Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 01.11.2010 | 6674 odsłony | 26 komentarzy
Firma Huntkey Enterprise Group zapowiedziała powiększenie swojej oferty o nowy model obudowy komputerowej - Shield H405. Nowy produkt to pierwsza obudowa marki Huntkey, która ma rzekomo ograniczać promieniowanie, które może być szkodliwe dla użytkowników komputerów. więcej »
Paweł Pilarczyk | 11.12.2009 | 12604 odsłony | 58 komentarzy

Nie wszystkie, ale większość. YouTube w porozumieniu z EMI, Universal Music Group i Sony Music Entertainment uruchomił nowy portal o nazwie VEVO, na którym publikowane będą profesjonalne materiały związane z muzyką, a zwłaszcza teledyski. Zgodnie z umową, większość teledysków dostępnych obecnie na YouTube zostanie przeniesiona na VEVO. Szacuje się, że migracja obejmie ponad 85 procent wszystkich materiałów tego typu dostępnych na YouTube. Teledyski na VEVO można oglądać za darmo, a witryna utrzymywana będzie z wyświetlania reklam. Nie byłoby w tym nic strasznego gdyby nie fakt, że portal VEVO dostępny jest jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady. Obywatele innych państw przy próbie odwiedzenia strony witani są komunikatem, że serwis nie jest dostępny w ich kraju. Oczywiście dotyczy to także Polski.

Oznacza to ni mniej ni więcej, że lada moment stracimy możliwość oglądania teledysków dostępnych na YouTube. Jeśli macie jakieś ulubione, które zwykliście oglądać w pochmurny dzień, sugerujemy zgranie ich na dysk twardy, chociażby za pośrednictwem serwisu typu Keepvid, póki nie będzie za późno.

 

więcej »
Piotr Gontarczyk | 09.12.2009 | 10704 odsłony | 46 komentarzy
Kto pirata ściga ten... pirat? Chet Baker, znany muzyk jazzowy z lat 50-tych ubiegłego wieku zmarł w 1988 roku. Od tego czasu jego muzyka była wydawana nielegalnie, na oryginalnych nośnikach, oficjalnie dostępnych w sklepach. To tylko czubek góry lodowej, na którą wpadła cała sieć koncernów muzycznych.

Grupa artystów z Kanady i innych krajów złożyła zbiorowy pozew przeciwko najbardziej znanym na świecie wytwórniom muzycznym, takim jak EMI, Sony BMG, Universal oraz Warner, o łamanie praw autorskich poprzez nielegalną dystrybucję ich prac. Według pozywających, wytwórnie wprowadzają na rynek albumy oraz składanki, do których nie mają żadnych praw.

Sprawa rozbiła się głównie o tzw. składanki, na które wytwórnie wrzucają wszystko, co tylko mają, całkowicie nie przejmując się kwestiami prawnymi. Warta uwagi jest oczywiście kwota, na jaką szkodę poczyniły pozwane wytwórnie. Jeżeli tylko wymiar sprawiedliwości uzna roszczenia artystów za słuszne, to wytwórnie muzyczne będą musiały wypłacić im łącznie aż 6 miliardów dolarów! Kwota ta jest maksymalną, jaką sąd mógłby określić jako dopuszczalną przez prawo kanadyjskie, w formie odszkodowania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.11.2009 | 3032 odsłony | 7 komentarzy
Apple wraz z EMI Music wprowadzą do sprzedaży nowy zestaw filmów oraz album muzyczny zawierający poddane ponownej obróbce studyjnej utwory zespołu The Beatles. Wszystko to znajdzie się w urządzeniu typu pendrive, o kształcie jabłka.

Na 16 GB przestrzeni znajdzie się 14 albumów zespołu The Beatles, a także 13 krótkometrażowych filmów dokumentalnych, w których zaprezentowano albumy studyjne, rzadko spotykane fotografie oraz inne szczegóły dotyczące legendarnej grupy muzycznej.

Muzyka zapisana jest w formacie MP3 (320 kbit/s) oraz FLAC 44,1 kHz / 24 bit.

Nowy produkt w sklepach pojawić się ma 7 grudnia (dzień później w Stanach Zjednoczonych Ameryki), choć już teraz można go zamawiać w systemie przedsprzedaży.

Nowość, jak na produkt Apple przystało ma bardzo wysoką cenę. Za jeden z 30.000 egzemplarzy trzeba zapłacić 280 dolarów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 22.09.2008 | 4299 odsłon | 40 komentarzy

Firma SanDisk zaprezentowała nowy, fizyczny format muzyczny, który nazwano slotMusic. Zielone światło dla nowego rozwiązania dały już największe wytwórnie, takie jak: EMI, Sony BMG, Universal i Warner.

slotMusic to po prostu cały album zapisany na karcie microSD, o pojemności 1 GB. Taka forma dystrybucji muzyki ma zastąpić popularne płyty CD, a także ułatwić słuchanie jej na odtwarzaczach przenośnych, stacjonarnych oraz telefonach komórkowych. 

Z zapowiedzi firmy SanDisk wynika, że pliki muzyczne będą kompresowane do formatu MP3, przy przepustowości do 320 kb/s. Niewykluczone że bez problemów będzie można zapisywać na nich muzykę w formie nieskompresowanej.

Karty slotMusic mają być sprzedawane ze specjalnymi nakładkami USB, dzięki którym będzie można podłączyć je na przykład do komputera, w którym nie ma czytnika kart.

Co ciekawe nowy format nie będzie obciążony zabezpieczeniami DRM, gdyż według SanDiska za bardzo ingeruje w swobodę klientów. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to firma SanDisk będzie mogła przypiąć sobie order za przekonanie wielkich koncernów do porzucenia DRM-u.

Inną zaletą nowego rozwiązania będzie to, że użytkownik będzie mógł swobodnie modyfikować zawartość kart slotMusic, na przykład dodając do kupionego albumu nowe utwory.

SanDisk jeszcze nie podaje konkretnej daty wprowadzenia kart slotMusic do sprzedaży. Wiadomo jedynie, że najpierw będą dostępne w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a dopiero później ruszy dystrybucja w Europie.

więcej »
Piotr Bulski | 29.12.2007 | 1954 odsłony | 6 komentarzy
Warner Music wprowadzi swoją muzykę do sklepu Amazon w formacie MP3. Nowa oferta w amerykańskiej usłudze muzycznej to ciekawy odwrót od dotychczasowej postawy firmy Warner, obawiającej się niezabezpieczonych plików MP3, którymi łatwo się wymieniać bez ograniczeń i wypalać na krążkach CD.

Sklep muzyczny firmy Amazon, uruchomiony we wrześniu, to jeden z amerykańskich konkurentów największego na tamtym rynku sprzedawcy cyfrowej muzyki, Apple iTunes (oferowanej zarówno w formie plików zabezpieczonych, jak i nieco droższych, ale pozbawionych ograniczeń nakładanych przez technologie DRM). Początkowo oferował on niezabezpieczoną muzykę od dwóch wielkich wydawców EMI oraz Universal (i wielu firm niezależnych).

W portfolio Warner Music można znaleźć takich artystów jak Arethę Franklin, Seana Paula i zespół Led Zeppelin. Obecnie jedynym dużym wydawcą muzyki, który dotychczas nie oferuje swoich nagrań poprzez sklep Amazon jest Sony BMG. Bez nich jednak katalog muzyczny Amazon obejmuje i tak już ponad 2,9 mln nagrań.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 7
Niezła promocja dla kinomaniaków. 3
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Facebook
Ostatnio komentowane