tagi
12

Chcesz przejąć kontrolę nad komputerami innych ludzi? Zapłać im kilka groszy

Adrian Kotowski 16.06.2014

Cyberprzestępcy wykorzystują różne formy ataku, niektóre bardzo rozbudowane i czasochłonne. Z najnowszych badań wynika, że niepotrzebnie, bo zwykli użytkownicy komputerów są w stanie zainstalować niebezpieczne oprogramowanie w sytuacji, gdy w zamian otrzymają niewielką gratyfikację finansową.

23

Facebook, Google, Yahoo – dwa miliony wykradzionych haseł użytkowników

Bartosz Woldański 05.12.2013

Firma Trustwave opublikowała w tym tygodniu raport, z którego wynika, że skradziono niemal dwa miliony haseł i loginów do kont w portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, czy poczty elektronicznej Google. Serwisy, których użytkownicy padli ofiarą cyberprzestępców, zostały już poinformowane przez wspomnianą, zajmującą się bezpieczeństwem w sieci spółkę.

18

W Estonii aresztowano sześciu członków dużej grupy hakerskiej

Piotr Gontarczyk 15.11.2011

FBI i estońska policja rozbiły parę dni temu dużą grupę hakerów, którzy stworzyli sieć Esthost. Sześciu obywateli Estonii zostało aresztowanych. Planowana jest ekstradycja hakerów do USA. Cały czas poszukiwany jest kolejny podejrzany, Rosjanin Andrey Taame. W śledztwie FBI wspierało Trend Micro – jako jedyna firma z branży bezpieczeństwa IT.

18

Irańska Cyber Army tworzy potężny i niebezpieczny botnet

Piotr Gontarczyk 28.10.2010
Grupa irańskich hakerów odpowiedzialnych za ataki na Twitterze i Baidu, tworzy ogromny botnet. Naukowcy zajmujący się przestępstwami w sieci przeprowadzili badania, które potwierdziły informacje o działalności Irańczyków.