Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 23.04.2014 | 27269 odsłon | 38 komentarzy

Firma OnePlus oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek swojego pierwszego smartfona, One, opartego na platformie programowej Google Android, w zmodyfikowanej formie, pod postacią systemu operacyjnego CyanogenMod. Biorąc pod uwagę samą specyfikację techniczną oraz ceny, to trudno oprzeć się wrażeniu, że OnePlus One powinien być jedyną opcją do rozpatrzenia, przy zakupie nowego smartfona. Okazuje się, że One jest nawet tańszy niż do tej pory się spodziewano. Smartfon w wersji z 16 GB pamięci flash ma cenę sugerowaną na poziomie zaledwie 269 euro. Za wersję z 64 GB pamięci flash będzie trzeba zapłacić 299 euro. Wiemy już, że niebawem model ten dostępny będzie w 16 krajach. Czy to prawdziwy hit rynku smartfonów? Smartfony Samsung Galaxy S5, które pod względem specyfikacji wypadają gorzej, w Europie można kupić za około 550 euro, w wersji z 16 GB pamięci flash. Zresztą nie tylko Galaxy S5 jest na celowniku, bo przy podanych cenach, OnePlus One wypada lepiej na tle wielu innych "flagowców".

więcej »
Piotr Gontarczyk | 30.04.2013 | 7313 odsłon | 9 komentarzy

Firma Samsung Electronics oficjalnie zapowiedziała kolejny model tabletu serii Galaxy Tab. Tym razem ma to być trzecie już wcielenie tego urządzenia i z pewnością można je uznać za pewne zaskoczenie. Z informacji przedstawionych przez producenta wynika, że Galaxy Tab 3 będzie mniejszy niż poprzednik, bo wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 7 cali. Zresztą cała specyfikacja tego tabletu nie powala na kolana.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 19.12.2012 | 30754 odsłony | 36 komentarzy

Jako że targi CES 2013 zbliżają się coraz większymi krokami, to narastają plotki o tym, co na to wydarzenie szykują producenci sprzętu elektroniki użytkowej. Na pewno na targach pojawi się Samsung, ale cóż takiego firma mogłaby prezentować? Niestety żadnych oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, ale wciąż mówi się o tym, że na targach CES Samsung pokaże najnowszą, czwartą już generację smartfona Galaxy S.

więcej »
Eryk Napierała | 13.02.2012 | 5537 odsłon | 14 komentarzy

Samsung poinformował o wprowadzeniu na rynek następcy popularnego 7-calowego tabletu debiutującego w 2010 roku, który doczekał się odświeżenia w zeszłym roku. Kto spodziewał się rewolucji, ten srogo się zawiedzie. Można mówić co najwyżej o ewolucji, chociaż i tak dość mało spektakularnej.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.05.2011 | 10089 odsłon | 12 komentarzy
Firma Qualcomm poinformowała o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS. Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach. więcej »
Piotr Bulski | 26.12.2007 | 2213 odsłon | 14 komentarzy
Rosjanie wystrzelili wczoraj w kosmos kolejne trzy satelity własnego systemu satelitarnego określania pozycji, konkurencyjnego do amerykańskiego rozwiązania GPS (Global Positioning System). Rakieta Proton-M wystartowała z położonego obecnie w Kazahstanie centrum kosmicznego Baikonur.

System zwany GLONASS (Global Navigation Satellite System) pracuje obecnie nad większością obszaru Rosji i ma objąć do końca 2009 roku cały glob, po tym gdy uruchomione zostaną wszystkie 24 satelity programu. Obecnie, jak pisze agencja RIA Novosti, działa 15 z nich.

Wystrzelone właśnie satelity, które dołączą do funkcjonującej już instalacji będą działać przez 7 lat. Według rosyjskiego premiera, Sergeja Iwanowa, wraz z nowymi satelitami, system będzie zdolny zapewnić dane nawigacyjne dla całego terytorium Ferderacji Rosyjskiej.

Agencja Reuters przypomina, że prace nad GLONASS rozpoczęły się jeszcze w czasach Związku Radzieckiego w połowie lat 70-tych. System opracowywano z myślą o wojsku, które dzięki niemu miało mieć dostęp do dokładnych danych o położeniu. Kłopoty ekonomiczne Rosji końca ubiegłego wieku doprowadziły do wyhamowania projektu, który odżył za sprawą prezydenta Władymira Putnia i zapewnionego wsparcia ze strony budżetu państwa.

więcej »
Tagi: glonass, gps
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Windows Store znów zawodzi. Microsoft wybitnie nie ma szczęścia do premier swoich pecetowych gier. 26
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Facebook
Ostatnio komentowane