Tagi
Publikacji na stronę
1
Eryk Napierała | 23.01.2013 | 7243 odsłony | 7 komentarzy

Podczas tegorocznych targów CES firma Gigabyte jako jedna z nielicznych zaprezentowała płyty główne w formacie Thin mini-ITX, które dzięki niewielkim wymiarom można umieścić w obudowie zintegrowanej z monitorem i w ten sposób samodzielnie złożyć komputer typu all-in-one. Nowy model, który znalazł się w ofercie firmy Eurocom, nie jest co prawda zgodny z tym standardem, ale na pewno można w nim wymienić znacznie więcej podzespołów niż w typowym AIO. Chociażby dlatego, że korzysta z desktopowego procesora.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.04.2009 | 9147 odsłon | Brak komentarzy
Firma Leadtek wprowadziła na rynek kolejny hybrydowy tuner TV, w pełni zgodny ze standardem MPEG-4 – WinFast ExDTV2300 H. Model ten, dzięki wykorzystaniu uniwersalnego interfejsu Express Card, to rozwiązanie dla osób szukających tunera TV dla notebooka. WinFast ExDTV2300 H to urządzenie, które oferuje odbiór zarówno sygnału telewizji analogowej jak i cyfrowej, nadawanej w standardzie MPEG-4.

WinFast ExDTV2300 H obsługuje standard telewizji cyfrowej DVB-T oraz praktycznie wszystkie najważniejsze formaty telewizji analogowej, włączając w to NTSC, SECAM i PAL. Możliwości takie zapewniają odbiór sygnałów radiowo-telewizyjnych praktycznie w każdej części świata.

Co więcej, tuner daje również możliwość nagrywania wybranych programów w formatach MPEG-4/2/1/WMV/VCD/DVD/SVCD. Ponadto WinFast ExDTV2300 H, dzięki wbudowanemu wejściu wideo, zapewnia także przechwytywanie obrazu, o maksymalnej rozdzielczości 480p, z zewnętrznych urządzeń, takich jak aparaty cyfrowe, kamkodery, odtwarzacze DVD czy konsole do gier.

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu WinFast PVR2 użytkownicy za pomocą intuicyjnego menu otrzymują dostęp do takich opcji jak: Time Shifting (jednoczesne odtwarzanie i nagrywanie tego samego programu), Scheduled Recording (planowanie nagrywania), włączanie i wyłączanie za pomocą pilota czy TwinView (PIP, POP, PAP oraz oglądanie jednego programu i jednoczesne nagrywanie drugiego). Natomiast funkcja Live Broadcasting pozwala na transmisję plików audio i wideo poprzez sieć. Dostęp do tych wszystkich funkcji jest możliwy za pomocą bezprzewodowego pilota WinFast all-in-one.

Dodatkowym plusem WinFast ExDTV2300 H jest dołączone oprogramowanie WinFast Mobile Video Express (WinFast MoViE), które daje nam możliwość m.in. konwertowania wideo do formatów iPod, PSP i Orb. Poza tym, dzięki intuicyjnemu kreatorowi Albumów 3D, każdy użytkownik może w prosty i szybki sposób przygotować album, który będziemy mogli oglądać na urządzeniach przenośnych takich jak PSP czy iPod.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 24.02.2009 | 4800 odsłon | 3 komentarze

Na rynku pokazała się kolejna ciekawa rzecz od Delocka - adapter Power Over eSATA z interfejsem Express Card. Instalując urządzenie w slocie można rozbudować notebooka o port Power Over eSATA.

Ten nowy interfejs oprócz bardzo szybkiego transferu danych, umożliwia podłączenie nie tylko urządzeń Power Over eSATA, lecz także eSATA i standardowych urządzeń USB, takich jak zewnętrze dyski, czytniki kart, itp.

Połączenie eSATA i USB w jednym porcie umożliwia zasilanie przez USB, dzięki czemu do zasilania obudowy 2,5” Power Over eSATA nie potrzeba zasilacza. Adapter Karty Express objęty jest 3 letnią gwarancją, a sugerowana cena detaliczna przez wyłącznego dystrybutora – Impakt, wynosi 236 złotych (po kursie 4,72 za 1 euro)

Dane techniczne:

  • Złącze 1x Power Over eSATA
  • Do urządzeń Power Over eSATA, eSATA i USB
  • Standard Express Card / 34
  • Szybkość transmisji danych: USB 2.0 do 480 Mb/s, eSATA do 3 Gb/s
więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.08.2008 | 3539 odsłon | Brak komentarzy

Firma TRENDnet wprowadziła do sprzedaży kartę bezprzewodową 802.11n (draft 2.0) do notebook'ów, wyposażonych w ExpressCard. Karta o modelu TEW-642EC wykorzystuje technologię anten MIMO (Multiple Input Multiple Output), która ma 4-krotnie zwiększać pokrycie niż standard g. Prędkość przesyłu danych dochodzi do 300Mb/s (802.11 n draft 2.0).

Dodatkowo wykorzystuje ona funkcję WPS (WiFi Protected Setup) służąca do szybkiego zabezpieczenia danych przesyłanych drogą Wi-Fi. Model TEW-642EC współpracuje z najnowszym systemem operacyjnym Windows Vista oraz starszymi Windows XP/2000.

Innym rozwiązaniem, oferowanym przez TRENDnet to bezprzewodowy router Gigabit N Dual Band. Produkt, który kryje się pod symbolem TEW-672GR dedykowany jest użytkownikom, którzy wymagają szybkiego łącza przewodowego i bezprzewodowego oraz dużego zasięgu.

TEW-672GR może przesyłać dane z prędkością 300Mb/s, wykorzystując proponowanego standardu 802.11n (draft 2.0). Pracuje na dwóch częstotliwościach 2,4GHz oraz 5GHz, obsługując cztery standardy sieci (802.11a/b/g i 802.11n draft 2.0). Technologia Dual Band Wireless N używa 11 dodatkowych kanałów, redukuje interferencję i optymalizuje wydajność w najbardziej ekstremalnych warunkach. TEW-672GR posiada 4 porty LAN i 1 port WAN, które są w stanie przesyłać dane z prędkością Gigabit.

Router posiada wiele zabezpieczeń, do jakich zaliczymy: szyfrowanie w wykorzystaniem WEP/WPA/WPA2, czy przełącznik do włączenia/wyłączenia transmisji bezprzewodowej, jeżeli korzysta się tylko z sieci przewodowej. Wbudowany system Wi-Fi Protected Setup (WPS) pozwala na włączenie ochrony bezprzewodowej za pomocą jednego przycisku.

System automatycznie generuje klucz szyfrujący i przekazuje je urządzeniom klienckim. Takie zastosowanie ułatwia i skraca proces konfiguracji zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

Router obsługuje wiele systemów operacyjnych: Windows 95/98/NT/2000/XP/2003 Server/Vista, Linux i Mac.

Router TEW-672GR w Polsce będzie można kupić w granicach: 390zł brutto. Natomiast cena karty TEW-642EC to 164zł. Na oba produkty producent udziela trzyletniej gwarancji.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To może być jeden z ciekawszych flagowców tego roku. 3
Firma odsłania karty. Nintendo podzieliło się właśnie swoimi planami na najbliższe kilka tygodni. 2
Niech najbliższy miesiąc minie jak najszybciej. 12
Tańszy, ale niewiele gorszy niż Nitro+. 11
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Przynajmniej tak utrzymuje branżowa prasa. 12
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 26
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 31
Tanio nie będzie. OnePlus przygotowuje się do premiery swojego nowego, flagowego smartfona. 14
Facebook
Ostatnio komentowane