradli dane ponad miliona graczy

Piotr Gontarczyk 19.06.2011 32
Sega Pass wciąż nie działa. Firma Sega oficjalnie podała skalę ataku, który przeprowadzono w czwartek (16 czerwca). Do tej pory wiadomo było, że włamanie skończyło się wyciągnięciem z serwerów Segi danych osób zarejestrowanych w usłudze Sega Pass. Dziś firma przyznała, że w ręce hakerów trafiły dane aż 1,29 miliona graczy.

Niemal wszystkie smartfony z Androidem są narażone na kradzież danych kont użytkowników

Piotr Gontarczyk 18.05.2011 38
Mieć 99% pewności, to w zasadzie mieć pewność. 99% jakiejś grupy stanowi praktycznie jej całość. Ile dalibyśmy za to, żeby wiedzieć wszystko na 99% lub by prawie wszyscy, czyli 99%, wygrywali w totolotka! Inaczej sytuacja przedstawia się, gdy to ‘99%' nawiązuje do złej, jak wyniki badań naukowców z Ulm, wiadomości – wtedy każdy wolałby znaleźć się w tym 1%, którego ona nie dotyczy. Najnowszy raport uniwersyteckich specjalistów pokazały, że prawie wszystkie smartfony, bo aż 99,7%, wykorzystujące system Android, są narażone na ataki hakerów.

Aż 30% witryn nie chroni wprowadzanych haseł!

Agnieszka Serafinowicz 18.12.2009 8

Serwis ReadWriteWeb przytacza wypowiedzi anonimowego hakera, który przyznaje się do niedawnego ataku na stronę serwisu RockYou.

Ekspert mówi, że bez problemu pokonał zabezpieczenia i uzyskał dostęp do bazy witryny, w której hasła oraz loginy internautów były zapisane otwartym tekstem. Administratorzy strony nie korzystali z żadnego mechanizmu szyfrującego.