Tagi
Publikacji na stronę
1
Sebastian Krzeczkowski | 05.05.2010 | 1722947 odsłon | 147 komentarzy
Jeśli spytamy osobę niezaznajomioną z nowinkami technicznymi o to, z czym kojarzy jej się komputer, to najpewniej usłyszymy, że z ekranem i dużym, przeważnie szumiącym pudłem. Jeszcze nie tak dawno na biurkach dominowały (w każdym sensie) monitory kineskopowe (CRT). Technika LCD dopiero raczkowała i na monitory tego typu mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Nie dość, że były one trudno dostępne, to jeszcze trzeba było za nie zapłacić dużo więcej niż za tradycyjny model. Ale to już tylko wspomnienia. Ekranów kineskopowych obecnie praktycznie się nie produkuje, a LCD można kupić już za kilkaset złotych. Niestety, oferta jest tak bogata, że bardzo trudno wybrać odpowiedni model. Zebranie i zaprezentowanie w jednym artykule większości dostępnych monitorów ciekłokrystalicznych wręcz byłoby niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy ograniczyć liczbę modeli w teście według najprostszego kryterium: ceny. więcej »
Piotr Gontarczyk | 26.06.2009 | 3185 odsłon | 14 komentarzy

Firma Acer na początku lipca uruchomi sprzedaż zapowiedzianych kilka tygodni temu monitorów H235H. Nowy produkt wyposażono w 23-calową matrycę oraz podświetlane diodami kontrolki.

Monitor wyświetla obraz z natywną rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli, o jasności do 300 cd/m2. Dynamiczny kontrast wynosi 100.000:1, a czas reakcji 2 ms (szary-szary).

Monitor ma trzy wejścia obrazu: analogowe D-Sub oraz cyfrowe DVI i HDMI. Dodatkowo monitor wyposażono w stereofoniczne głośniki.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 240 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To może być jeden z ciekawszych flagowców tego roku. 2
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 2
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 9
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 11
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Facebook
Ostatnio komentowane