Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 24.08.2014 | 18196 odsłon | 53 komentarze

Firma Blizzard Entertainment podjął decyzję o przeportowaniu gry Diablo 3 na najnowsze konsole do gier, Sony PlayStation 4 oraz Xbox One, a dokonał tego poprzez wydaną niedawno grę Diablo 3: Unlimited Evil Edition, która ostatecznie dostępna jest dla wszystkich popularnych konsol do gier, z wyjątkiem Nintendo Wii U. W jej skład wchodzi pełna wersja oryginalnego wydania Diablo 3, które pojawiło się w 2013 roku, a także dodatek rozszerzający Diablo 3: Reaper of Souls. Nowe wydanie zapewnia więc pełną rozgrywkę w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli). Z nowych porównań wynika, że nowe konsole do gier z grą radzą sobie w pełni dobrze.

więcej »
Bartosz Woldański | 23.12.2013 | 17309 odsłon | 188 komentarzy

Studio CD Projekt RED celuje w 30 klatek na sekundę na konsolach nowej generacji. O stronie technicznej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dowiedzieliśmy się już sporo, ale wciąż wielu graczy zastanawia się, jaką wydajność i grafikę zapewnią wersje przeznaczone na PlayStation 4 i Xboksa One.

więcej »
Marek Kowalski | 29.03.2013 | 14611 odsłon | 40 komentarzy

Komputerowa animacja człowieka w czasie rzeczywistym zawsze wygląda jak... komputerowa animacja. Dział badawczy firmy Activision wyprodukował demonstracyjną, mającą przedstawiać jakie faktyczne możliwości ma dzisiejsza grafika renderowana - to ważne - w czasie rzeczywistym..

więcej »
Piotr Gontarczyk | 03.02.2010 | 18477 odsłon | 4 komentarze
Ruszył Kreatywnybazar.pl – serwis dla grafików, fotografów i twórców wideo i animacji, firmowany przez polski oddział Adobe. Jest to nowe miejsce w sieci, w którym fani cyfrowej grafiki mogą szukać inspiracji, pochwalić się swoimi pracami oraz wziąć udział w warsztatach i konkursach. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 27.12.2009 | 4721 odsłon | 31 komentarzy
Opracowanie około 240 000 ramek dla filmu Jamesa Camerona "Avatar" było największym jak dotąd wyzwaniem dla nowozelandzkiej firmy Weta Digital. więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.09.2009 | 4408 odsłon | 29 komentarzy

Osiem miesięcy temu polskie studio filmowe Action Heroes rozpoczęło współpracę z firmami HP i AMD przy produkcji animacji postaci do serialu Garfield w technice 3D. Prace właśnie się zakończyły.

Studio Action Heroes zaangażowane już od roku w inną produkcję – filmu pełnometrażowego, testowało od jej startu możliwości rozwiązań HP i AMD. Nie było wątpliwości, by do produkcji serialowej opowieści o najpopularniejszym na świecie leniwym, rudym kocie użyć tej samej technologii.

Cały proces animacji realizowanej w porozumieniu z Orange Studio Animacji, przebiegał bardzo sprawnie technicznie. Użyto przy tym stacji roboczych HP oraz najnowszego wielordzeniowego procesora AMD Opteron i akceleratorów graficznych ATI FirePro 3D.

Zastosowane technologie stanowią znaczący element architektury sprzętowej przygotowanej do wymagających pod względem technicznym prac filmowych.

W nowych mediach takich jak animacja 3D, składową warsztatu jest przede wszystkim dobre zaplecze technologiczne. Współpraca z HP i AMD daje nam tę szansę – mówi Paweł Lipka, szef Action Heroes. – Rynek animacji telewizyjnej i kinowej cechuje bowiem ciągły rozwój a rosnące wymagania widzów mogą zostać zaspokojone tylko wtedy, gdy technologia nie stanowi bariery dla swobody kreacji.

Wykorzystane technologie wpłynęły znacząco na przebieg codziennej pracy w studiu i umożliwiły skończenie prac nad produkcją w terminie wcześniejszym niż zakładany.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy "zabójca flagowców" coraz bliżej. 5
Pochwal się osiągnięciami i statystykami. 7
Decyzja wpisuje się w nową politykę firmy Gabe’a Newella. 6
Bardzo przyjemna paczka. 1
System nie zadebiutuje jednak pod nazwą Spring Creators Update. 11
Wydarzenie pod hasłem „Inteligentna organizacja”. 1
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że branża IT przeżywa rozkwit. 42
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
Wygląda na to, że osiem rdzeni w konsumenckich procesorach Intela może pojawić się wcześniej niż można było się spodziewać. 31
Na premierę pewnie jeszcze „trochę” poczekamy. 13
Rozgrywki prawdopodobnie trafią do nowej Fify. 10
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 44
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Gra dla każdego fana Syndicate. 8
Oprogramowanie niedługo będzie można przetestować. 19
Facebook
Ostatnio komentowane