Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 30.12.2018 | 12174 odsłony | 45 komentarzy

Czyżby technika miała być dostępna na PlayStation 5? Polyphony Digital przygotowało na SIGGRAPH Asia 2018 całkiem ciekawą prezentację na temat tworzenia powtórek wideo w grze Gran Turismo. Tego typu opcja jest ważna ze względu na transmisje zawodów w ligach esportowych. Nie ten aspekt przyciągnął jednak największą uwagę mediów, a wspomnienie o wykorzystaniu ray tracingu w czasie rzeczywistym.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.05.2014 | 16697 odsłon | 62 komentarze

Symulatory wyścigów może i nie są najpopularniejszym gatunkiem gier, ale i tak mają one swoich zapalonych zwolenników zwłaszcza, że istnieje kilka niemałych perełek. Chociażby Gran Turismo, wydawana przez firmę Sony, a także Forza Motorsport, której wydawcą jest Microsoft, to serie symulatorów wyścigów, które z reguły spełniają oczekiwania graczy. Jeszcze w tym roku jednak pojawić się ma nowa gra tego typu, Project CARS, która ma szansę na to aby zagrozić wymienionym powyżej tytułom.

więcej »
Adrian Kotowski | 14.04.2014 | 6391 odsłon | 5 komentarzy

Electronic Arts nie kojarzy się graczom raczej jako firma, która o nich dba czy w ogóle przejmuje się ich zdaniem. Tym niemniej od czasu do czasu wydawca ten wychodzi z ciekawymi inicjatywami, a ostatnia powinna spodobać się nawet największym malkontentom.

więcej »
Adrian Kotowski | 02.04.2014 | 6971 odsłon | 14 komentarzy

Project CARS razem z Assetto Corsa jawią się jako dwie produkcje, które mogą zagrozić konsolowym hitom – Gran Turismo i Forzie Motorsport. Nowy zwiastun produkcji Slightly Mad Studios jedynie potwierdza wysokie aspiracje twórców.

więcej »
Bartosz Woldański | 11.02.2014 | 8250 odsłon | 29 komentarzy

Dlaczego na premierę konsol nowej generacji jest tak mało tytułów? Ubolewamy nad tym, że zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksie One jest na razie stosunkowo niewiele gier. Trudno jednak dziwić się twórcom, że ich docelowymi platformami sprzętowymi są przede wszystkim PlayStation 3 czy Xbox 360, skoro użytkowników tych konsol można liczyć w dziesiątkach milionów, natomiast nowe urządzenia Microsoftu i Sony mają „tylko” po kilka milionów graczy.

więcej »
Bartosz Woldański | 11.12.2013 | 20460 odsłon | 47 komentarzy

Gran Turismo 6 nareszcie nadjechało – po trzech latach od premiery „piątki”. Gra zadebiutowała tylko na PlayStation 3, czyli przedstawiciela starej generacji konsol, i wzbudza dość mieszane odczucia. Ale czy coś lepszego czai się za horyzontem? Między innymi Project CARS, które pierwotnie zostało zapowiedziane na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360, ale plany uległy zmianie. W oczekiwaniu na tę produkcję pokuszono się o małe porównanie graficzne i nie tylko.

więcej »
Piotr Bulski | 21.02.2008 | 7029 odsłon | 5 komentarzy
Jeśli po obejrzeniu najnowszych, tworzonych specjalnie dla konsoli PlayStation 3 gier serii "Gran Turismo" nie możecie chwycić kierownic w dłonie i przejechać się autami genialnie odwzorowanymi przez firmę Polyphony Digital to... prawdopodobnie zaraz kupicie japońską konsolę. Pozostałych, którzy już czują dreszczyk emocji widząc dziesiątki szczegółowo przedstawionych samochodów najlepszych marek, uraczono właśnie zapowiedzią sprzętu, obok którego nie można przejść obojętnie. Logitech zapowiedział nową kierownicę stworzoną specjalnie z myślą o słynnych grach z platform PlayStation.

Driving Force GT to produkt przyszykowany dla gry "Gran Turismo 5 Prologue". Zainstalowane na kole kierownicy kółko sterujące pozwoli graczom modyfikować różne parametry wirtualnych pojazdów, w tym charakterystykę hamowania, amortyzację i poziom działania systemów kontroli trakcji.

Kierownicę o średnicy 27,9 cm wykończono gumą. Nowość dostała łopatki zmiany biegów i bardziej klasyczną, "sekwencyjną" gałkę. Wbudowany w nią napęd potrafi zasymulować graczom nie tylko efekty zjechania z gładkiego asfaltu na pobocze, ale i podsterowność, nadsterowność i kompletną utratę trakcji przez auto.

Obrót kierownicy to 900o. W jej centrum umieszczono podświetlany i działający w grze klakson, opatrzony znakiem "Gran Turismo". Uzupełnieniem zestawu są pedały, gaz i hamulec.

Kierownica ma być kompatybilna z grami "Gran Turismo 3" i "Gran Turismo 4" i konsolą PlayStation 2. Kiedy pojawi się w sprzedaży w maju będzie kosztować około 150 dolarów. "Gran Turismo 5 Prologue" pokaże się oficjalnie w Europie 28 marca.

więcej »
Piotr Bulski | 30.01.2008 | 2635 odsłon | 24 komentarze
Samochody "Gran Turismo 5 Prologue" będą mogły w końcu oficjalnie opuścić Japonię i trafić na rynki zachodnie. SCEA (Sony Computer Entertainment America) zapowiada, że najnowsza z gier serii "Gran Turismo" pojawi się w Ameryce Północnej 17 kwietnia.

Opracowany przez firmę Polyphony Digital tytuł ma być oferowany za 40 dolarów na dyskach Blu-ray, ale i jako program do pobrania z sieci z serwisu internetowego powiązanego z konsolami PlayStation (w Japonii, gdzie gra jest już dostępna, edycja ściągana z internetu jest nieco tańsza od tej na płytce). W wersji na dysku gracze otrzymają dodatkowe materiały prezentujące zakulisowe nagrania wideo wysokiej rozdzielczości odkrywające tajemnice powstawania programu, film "Beyond the Apex".

"Gran Turismo 5 Prologue" to gra ze świetnie odwzorowanymi ponad 60 modelami aut wielu producentów. Po raz pierwszy w grach serii "Gran Turismo" w nowej grze pojawiła się opcja zabawy online ze ścigającymi się po torach z całego świata nawet 16 pojazdami jednocześnie. Program zapewni grafikę o rozdzielczości do 1080p i szybkości 60 klatek na sekundę. Gra będzie też kompatybilna z wyposażonymi w system drgań nowymi kontrolerami konsol PS3.

Rewelacyjnie odtworzone modele aut dały się już częściowo poznać graczom z konsolami Sony po tym, gdy jeszcze w minionym roku użytkownikom PlayStation 3 udostępniono wersję demonstracyjną programu. O grze można dowiedzieć się więcej zaglądając na poświęconą jej stronę.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 0
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 4
Przenosiny do tańszego regionu. 6
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 10
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 49
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Facebook
Ostatnio komentowane