tagi

Jim Ryan nowym prezesem Sony Interactive Entertainment

Adrian Kotowski 12.02.2019 3

Kolejne zmiany w koncernie. Jim Ryan został mianowany nowym prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment. Nowy szef przejmie stery działu gier japońskiej firmy od 1 kwietnia tego roku. Do tego czasu podmiotem nadal będzie kierował John Kodera, który swoje stanowisko obecne stanowisko piastuje zaledwie od kilkunastu miesięcy. W przyszłości oboje będą ze sobą ściśle współpracować, choć ich role się odwróciły.

Robert Swan nowym dyrektorem generalnym Intela

Adrian Kotowski 01.02.2019 17

Niespodziewany wybór. Intel ogłosił mianowanie Roberta Swana na stanowisko dyrektora generalnego firmy. Tym samym po wielomiesięcznych poszukiwaniach przedsiębiorstwo postanowiło postawić na człowieka, który pełnił obowiązki tymczasowego CEO. Co ciekawe, nowy szef firmy jest z nią związany stosunkowo krótko, patrząc przez pryzmat wcześniejszych szefów Intela.

Jim Anderson odchodzi z AMD

Adrian Kotowski 27.08.2018 35

Prawdziwa bomba na początek tygodnia. Jim Anderson odchodzi z AMD, by przejąć stery w Lattice Semiconductor. Były już wiceprezes i szef działu Computing and Graphics w firmie kierowanej przez Lisę Su to kolejna ważna postać, która na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy postanowiła zmienić otoczenie i przenieść się do innego podmiotu z branży technologicznej.

Brian Krzanich nie jest już prezesem Intela!

Adrian Kotowski 21.06.2018 88

Prawdziwa bomba w środku tygodnia. Intel oficjalnie poinformował na swojej stronie o rezygnacji Briana Krzanicha z funkcji dyrektora generalnego firmy. Stanowisko CEO przejął tymczasowo Robert Swan, który pełnił do tej pory funkcję dyrektora finansowego przedsiębiorstwa. Od samej rezygnacji ciekawsze wydają się być jednak jej powody, które po części wyjawił sam Intel, ale doprecyzował dopiero serwis CNBC.

Cevat Yerli ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Cryteka

Adrian Kotowski 01.03.2018 14

Najwyższy czas na zmiany. Cevat Yerli ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego studia Crytek, które zajmował przez prawie 20 lat. Władzę w przedsiębiorstwie przejmie dwóch jego braci, Avni i Faruk, z którymi były już CEO wspólnie założył firmę. Cevat Yerli pozostanie natomiast strategicznym udziałowcem Cryteka, więc nadal będzie miał duży wpływ na dalszy rozwój studia.

Kazuo Hirai ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego Sony

Adrian Kotowski 02.02.2018 8

Firma zmienia strukturę zarządzania. Sony ogłosiło, że obecny CEO przedsiębiorstwa, Kazuo Hirai, ustępuje ze swojego stanowiska. Jego miejsce zajmie Kenichiro Yoshida, pełniący do tej pory funkcję dyrektora finansowego. Zmiana na najważniejszym szczeblu przedsiębiorstwa jest wstępem do dużych przetasowań w jego kierownictwie, które mają rozpocząć się z chwilą przejęcia sterów przez Yoshidę.

Eric Schmidt rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Alphabet

Adrian Kotowski 22.12.2017 9

Właściwy czas na zmiany. Eric Schmidt poinformował o swojej rezygnacji z pełnienia obowiązków prezesa konglomeratu Alphabet, w skład którego wchodzi firma Google. Ze swoim stanowiskiem ma pożegnać się na początku stycznia przyszłego roku, ale nadal będzie związany z przedsiębiorstwem. Wiemy, że zostanie doradcą technicznym zarządu.

CEO Nvidii: skończyła się era procesorów projektowanych wyłącznie dla konsol do gier

Eryk Napierała 18.01.2013 129

W momencie rynkowego debiutu, konsole obecnej generacji mogły pochwalić się mocą obliczeniową na poziomie najmocniejszych wtedy komputerów osobistych. Dziś trudno byłoby sobie wyobrazić, jakie podzespoły musiałby znaleźć się w PlayStation 4 i Xboksie 720, by te konsole mogły konkurować z komputerem opartym na najnowszych podzespołach z wysokiej półki. Zdaniem dyrektora generalnego Nvidii, przez sześć lat pecetowe procesory i układy graficzne rozwinęły się tak bardzo, że nowe konsole nie potrzebują już układów projektowanych specjalnie na ich potrzeby.

CEO Intela przejdzie w połowie przyszłego roku na emeryturę

Eryk Napierała 21.11.2012 8

Chociaż nie jest to postać robiąca wokół siebie tyle szumu co Steve Ballmer lub tak charyzmatyczna jak Steve Jobs, każdy w branży IT zna nazwisko Paula Otelliniego, który od 2005 roku jest dyrektorem generalnym Intela. Pod jego przewodnictwem firma znacznie zwiększyła przychody, chociaż, paradoksalnie, straciła część udziału w rynku procesorów. Mimo pełnej sukcesów kariery Otellini w maju przyszłego roku przestanie szefować Intelowi.

Google podsumowuje czwarty kwartał roku i cały rok finansowy oraz... zmienia szefa

Eryk Napierała 22.01.2011 23

Google opublikowało raport finansowy podsumowujący ostatni kwartał oraz cały miniony rok. Jak można się było spodziewać, zarząd firmy nie ma powodów do narzekania, jej bilans wypada na plus w porównaniu z poprzednimi okresami. Założyciele Google nie byli mimo wszystko zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania firmy i by w przyszłych latach osiągnęła ona jeszcze lepsze wyniki, postanowili nieco zmienić swoje role.