Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 23.11.2018 | 3811 odsłon | 5 komentarzy

Wersja pecetowa nadal bez żadnej łatki. Nier: Automata doczeka się już niedługo zbiorczej wersji Game of the YoRHa Edition, którą znaleziono właśnie w bazie danych agencji ESRB. Dostępne we wpisie informacje wskazują, że nowa edycja została przygotowana z myślą o PC i konsolach PlayStation 4, ale to właśnie dane na temat pierwszej z wymienionych platform są najbardziej interesujące.

więcej »
Adrian Kotowski | 01.11.2018 | 6685 odsłon | 9 komentarzy

Teraz już na pewno. Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów szalonych gier z otwartym światem. Sunset Overdrive zmierza na komputery osobiste, a zapowiedź tytuły to już tylko kwestia czasu. Potwierdzeniem jest przyznanie pecetowej wersji kategorii wiekowej przez amerykańską organizację ESRB, co wyklucza jakąkolwiek pomyłkę w tym temacie.

więcej »
Adrian Kotowski | 27.02.2018 | 3624 odsłony | 12 komentarzy

Czekamy na reakcję PEGI. Amerykańska organizacja ESRB zajmująca się ocenianiem zawartości i klasyfikacją wiekową gier poinformowała o dodaniu nowego oznaczenia „In-Game Purchases”. W założeniu będzie ono informować kupującego, że w danym tytule zintegrowany jest system płatności prawdziwą gotówką za cyfrowe dodatki. Można spodziewać się, że informację znajdzie się na większości opakowań z grami.

więcej »
Adrian Kotowski | 19.01.2015 | 7372 odsłony | 29 komentarzy

Amerykańsko-kanadyjska organizacja ESRB przyznała grze Hatred najwyższą kategorię wiekową Adults Only (AO). Tym samym produkcja polskiego studia Destructive Creation stała się jednym z niewielu tytułów w historii z takim oznaczeniem. Najwyższa kategoria wiekowa może przysporzyć wielu problemów, a wydanie tytułu na konsolach jest w tym przypadku bardzo utrudnione.

więcej »
Piotr Bulski | 10.02.2008 | 1196 odsłon | 2 komentarze
Amerykańska organizacja ESRB (Entertainment Software Rating Board) potwierdziła, że w minionym roku na amerykańskim rynku gier pojawiło się mniej tytułów przeznaczonych dla starszych graczy, gier opisywanych oznaczeniem "M". Zdaniem organizacji miniony rok był najlepszym w historii dla gier wideo, a ESRB przyznało oceny 1563 tytułom, z nich to większość nadawała się dla młodszych amatorów elektronicznej zabawy.

Ze wszystkich gier wydanych w minionym roku tylko 6 proc. zaliczono do grupy "M" (Mature). W 2006 roku takich tytułów było 8 proc., a w 2005 roku aż 12 proc. W okresie gdy gry dla starszych traciły rynek, zyskiwały programy klasy "E", czyli tytuły w które może grać każdy (Everyone), stanowiąc niemal 60 proc. gier w minionym roku. Grupa gier dla graczy wieku od 10 lat wzwyż stanowiła 15 proc. ogółu, a programy dla nastolatków "T" (w wieku od 13 roku życia) 20 proc.

Za zamiany na rynku gier, spadek w kategorii "M" i wzrost w kategorii "E" odpowiadać ma m.in. rosnąca popularność gier typu "casual", prostych, przyjemnych, w które można zagrać przez chwilę bez większego angażowania się.

Według ESRB w minionym roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż gier przyniosła 19 mld dolarów. Z nich to średnio 8,5 na 10 gier było odpowiednich dla graczy w wieku 13 lat i młodszych.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 61
Będzie też wersja Explore Edition. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 79
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Codemasters znowu dało radę. 11
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Facebook
Ostatnio komentowane