Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 25.05.2015 | 12895 odsłon | 13 komentarzy

Chińska firma Colorful, która od dłuższego czasu pozostaje jednym z ważniejszych partnerów Nvidii, produkującym nierzadko bardzo odważne konstrukcje kart graficznych, na rynku przebił już dotychczasowych weteranów, takich jak Asus, MSI oraz Gigabyte. Z najnowszych informacji przekazywanych przez Digitimesa Colorful pokonał te trzy firmy pod względem liczby sprzedanych kart na całym świecie.

więcej »
Eryk Napierała | 22.02.2013 | 16937 odsłon | 33 komentarze

A raczej pudełek i bardziej lub mniej nietypowych dodatków. Wczorajszy debiut karty GeForce GTX Titan nie mógł się obyć rzecz jasna bez pokazania własnych modeli przez partnerów Nvidii. Niestety, jak na razie tylko jedna firma postarała się o zwiększenie standardowych częstotliwości pracy GPU oraz zmianę systemu chłodzenia. Reszta ograniczyła się do zaprojektowania pudełek z własnym logo, a w porywie weny speców od marketingu dorzucenia do kartonika gadżetów o wątpliwej przydatności.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 06.06.2008 | 6045 odsłon | 37 komentarzy

Tajwańskie źródła poinformwały, że firma Galaxy Technology została przejęta przez dominującego na chińskim rynku Palita - jednego z najważniejszych partnerów NVIDII. Palit jest sporą korporacją, która do tej pory przejęła firmy takie jak Gainward oraz XpertVision.

Przejęcie Galaxy pozwoli firmie zwiększyć swój udział w rynku. Palit może to uczynić wykorzystując istniejące już kanały dystrybucyjne Galaxy Technology.

Palit jest firmą znaną ze zdolności do kupowania kości pamięci taniej niż ktokolwiek inny. Obecnie pozostaje strzelać: kto będzie następny?

więcej »
S. Stolarczyk, P. Pilarczyk | 09.10.2007 | 2932188 odsłon | 324 komentarze

Niespełna rok temu pojawiły się pierwsze układy graficzne sprzętowo zgodne z interfejsem DirectX 10. W sprzedaży znajduje się w dalszym ciągu także mnóstwo modeli zgodnych z DirectX 9. Dzisiaj zróżnicowanie dostępnych akceleratorów grafiki jest tak duże, że nietrudno się pogubić. Na co się zdecydować? Sprawdziliśmy, czego można spodziewać się po najnowszych i starszych kartach graficznych. W naszym laboratorium poddaliśmy testom 125 kart graficznych PCI Express. Wskazujemy modele warte uwagi oraz te, których należy unikać dokonując modernizacji komputera.

więcej »
Paweł Pilarczyk | 12.12.2005 | 2479828 odsłon | 210 komentarzy
Rynek kart graficznych AGP kurczy się coraz bardziej. Wszystkie nowe komputery wyposażone są już w port PCI Express, więc sprzedaż kart ze złączem PCI-E szybko rośnie. Wciąż jednak jest wiele osób, które użytkują komputer sprzed roku czy dwóch, którego wydajność jest dla tych osób wciąż wystarczająca. Jeśli użytkownik takowego komputera zdecyduje się na modernizację karty graficznej, musi przebierać wśród akceleratorów AGP. By ułatwić podjęcie decyzji, przeprowadziliśmy w naszym laboratorium test porównawczy 65 kart graficznych AGP. Zestawiliśmy ze sobą akceleratory ze wszystkimi układami graficznymi, jakie obecne są na dostępnych teraz w sklepach kartach AGP. Przyrównaliśmy ze sobą karty od Radeona 9250 po Radeona X850 XT Platinum Edition oraz od GeForce FX 5200 aż po GeForce 6800 Ultra. W teście nie zabrakło także karty z układem XGI Volari V8. W artykule znajdziecie porównanie wydajności wszystkich kart przetestowanych na tej samej platformie. Tekst uzupełniliśmy także o szereg dodatkowych informacji, zatem zapraszamy do lektury nie tylko osoby zainteresowane kupnem karty AGP. Uwaga, artykuł jest bardzo długi, więc sugerujemy przygotowanie dużego kubka kawy ;-). więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 25
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Facebook
Ostatnio komentowane