Tagi
Publikacji na stronę
1
Artykuł partnerski | 19.02.2016 | 113633 odsłony | 88 komentarzy

LTE (eng. Long Term Evolution) jest standardem bezprzewodowego przesyłu danych, który często określa się, jako 4G, czyli czwartej generacji. Do niedawna uznawane za sposób szybkiego przesyłu danych głównie dla uprzywilejowanych abonentów, którzy mieli szczęście być w zasięgu nowoczesnych nadajników LTE obsługujących, a dziś standard ten jest już dostępny dla większości mieszkańców Polski. Jednak jak LTE działa? Jakie są jego wady i zalety? Jaka jest maksymalna prędkość LTE? Jak się będzie rozwijać i co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w niniejszym artykule.

więcej »
Marcin Karbowniczek | 03.09.2012 | 60772 odsłony | 22 komentarze
Przenośny sprzęt obecnie często jest wyposażany w gniazdo kart SIM, dzięki którym może korzystać z internetu za pośrednictwem operatorów komórkowych. Ceny pakietów danych zazwyczaj są znacznie korzystniejsze w droższych abonamentach, ale regularne ich opłacanie jest w sumie bardzo kosztowne. Nierzadko optymalnym rozwiązaniem byłoby użycie jednej karty w wielu urządzeniach jednocześnie. Pozwala na to modem 3G z funkcją routera, taki jak Manta MWR01. więcej »
Marcin Karbowniczek | 19.07.2010 | 1010013 odsłon | 37 komentarzy
Telefonia komórkowa w ciągu ostatnich lat bardzo się rozwinęła, oplatając co większe miejscowości swoimi bezprzewodowymi mackami tzw. trzeciej generacji. Skuteczność transmisji radiowej w paśmie UMTS i gęstość rozmieszczenia stacji bazowych są już na tyle duże, że operatorzy telefonii komórkowej stali się poważną konkurencją dla dotychczasowych dostawców internetu. Ulice miast zaroiły się od reklam bezprzewodowego dostępu do internetu oraz modemów, które pozwalają bez użycia kabli wpiąć się do globalnej sieci. W efekcie modemy GSM to obecnie popularne akcesoria komputerowe, które z braku rzetelnych testów porównawczych z reguły są wybierane tylko na podstawie ceny lub opinii sprzedawcy. Postanowiliśmy to zmienić. Oto test modemów GSM podłączanych do USB. więcej »
Plus | 21.05.2010 | 34307 odsłon | 117 komentarzy
Telefony komórkowe bez wątpienia zrewolucjonizowały świat. Jednak technika GSM, z której korzystają współczesne komórki,  to coś więcej niż tylko rozmowy głosowe. To także tani, bezprzewodowy dostęp do internetu – praktycznie niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujesz. Jednak każdy operator telefonii komórkowej ma inną ofertę dostępu do globalnej sieci. Najlepszą w Polsce obecnie może się pochwalić sieć Plus. Dlaczego? więcej »
Piotr Gontarczyk | 01.12.2009 | 14415 odsłon | 5 komentarzy
Na polski rynek trafił nowy modem firmy Samsung, oznaczony symbolem. B-1110. Jest to małe urządzenie typu Plug & Play, mające zapewniać dostęp do internetu. Wystarczy tylko umieścić w nim kartę SIM i podłączyć do portu USB w komputerze. Cały proces odbywa się bez konieczności pobierania dodatkowych sterowników, dla systemów Windows 2000, XP, Vista oraz 7, a także Mac OS X.

Modem wyposażono w układ Icera ICE8040T-1 oraz 10 MB wewnętrznej pamięci. Jest kompatybilne z interfejsem USB 2.0 oraz jego starszą odmianą, 1.1.

Urządzenie ma zapewniać komunikację z prędkością w HSPD do 7,2 Mb/s oraz w HSUPA do 5,76 Mb/s. Modem obsługuje również połączenie z internetem za pośrednictwem sieci 2G, w zakresach EDGE/GPRS 850/900/1800/1900.

Sugerowana cena detaliczna to 279 złotych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 06.05.2009 | 7421 odsłon | 5 komentarzy
Na polskim rynku pojawił się nowy router marki Linksys by Cisco. Szerokopasmowy model WRT54G3GV2 służy do budowania sieci na bazie internetu w technologii 3G, EDGE oraz GPRS.

Obok wejścia na PC Card lub Express Card, router ma teraz dwazłącza USB, dzięki czemu można go połączyć z większością modemów oferowanych przez operatorów telefonii mobilnej (szczegółowa lista znajduje się na opakowaniu routera). To istotne szczególnie na polskim rynku, gdzie modemy na USB są tańsze i bardziej dostępne - znajdują się w ofercie każdego operatora.

Nowy router wyposażony jest też w ładowarkę samochodową. Jeśli zatem grupa znajomych wybiera się w góry lub nad jezioro, a w pobliżu nie ma gniazdka, można zasilać router poprzez gniazdko zapalniczki. I dzięki temu, poprzez jeden modem, kilka osób na kempingu lub na plaży może jednocześnie korzystać z internetu na swoich laptopach.

Model WRT54G3GV2 łączy w sobie trzy funkcje: bezprzewodowego punktu dostępowego (podłącza urządzenia do sieci), 4-portowego przełącznika (łączy urządzenia pomiędzy sobą) oraz routera (integruje pracę w sieci wszystkich urządzeń). Jak podłączyć urządzenie? Operator komórkowy dostarcza modem na PCMCIA lub USB, który należy umieścić
w routerze. Służy on do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, w technologii 3G, EDGE lub GPRS. Następnie, w oparciu o router Linksys, budujemy sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP – wszędzie tam, gdzie brak stałego łącza.

Urządzenie zapewnia ochronę danych przed atakami internetowymi, m. in. dzięki obsłudze: Firewall SPI, standardów WPA/WPA2 oraz filtrów adresów IP, MAC i TCP/IP.

Model WRT54G3GV2 ma punkt dostępowy sieci bezprzewodowej z wbudowanym routerem szerokopasmowym do dzielenia łącza radiowego 3G/UMTS/EDGE/GPRS. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik FastEthernet. Urządzenie umożliwia dostęp do internetu również za pomocą modemu kablowego podłączonego do portu WLAN. Karta PCMCIA lub modem USB nie są dołączane do zestawu.

Router WRT54G3GV2 dostępny jest w cenie 549 zł brutto.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 27.11.2008 | 9401 odsłon | 7 komentarzy
Firma Linksys, oddział Cisco, wprowadziła na rynek szerokopasmowy router WRT54G3G. Przeznaczony jest dla do osób, które korzystają z internetu dostarczanego przez operatorów komórkowych. Zapewnia obsługę technologii radiowych: 3G, EDGE oraz GPRS.

Router ten pozwala zbudować sieć komputerową w każdym miejscu, będącym w zasięgu telefonii komórkowej - a więc np. tam, gdzie brak dostępu do stałego łącza. Operator komórkowy dostarcza kartę PCMCIA, którą należy umieścić w routerze. Służy ona do ustanowienia połączenia z internetem drogą radiową, np. w technologii 3G lub EDGE. Następnie, w oparciu o router Linksys, budujemy domową sieć bezprzewodową w standardzie G lub B. Mogą działać w niej zarówno komputery, jak i np. drukarki sieciowe oraz telefony VoIP.

Urządzenie zapewnia ochronę danych przed atakami internetowymi, m. in. dzięki obsłudze: Firewall SPI, standardów WPA/WPA2 oraz filtrów adresów IP, MAC i TCP/IP.

Model WRT54G3G ma punkt dostępowy sieci bezprzewodowej z wbudowanym routerem szerokopasmowym do dzielenia łącza radiowego 3G/UMTS/EDGE/GPRS. Wyposażony jest w 4-portowy przełącznik FastEthernet. Urządzenie umożliwia dostęp
do internetu również za pomocą modemu kablowego podłączonego do portu WLAN. Karta PCMCIA nie jest dołączana do zestawu.

Obecnie router WRT54G3G dostępny jest u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych w cenie 519 zł brutto.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 65
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 45
Eksperyment się nie udał. 16
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 21
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane