Tagi
Publikacji na stronę
1
Paweł Pilarczyk | 30.10.2017 | 9611 odsłon | 29 komentarzy

Kilkanaście dni temu w Monachium odbyła się europejska edycja konferencji GPU Technology Conference (GTC), podczas której Nvidia (organizator imprezy) zaprezentowała zgromadzonym wyniki swoich najnowszych prac. Firma skupia się obecnie na rozwoju systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także rozwiązań dla robotyki i samochodów autonomicznych, czyli jeżdżących samodzielnie.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.02.2011 | 2753 odsłony | 3 komentarze
Firma NVIDIA i Laboratorium Narodowe w Los Alamos organizują Sympozjum Obliczeń Wielkoskalowych odbywające się podczas konferencji GTC 2011, która odbędzie się w San Jose, w dniach 11–14 października bieżącego roku. więcej »
Eryk Napierała | 23.09.2010 | 12670 odsłon | 56 komentarzy

Znane są imiona dwóch kolejnych następców Fermi. Podczas jednego z wystąpień na konferencji GTC 2010, dyrektor generalny NVIDII – Jen-Hsun Huang, przedstawił "mapę drogową" mającą prowadzić firmę przez najbliższe dwa lata ku dominacji na rynku kart graficznych. Znajdujące się na niej dwa kamienie milowe – sukcesorzy obecnych układów, mają oferować coraz większą wydajność, ale przede wszystkim mieć mniejsze zapotrzebowanie na energię.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.07.2009 | 1541 odsłon | Brak komentarzy

Firma NVIDIA Corporation poinformowała, że Richard Kerris, naczelny dyrektor techniczny w firmie Lucasfilm, oraz Hanspeter Pfister, professor nauk informatycznych wydziału Inżynierii i Nauk stosowanych uniwersytetu Harvarda dołączą do prezesa i współzałożyciela firmy NVIDIA, Jen-Hsun Huang'a, jako główni mówcy inauguracyjnej konferencji GPU Technology Conference.

Rozpoczął się proces rejestracji chętnych do uczestnictwa w konferencji, która skupi się na najnowszych przełomowych dokonaniach twórców oprogramowania, inżynierów i naukowców wykorzystujących w swojej pracy procesory graficzne (GPU).

Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Fairmont Hotel w San Jose w Kalifornii, w dniach od 30-go września do 2-go października 2009. Szczegóły dotyczące rejestracji oraz samej konferencji, w tym tematów przewodnich, sesji, szkoleń, grup dyskusyjnych oraz składania wniosków można znaleźć pod adresem www.nvidia.com/gtc.

Konferencja obejmuje trzy równoległe cykle seminariów:

  • Emerging Companies Summit – wydarzenie dedykowane instytucjom wykorzystującym GPU w swojej głównej działalności, umożliwiające prezentację tych firm pracodawcom oraz inwestorom skupionym wokół ekosystemu obliczeń na GPU.
  • GPU Developer Summit – seria prezentacji technicznych, szkoleń i sesji panelowych skierowanych do twórców aplikacji konsumenckich, profesjonalnych i HTC, którzy poszukują większych możliwości wykorzystania mocy obliczeń równoległych na GPU przy pomocy takich standardowych języków jak C/C++ z CUDA czy Fortran, jak również standardów Direct3D, DirectX Compute, OpenCL i OpenGL.
  • NVIDIA Research Summit – szczyt opracowany przez badaczy i naukowców akademicznych dla badaczy i naukowców akademicznych. Sesje naukowe skierowane są do tych naukowców, którzy wykorzystują procesory graficzne w swoich badaniach naukowych i inżynieryjnych oraz są spragnieni wiedzy na temat zwiększenia mocy obliczeniowej i skrócenia czasu badań dzięki lepszemu wykorzystaniu GPU.
więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 31
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 4
Kolejny mobilny chip na horyzoncie. 0
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 22
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 19
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Trzecie wcielenie produktu. 6
Wymiana pasty daje duże korzyści. 39
Jeden z najlepszych tabletów z Androidem może doczekać się odświeżenia. 22
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 31
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 24
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 22
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Tytuł z czasów gdy EA jeszcze stawiało przede wszystkim na grywalność. 15
System chłodzenia w nowej wersji. 15
Gra naszych południowych sąsiadów. 33
Fałszywka na Facebooku. 16
Wzrosty wydajności, ale tylko w niektórych przypadkach. 20
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 31
Postanowiliśmy spróbować swoich sił w nowej dla nas formie publikacji – podcaście, zapisie rozmowy. 43
Firma Dell EMC rozpoczęła sprzedaż serwerów PowerEdge z procesorami AMD Epyc. 11
Facebook
Ostatnio komentowane