Tagi
Publikacji na stronę
1
Mateusz Skrycki | 05.05.2014 | 2016157 odsłon | 60 komentarzy

Elektronicznych gadżetów w naszym otoczeniu jest coraz więcej. Każdy z nich wymaga do działania energii i często kończy się ona wcześniej, niżbyśmy chcieli. W domu czy biurze naładowanie akumulatora nie jestem problemem, ale poza nimi najczęściej nie jest tak różowo. Niektóre smartfony mają wymienny akumulator (niestety, jest ich coraz mniej), a wtedy można wyposażyć się w zapasowe ogniwo i nosić je przy sobie, ale co z resztą urządzeń? Na ratunek przychodzą powerbanki! Do naszej redakcji trafiło 26 modeli. Oto ich test.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 24.01.2009 | 3997 odsłon | Brak komentarzy
Inżynierowie z Uniwersytetu Illinois zbudowali najmniejsze na świecie działające ogniwo paliwowe, o wymiarach 3 x 3 x 1 mm, czyli zaledwie 9 mm3. Tak miniaturowe gabaryty osiągnięto dzięki usunięciu elektroniki i elementów, które powszechnie stosuje się przy budowie ogniw, a które, jak się okazuje, nie są niezbędne. Nowy projekt składa się tylko z czterech części: zbiornika na wodę umieszczonego na szczycie, komory wodorkowej poniżej, cienkiej membrany, oddzielającej zbiornik i komorę oraz elektrod. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 12.12.2008 | 1493 odsłony | Brak komentarzy
Firma MTI Micro zaprezentowała ładowarkę opartą na ogniwach paliwowych. Sama idea urządzenia nie jest nowa, jednak ładowarkę MTI różni od podobnych rozwiązań jedna cecha - zaopatrzona jest w wymienialne kartridże paliwowe. Rozwiązanie ma znacząco uprościć użytkowanie urządzenia - jego "ładowanie" sprowadzać się będzie do wymiany zużytego kartridża na nowy. więcej »
Grzegorz Pietrzak | 22.10.2008 | 1348 odsłon | Brak komentarzy
Panasonic zapowiada, że pierwsze seryjnie produkowane ogniwa paliwowe o rozmiarach baterii do notebooków, trafią na rynek konsumencki w 2012 roku. Według zapowiedzi ogniwo będzie w stanie zasilać typowy notebook przez około 5 godzin na 50 cm3 stężonego metanolu. Idea pracy ogniwa ma być prosta - jeśli poziom mocy zaczyna spadać, dolewamy kolejną "setkę" a ogniwo pracuje dalej.

Do tej pory jedyne dostępne na rynku konsumenckim ogniwa paliwowe - Medis Power Pack, sa w stanie zapewnić zasilanie najwyżej teleonowi komórkowemu, czy odtwarzaczowi MP3. Jakiś czas temu Pentagon wyznaczył 1 milion $ nagrody za skonstruowanie działającego, przenośnego ogniwa paliwowego o masie poniżej 3,63 kg, mogącego zapewnić zasilanie przez 96 godzin - zwycięzka konstrukcja opierała się na ogniwie i ładowalnej baterii. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 32
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Windows Store znów zawodzi. Microsoft wybitnie nie ma szczęścia do premier swoich pecetowych gier. 26
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Firma Dell EMC rozpoczęła sprzedaż serwerów PowerEdge z procesorami AMD Epyc. 11
Facebook
Ostatnio komentowane