Tagi
Publikacji na stronę
1
Agnieszka Serafinowicz | 28.10.2010 | 156656 odsłon | 30 komentarzy
Firma Acronis udostępniła nową, spolszczoną wersję popularnego narzędzia do wykonywania kopii zapasowych i przywracania danych. Już wcześniejsze generacje dowiodły, że producent postawił przede wszystkim na wszechstronność oferowanych metod tworzenia kopii. Czy najnowsza wersja Acronis True Image Home 2011 zawiera istotne zmiany? Rewolucji nie ma, ale znaleźliśmy kilka ciekawostek. więcej »
Marcin Karbowniczek | 23.08.2010 | 465261 odsłon | 43 komentarze
Sieciowe dyski twarde, zwane potocznie NAS-ami, zyskują na popularności. Ich zastosowanie pozwala w bardzo wygodny sposób dzielić z rodziną przestrzeń dyskową za pomocą dowolnego komputera w sieci, udostępniać serwery FTP znajomym, a niekiedy nawet utrzymywać prostą stronę internetową. Znajdują też liczne zastosowania w biznesie – w zupełności wystarczają do przechowywania kopii zapasowych lub do pracy grupowej w małych firmach. Dlatego porównaliśmy 11 prostych NAS-ów, które ze względu na cenę mogą zainteresować zarówno polskich klientów indywidualnych, jak i mniejszy biznes. więcej »
Agnieszka Serafinowicz | 11.11.2009 | 6664 odsłony | 4 komentarze

Tim Kosse, autor jednego z najpopularniejszych na świecie wieloplatformowych klientów protokołów FTP/SFTP/FTPS umieścił na stronie domowej projektu FileZilla oraz na serwerach SourceForge nową - oznaczoną numerami 3.3.0 - wersję swojego dzieła: programu FileZilla.

Przypomnijmy pokrótce, że FileZilla to dość rozbudowany klient FTP, napisany w języku C++, a dzięki zastosowaniu biblioteki klas wxWidgets działający w środowisku graficznym dowolnego z systemów, na którym może być uruchomiony.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 27.08.2009 | 8424 odsłony | 6 komentarzy
Asmax prezentuje jedno z najmniejszych rozwiązań w technologii NAS – Asmax NAS-Print serwer. To niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku, a także posiada wbudowanego klienta BitTorrent.

Nowe urządzenie ma spełnić wymagania użytkownika, który potrzebuje wielofunkcyjnego rozwiązania typu NAS. Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców – za pośrednictwem sieci Internet.

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku. Dzięki temu - w ramach sieci lokalnej - wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer.

Asmax NAS-Print serwer ma łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z routerem lub switchem. Jego wymiary to 70 x 32 x 24 mm, a waga wnosi jedynie 130 g. Jest zgodny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi.

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 189 zł. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

więcej »
Tagi: asmax, ftp, nas, serwer, sieć
Piotr Gontarczyk | 22.05.2009 | 3750 odsłon | 13 komentarzy
Jest już dostępna nowa, oznaczona numerem 5.9.1 wersja programu Pajączek. To polskie narzędzie już od początków polskiego Internetu pomaga w wydajnym tworzeniu stron internetowych z wykorzystaniem języka HTML, a obecnie również XHTML, PHP, CSS, JavaScript i innych. Program rozwija się od ponad 10 lat tak samo, jak rozwija się Internet i technologie internetowe. Pajączek nie zostaje w tyle oferując również wsparcie XML, JavaScript, SQL i całej masy innych technologii. Po prostu Pajączek to kompletny pakiet webmastera.

Oprócz całej tej magii kryjącej się za wspomnianymi wyżej skrótami, Pajączek ułatwia wejście w świat tworzenia stron internetowych również zupełnie początkującym. Wersja Standard, która jest uproszczona w stosunku do wersji Professional, oferuje edycję w trybie graficznym WYSIWYG, a także łatwy w użyciu kreator tworzenia pierwszej strony na podstawie szablonu.

W Pajączku stworzoną stronę można opublikować w Internecie za pomocą wbudowanego modułu FTP. Te same funkcje znajdują się także w wersji Professional, ale ta oprócz wspomnianych ułatwień zawiera dodatkowo pełną paletę narzędzi potrzebnych webmasterowi. Obie wersje posiadają bardzo rozbudowaną dokumentację w postaci poradników, kursów tworzenia stron i specyfikacji.

Zmiany w bieżącej wersji polegają na maksymalnym wzroście stabilności i pewności działania programu. Pojawiło się wsparcie dla najnowszych przeglądarek Google Chrome oraz Apple Safari. Nowa wersja to bowiem kolejny krok w kierunku wersji 6, która będzie bezpłatnie dostępna dla użytkowników Pajączka 5 NxG, którzy posiadają licencję na wersję 5 z pakietem darmowych aktualizacji.

Pajączek w najtańszej wersji Standard kosztuje 75 złotych brutto. Wersja Professional to koszt 162 złotych brutto. Warto również wspomnieć, że Pajączek jest dostępny z wysokim 70% rabatem dla osób niepełnosprawnych oraz 40% rabatem dla szkół i organizacji charytatywnych.

Darmowa wersja testowa dostępna jest na stronie internetowej www.creamsoft.com/download.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.10.2008 | 12833 odsłony | 8 komentarzy

Media-Tech MT4205 jest niewielkich rozmiarów urządzeniem mającym duże możliwości i wiele trybów pracy takich jak: Access Point, Router i klient sieci bezprzewodowej. MT4205 jest przenośnym rozwiązaniem głównie dla użytkowników podróżujących, zapewniającym bezprzewodową łączność w standardzie B i G.

Dodatkowo ten mały gadżet ma zintegrowane dwa porty USB umożliwiające podłączenie urządzeń i udostępnienie ich wszystkim użytkownikom sieci LAN. Dzięki temu możliwe jest udostępnienie drukarki i plików, a także na przykład kamery internetowej.

Podłączając dysk USB Flash lub USB HDD można stworzyć serwer FTP, czyli zasoby dyskowe udostępnione użytkownikom do pobierania i umieszczania tam plików w dowolnym czasie.

Dzięki funkcji Camera Server z dowolnego miejsca na świecie można na przykład monitorować swój dom kamerą USB i robić zdjęcia przez MT4205, ale również zapisać je na dysku USB. Dostęp jest realizowany przez przeglądarkę internetową.

Ponadto, do MT4205 można podłączyć modem USB HSDPA/UMTS. Po przełączeniu MT4205 w tryb routera, przez porty WAN i LAN można, jako administrator dokonać konfiguracji wewnętrznych ustawień urządzenia. Tryb pracy AP MODE oferuje dwa porty: LAN i WLAN. Wówczas MT4205 pracuje jako most i łączy się z istniejącą już siecią przewodową poprzez port LAN lub bezprzewodowo.

W trakcie pracy jako WDS urządzenie staje się przedłużaczem sieci bezprzewodowej. Tak dostarczone łącze jest dalej udostępniane drogą bezprzewodową do pobliskich komputerów. Tryb Client umożliwia wykorzystanie MT4205 jako adaptera sieciowego służącego do połączenia komputera do istniejącej już sieci.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Facebook
Ostatnio komentowane