Tagi
Publikacji na stronę
1
Bartosz Czechowicz | 13.04.2018 | 28001 odsłon | 26 komentarzy

Duże usprawnienie dla użytkowników Androida. Aplikacja Google Phone, która jest domyślnym dialerem na urządzeniach Pixel, Nexus oraz Android One, pozwoli na automatyczne przekierowywanie niechcianych połączeń do poczty głosowej. Chodzi o wszelkiego rodzaju rozmowy, które oprogramowanie uzna za potencjalny spam.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 03.02.2010 | 3751 odsłon | 4 komentarze
Google Nexus One ma już dostępną aktualizację oprogramowania, w której wprowadzono między innymi: 
  • obsługę Multi-Touch we wbudowanej przeglądarce internetowej
  • aplikacje Google Gallery, Google Maps 3.4 oraz Google Goggles
  • poprawki związane z łącznością 3G

Aktualizacja powinna pojawić się w pasku powiadomień automatycznie. Zapewne posiadaczy Google Nexus One w Polsce jest niewielu, ale z pewnością dla potencjalnych klientów w przyszłości, naprawianie pewnych błędów to dobra nowina.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 05.01.2010 | 7202 odsłony | 29 komentarzy
Po wielu miesiącach spekulacji, plotek, fałszywych specyfikacji oraz zdjęć, Google Nexus One został oficjalnie zaprezentowany przez Google. Niespodzianek nie było gdyż ostatnio publikowane dane okazały znaleźć potwierdzenie.

Nexus One ma 3,7-calowy wyświetlacz AMOLED, procesor Snapdragon (1 GHz), GPS, akcelerometr, czujnik światła, kompas, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli (z diodową lampą), wielokolorową diodę pod trackballem, wyjście słuchawkowe w postaci gniazda 3,5 mm mini jack.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 29.12.2009 | 10240 odsłon | 38 komentarzy
Rankiem (na zachodnim wybrzeżu USA) 5 stycznia przyszłego roku odbędzie się premiera telefonu Nexus One, powszechnie określanego jako Google Phone.

Urządzenie ma dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3,7 cala, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli (z automatycznym strojeniem ostrości), Bluetooth 2.1, WiFi oraz slot na kartę SDHC. Telefon obsługuje standardy GSM, EDGE, HSDPA 7,2 Mb/s oraz HSUPA. Całość pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.1.

W produkowanym przez HTC telefonie Nexus One znajduje się pracujący z częstotliwością 1 GHz procesor (SoC) Qualcomm QSD 8250, 512 MB pamięci RAM i tyle samo pamięci flash. Procesor oparty jest na architekturze ARM.

Pierwszym operatorem, w ofercie którego pojawi się nowość od Google będzie T-Mobile. Urządzenie będzie też można nabyć bezpośrednio od Google. W tej wersji telefon będzie mógł byc używany w sieci dowolnego operatora. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on dostępny od tego samego dnia, co w wersji od T-Mobile.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.12.2009 | 5780 odsłon | 18 komentarzy
Kiedy Google będzie już wszędzie? W sieci zawrzało po tym, jak pojawiło się zdjęcie telefonu komórkowego, którym jest rzekomo obiekt plotek, czyli Nexus One. Ma to być mityczny Google Phone, o którym mówi się od wielu miesięcy. Urządzenia takie jak to, które sfotografowano, miały być rzekomo rozesłane do pracowników firmy Google 10 grudnia.

Google Phone o którym mowa to smartfon wyprodukowany przez firmę HTC i pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.1. Informacje na jego temat są wciąż dość skąpe, ale i nie jest absolutnie pewne, że prawdziwe.

Smaczku sprawie dodaje jednak to, że zdjęcia Nexusa One udostępnili sami pracownicy firmy Google. Produkt jako taki zatem jest  prawdziwy.

Google Phone ma duży wyświetlacz dotykowy, aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli, a jego sercem prawdopodobnie jest platforma Snapdragon. Z najnowszych plotek wynika, że smartfon ma być sprzedawany na rynku detalicznym, a więc nie poprzez operatorów sieci komórkowych.

Google wciąż zachowuje milczenie w sprawie przygotowywania własnego telefonu. Wciąż nieoficjalnie mówi się, że jego rynkowa premiera ma odbyć się w przyszłym roku.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
8086 czterdzieści lat później. 40
Pomysł szefowej AMD. 43
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 39
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że branża IT przeżywa rozkwit. 42
Ponad 150 tytułów w niższych cenach. Na platformie GOG ruszyła kolejna wielka wyprzedaż. 7
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
8086 czterdzieści lat później. 40
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 39
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Microsoft troszczy się o przeglądarkę Google'a. 18
Facebook
Ostatnio komentowane