Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 31.03.2015 | 8047 odsłon | 12 komentarzy

Google już zaczęło udostępniać system operacyjny Android 5.1 dla urządzeń serii Nexus, ale jak wiadomo, przejście nowej wersji do smartfonów, phabletów czy tabletów innych firm zazwyczaj trwa znacznie dłużej, o ile w ogóle użytkownicy się czegokolwiek doczekają. Producenci tacy jak np. HTC, Samsung czy Sony dla niektórych urządzeń udostępniają aktualizację 5.0.2 dla pierwszego wydania Androida "Lollipop".

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.07.2014 | 11689 odsłon | 21 komentarzy

Ostatnie wyniki finansowe Samsunga wskazują, że południowokoreańskiemu producentowi spada sprzedaż, a to głównie za sprawą coraz silniejszej konkurencji, zwłaszcza na rynku niskobudżetowych smartfonów oraz coraz większego nasycenia na najwyższych segmentach cenowych. To razem dało niebezpieczną dla Samsunga mieszankę, która już zaczęła wyrządzać mu szkody. Już trzeci kwartał z rzędu Samsung notuje spadki dochodów, osiągając poziom najniższy od dwóch lat. Samsung zamierza dokonać kilku poważnych zmian, które mają odwrócić negatywne trendy, a jednym z nich jest powiększenie oferty o kilka nowych smartfonów z najwyższego segmentu cenowego, które to mają mocno wyróżnić je na tle konkurencji - zwłaszcza mających pojawić się niebawem smartfonów Apple iPhone 6. Samsung musi się spieszyć zwłaszcza, że jego ostatni flagowiec, Galaxy S5, nie zrobił na konsumentach wrażenia, a pod pewnymi względami zawiódł niektóre oczekiwania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 13.09.2013 | 23883 odsłony | 43 komentarze

Teraz to Samsung musi gonić Apple. Szef mobilnego działu Samsunga, Shin Jong-kyun powiedział w wywiadzie dla The Korea Times, że jego firma zamierza zastosować 64-bitowe procesory w swoich smartfonach następnej generacji. Shin w ten sposób zareagował na pytanie o to, czy Samsung zamierza odpowiedzieć na sytuację, w której to firma Apple jako pierwsza wprowadzi na rynek smartfona z tego typu konstrukcją, a więc procesorem Apple A7.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 46
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Forum
Facebook
Ostatnio komentowane