Tagi
Publikacji na stronę
1
Mateusz Brzostek | 04.03.2010 | 6027 odsłon | 11 komentarzy
Od co najmniej dwóch lat na Cebicie jedną z najliczniejszych grup produktów stanowią dyski SSD. Przedstawiamy krótki przegląd najważniejszych nowości pokazanych w tym roku. więcej »
Piotr Bulski | 22.02.2008 | 6400 odsłon | 4 komentarze

Firma Novint zapowiedziała opracowanie nowej wersji kontrolera zwanego Falcon oraz wyposażenie go w nowy uchwyt, dostosowujący sterowanie do gier pierwszej perspektywy. To ciekawe urządzenie przeznaczone do współpracy z grami i komputerami PC nijak nie przypomina standardowych klawiatur i myszek, które ma zastępować w zabawie.

Firma poinformowała o przygotowaniu czarnej wersji kolorystycznej sterowania oraz pistoletowego uchwytu Pistol Grip, który można stosować zamiennie ze standardowym uchwytem zwanym Falcon Grip. Nowość ma zapewniać większą swobodę posługiwania się kontrolerem w grach typu FPS (First Person Shooter). To ważne, bo kontroler może pracować z takimi tytułami jak Half-Life 2 czy Quake 4.

Zastępując popularne metody sterowania, Falcon pozwala, zdaniem producenta, poczuć grę, znajdujące się w niej wirtualne obiekty i zmagać się z trójwymiarowymi efektami force feedback w specjalnie przygotowanych programach. Firma nazywa go wręcz małym robotem, dzięki któremu można poczuć wirtualny dotyk.

Stronę producenta można znaleźć tutaj. Prezentację działania urządzenia zamieszczono w tym miejscu. Nowy sprzęt ma pokazać się na rynku w czerwcu. Orientacyjna cena czarnej wersji sterowania Falcon to około 200 dolarów. Uchwyt będzie sprzedawany oddzielnie za 20 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 12
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 74
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Przewody już są, potrzeba jeszcze sprzętu. 26
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Facebook
Ostatnio komentowane