Tagi
Publikacji na stronę
1
Sebastian Krzeczkowski | 05.05.2010 | 1722663 odsłony | 147 komentarzy
Jeśli spytamy osobę niezaznajomioną z nowinkami technicznymi o to, z czym kojarzy jej się komputer, to najpewniej usłyszymy, że z ekranem i dużym, przeważnie szumiącym pudłem. Jeszcze nie tak dawno na biurkach dominowały (w każdym sensie) monitory kineskopowe (CRT). Technika LCD dopiero raczkowała i na monitory tego typu mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Nie dość, że były one trudno dostępne, to jeszcze trzeba było za nie zapłacić dużo więcej niż za tradycyjny model. Ale to już tylko wspomnienia. Ekranów kineskopowych obecnie praktycznie się nie produkuje, a LCD można kupić już za kilkaset złotych. Niestety, oferta jest tak bogata, że bardzo trudno wybrać odpowiedni model. Zebranie i zaprezentowanie w jednym artykule większości dostępnych monitorów ciekłokrystalicznych wręcz byłoby niemożliwe. Dlatego postanowiliśmy ograniczyć liczbę modeli w teście według najprostszego kryterium: ceny. więcej »
Piotr Gontarczyk | 18.06.2009 | 3816 odsłon | 27 komentarzy
Na polskim rynku pojawił sie nowy model monitora LCD firmy iiyama - E2008HDS. Monitor ten to pierwszy 20-calowy, panoramiczny panel iiyama wyświetlający obraz z rozdzielczością natywną 1600 x 900 pikseli.

Czas reakcji na poziomie 2 milisekund ma gwarantować stabilny obraz w czasie grania i oglądania filmów. Maksymalna powierzchnia robocza wynosi 249,1 x 442,8 mm.

Monitor ten to także dobra jasność (250 cd/m²) i wysoki poziom kontrastu (30 000:1 ACR). E2008HDS to panel przyjazny środowisku naturalnemu (typowe zużyciu energii to 25 W + opcja jeszcze większego zredukowania poboru mocy poprzez przełączenie monitora do pracy w trybie ECO). Monitor wyposażony jest w cyfrowe złącze DVI-D (zgodne ze standardem HDCP), analogowe D-Sub oraz dwa głośniki stereo. Wszystkie potrzebne kable (sieciowy, audio, sygnałowy D-Sub i sygnałowy DVI-D) są standardowo dołączane do monitora.

Model E2008HDS można też zawiesić na ścianie (zgodność ze standardem VESA 100 x 100 mm) oraz regulować jego kąt nachylenia o 20° do tyłu i 5° do przodu.

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 699 złotych. Monitor dostępny też w wersji tylko z wejściem analogowym w sugerowanej cenie 599 złotych (oznaczenie - E2008HDSV).

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Sprzęt bardziej obcięty, niż sądziliśmy. 5
Tytuł jest bardzo popularny również na konsolach. 2
Masa CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy okazji prezentacji procesorów Core 9. 28
Niezła promocja dla kinomaniaków. 5
Nadchodzi kolejny ośmiordzeniowiec Intela. 32
Facebook
Ostatnio komentowane