Tagi
foxconn
g1
f1 (1)  
Publikacji na stronę
1
Piotr Bulski | 05.03.2008 | 2922 odsłony | 2 komentarze
Foxconn przedstawił dziś zapowiedzi dwóch ciekawych linii PC, szykowanych w pierwszym przypadku z myślą o entuzjastach, w drugim zaś dla użytkowników chcących silniej zadbać o środowisko naturalne. To sprzęt F1 i G1.

Komputer opisywany nazwą F1 jest potężny. Nie chodzi tu tylko o konfigurację wnętrza, ale i obudowę, której wymiary przypominają raczej małą pralkę, a nie komputer stacjonarny. F1 nie trafi zapewne do sprzedaży w takiej formie, a technologie w nim prezentowane będą pojawiać się w innych produktach firmy. Jest to jednak próba pokazania, że i Foxconn ma coś do zaproponowania rynkowi najbardziej wymagających użytkowników, w tym odbiorców biznesowych.

Wewnątrz komputera działa duża płyta główna formatu Ultra ATX, która ma zapewniać więcej miejsca potrzebnego do instalacji zaawansowanych kart graficznych. W F1 są cztery. To, jak twierdzi producent, pierwszy system Intela (z chipsetem P45) dla gier z poczwórnym zestawem kart graficznych współpracujących dzięki technologii CrossFireX. Całość pozwala w najbardziej rozbudowanej konfiguracji obsłużyć nawet 16 ekranów. F1 otrzymał zintegrowany system umożliwiający chłodzenie cieczą mostków i regulatorów napięcia oraz system termoelektryczny wspomagający chłodzenie procesora i mostka północnego. Na dokładkę zafundowano mu zestaw programowalnych diod LED rozświetlających całą platformę.

Działający model F1 można zobaczyć w halach hanowerskiej imprezy CeBIT, niestety, co zauważało wielu obserwatorów, system w prezentowanych grach pracuje niekiedy, delikatnie mówiąc, bardzo przeciętnie.

Propozycja "dla trawników" to seria zielonych systemów serii "G" (od "green"). Podążając modnym obecnie szlakiem ekologicznego sprzętu Foxconn zapowiada dwie płyty główne i komputery typu barebone nazwane G1, z chipsetami Intel G45 i G31. Osiągane w nich oszczędności mogą sięgać od około 7 proc. przy maksymalnym obciążeniu do ponad 99 proc. w czasie gdy komputer jest wyłączony, ale podpięty do gniazdka.

Maszyny zużywają mniej energii za sprawą rozwiązań, które Foxconn oznaczył niestety bardzo mylącymi skrótami. Zieloną technologię nazwano bowiem 3G, a jej poszczególne rozwiązania to m.in GPS (Green Power Saving) oszczędzające energię w czasie spoczynku maszyny i GSM (Green System Mode), zmiany w sprzęcie i w oprogramowaniu BIOS wpływające na zmniejszone zużycie energii.

Przedstawiciele firmy pytani o wykorzystanie powszechnych dziś nazw w świecie komórek do opisania technologii w płytach głównych stwierdzili, że być może zostaną one zmienione. Teraz mogą wielu użytkownikom obiecać rozwiązania, których na płytach się nie znajdzie.

więcej »
Tagi: f1, foxconn, g1
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Pokazujemy siedem obudów, które można znaleźć w polskich sklepach. 45
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 25
Chyba mało kto lubi gluty. 55
Wyższy zegar to i wyższa wydajność. 37
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 23
Wentylatorom wstęp wzbroniony. 14
Układom Intel Gemini Lake szykują się konkurenci. 5
Duża popularność najnowszej wersji oprogramowania od The Document Foundation. 29
Ograniczenia, blokady nowego systemu. 32
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Seria gier nie ma ostatnio zbyt dobrej passy. 19
Przymiarki do stworzenia własnej karty graficznej. 33
Firma Dell EMC rozpoczęła sprzedaż serwerów PowerEdge z procesorami AMD Epyc. 11
Facebook
Ostatnio komentowane