Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 19.11.2015 | 6752 odsłony | 14 komentarzy

Firma MSI na początku bieżącego roku zaprezentowała nowy model komputera przenośnego, GT80 Titan, wyposażonego w dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 980M w systemie SLI, a także z pełnowymiarową klawiaturą mechaniczną Cherry MX Brown. Teraz producent podnosi poprzeczkę i do oferty dorzuca dwa nowe, jeszcze mocniejsze notebooki - GT72 Dragon Edition oraz GT80S Titan. W obu zastosowano procesory Intel Core szóstej generacji, a także karty graficzne GeForce GTX 980, które niedawno Nvidia do notebooków przeniosła z komputerów stacjonarnych.

więcej »
Eryk Napierała | 04.04.2013 | 8277 odsłon | 21 komentarzy

Ostatnie dwa miesiące obfitował w prezentacje kart graficznych, przynajmniej jak na obecnie trwający sezon ogórkowy. W lutym Nvidia pokazała Titana, a w zeszłym miesiącu AMD zaprezentowało Radeona HD 7870 XT, na którego Nvidia odpowiedziała modelem GTX 650 Ti Boost. Mimo takiego natłoku nowości rozszerzając swoją ofertę kart graficznych firma Asus zdecydowała się oprzeć na zupełnie innym modelu, który debiutował w połowie zeszłego roku – GeForce GTX 660 Ti. Tajwańczycy postanowili podkręcić tą do kartę do granic możliwości bardzo rozbudowanego systemu chłodzenia.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.12.2012 | 5670 odsłon | 11 komentarzy

Firma Chieftec poinformował o tym, że powiększyła swoją serię obudów Dragon o kolejny model, oznaczony symbolem DX-02B. Producent twierdzi, że w nowym modelu zachował stylistykę poprzednich,a zmiany wprowadził przede wszystkim we wnętrzu oraz w kwestii rozmieszczenia poszczególnych elementów.

więcej »
Mateusz Brzostek | 04.11.2009 | 129777 odsłon | 91 komentarzy
Wytwórcy półprzewodników nieustannie ulepszają proces produkcyjny i układy krzemowe. Parę miesięcy temu nastąpiło przejście procesorów Core i7 na nową wersję krzemowego jądra. Dziś podobne przejście ukończyło AMD z procesorami Phenom II. Jądra w wersji C2 zostaną stopniowo zastąpione usprawnionym steppingiem C3. Jako pierwsze na nowy stepping przechodzą procesory Phenom II X4, ale wkrótce taka sama zmiana czeka układy Phenom II X3 i Phenom II X2. więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.09.2009 | 10236 odsłon | 106 komentarzy
Tym razem walka się wyrówna? Firma AMD pracuje nad nową serią procesorów dla komputerów biurkowych. Nowość ma cechować się sześcioma rdzeniami. Nie będzie ona jednak dostępna w tym roku, a w przyszłym.

Kodowo nazwany Thuban "sześciordzeniowiec" będzie kompatybilny z podstawką AM3. Wyposażony będzie w dwukanałowy kontroler pamięci RAM typu DDR3-1333 (PC-10600). Rynkowa nazwa nowych układów to najprawdopodobniej Phenom II.

Thuban ma mieć 3 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (512 kB na rdzeń) oraz 6 MB pamięci podręcznej poziomu trzeciego. Produkcja będzie odbywać się w procesie 45 nm.

Nie jest jeszcze pewne, czy nowe układy zasilą obecną platformę AMD Dragon, czy zostaną włączone już do kolejnej - Leo. Pewne wątpliwości odnośnie Leo powoduje fakt, że Thuban to nazwa gwiazdy w konstelacji smoka, a w języku arabskim samo słowo to też "smok".

Platforma Leo oparta ma być na chipsetach AMD 890FX oraz 890GX. Wraz z nimi pojawi się wbudowany w mostek południowy (seria SB800) kontroler Serial ATA III oraz obsługa czternastu linii Serial ATA II. Masowa produkcja obu układów ma ruszyć w kwietniu przyszłego roku. Rynkowa premiera odbyć się ma w maju.

Intel swoje procesory sześciordzeniowe - Gulftown - dla komputerów biurkowych ma zaprezentować w drugim kwartale przyszłego roku.

Niechaj zderzają się ci... oni!

więcej »
Mateusz Brzostek | 23.04.2009 | 429853 odsłony | 150 komentarzy
Platforma Dragon oparta na płytach i procesorach z podstawką AM3 wciąż jest nowością. Wprowadzone do tej pory produkty nie wyczerpywały jej możliwości i nie miały pełnego „smoczego” potencjału. Część procesorów była ograniczona do jednego trybu działania kontrolera pamięci (Phenom II X4 940 i 920 – podstawka AM2+ i tylko DDR2), inne nie były pełnymi rdzeniami Deneb (Phenom II X4 810 – mniejsza pojemność pamięci podręcznej, Phenom II X3 720 – trzy rdzenie). Przy okazji wprowadzenia pierwszych pełnowartościowych procesorów AM3 AMD uznało za stosowne „odświeżyć” całą platformę. więcej »
Piotr Gontarczyk | 31.03.2009 | 8215 odsłon | 16 komentarzy

Chieftec po okresie lekkiego przestoju zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu obudowy komputerowej serii Dragon. Oznaczona jako CH-07 obudowa ma wymiary 540 x 205 x 480 mm, waży 11 kilogramów i może pomieścić płyty główne: ATX, Micro-ATX oraz E-ATX.

Przeznaczona głównie dla graczy obudowa sprzedawana będzie z czterema fabrycznie montowanymi wentylatorami: 1x 220 mm i 3x 120 mm. Montaż kart rozszerzeń, napędów optycznych i dysków twardych przebiegać ma bez użycia narzędzi.

Na przednim panelu umieszczono dwa porty USB, jeden port eSATA oraz dwa gniazda audio. Wszystkie montowane fabrycznie wentylatory mają mieć niebieskie podświetlenie.

Dokładny termin wprowadzenia obudowy Dragon CH-07 oraz jej cena nie są jeszcze znane.

więcej »
Filip Straburzyński | 08.03.2009 | 5615 odsłon | 10 komentarzy
Chieftec od pewnego czasu pozostaje jakby w cieniu konkurencji. Synonim solidności sprzed lat zamierza jednak ponownie dać o sobie znać. Na targach CeBIT przedstawiono dwie obudowy, jakich próżno było dotychczas szukać w ofercie tego producenta. więcej »
Mateusz Brzostek | 09.02.2009 | 297728 odsłon | 182 komentarze
Miesiąc temu oficjalnie pojawił się pierwszy procesor AMD oparty na nowej, ulepszonej architekturze Barcelona – Phenom II X4 940. Dziś AMD przedstawia dwa nowe procesory z rodziny Phenom II, modele Phenom II X4 810 oraz Phenom II X3 720. więcej »
Mateusz Brzostek | 18.01.2009 | 93143 odsłony | 63 komentarze
Od premiery procesorów Phenom, a nawet wcześniej, od połączenia się z ATI, firma AMD stara się promować swoje produkty nie pojedynczo, ale jako części platformy. Platformą nazywa system komputerowy z płytą główną z chipsetem AMD, procesorem AMD i kartą graficzną ATI. Pierwsza platforma AMD: z Phenomem, chipsetem z serii 700 i kartą graficzną Radeon HD3x00, miała nazwę kodową Spider. Teraz, po wprowadzeniu Phenomów II, AMD promuje nową platformę – Dragon. więcej »
Piotr Bulski | 03.01.2008 | 3798 odsłon | 13 komentarzy
Kontrolery konsol Nintendo Wii, hitu minionych Świąt, dzięki swym sensorom wyczuwającym zmiany położenia mogą służyć w charakterze wirtualnych akcesoriów, sportowych, ale i z pola walki. Wyposażone w czujniki, w dłoniach graczy zmieniają się rakiety tenisowe, kije baseballowe oraz najprzeróżniejsze bronie. By odjąć nieco tej wirtualności i zwiększyć realizm zabawy, niektórzy producenci decydują się dodawać kontrolerom specjalne nakładki.

Firma Dragon Electronics proponuje za niecałe 30 dolarów zestaw kilku "militarnych" nakładek na kontrolery konsoli. Do dyspozycji gracza oddano głównie broń białą, krótki nóż, krótki miecz, długi nóż, długi miecz, tarczę, topór, a dla lubiących okładać wroga z dystansu... pistolet.

Zabawa z tak "ozdobionymi" kontrolerami może być ciekawsza i bardziej wciągająca. Jednak o ile producent nazywa zestaw "osiem w jednym", tak naprawdę składa się on z siedmiu elementów, w tym z tarczy (być może w którejś z gier także i nią można okładać przeciwnika ;)).

Wszystkie elementy są podobno wykonane z miękkich, bezpiecznych tworzyw. Jednak gdy kolejny dostawca akcesoriów dla Nintendo Wii zdecyduje się wykonać je z czegoś twardszego, grupowa zabawa z japońską konsolą może nabrać kolorytu... głównie w czerwonych odcieniach. Stronę producenta można znaleźć tutaj.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Władze amerykańskiego przedsiębiorstwa mogą mieć powody do zadowolenia. 16
Spodziewamy się dużo większej wytrzymałość niż w przypadku obecnej generacji. 3
Coś dla fanów naprawdę dużych smartfonów. 0
Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. 8
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Przeciek z oficjalnej strony produkcji. 15
Duża moc zamknięta w małej obudowie. 5
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Kiedyś może będzie poprawa. 58
Nawet dwudziestokrotnie wydajniejszy niż poprzednik. 24
Ogromny ekran i solidny akumulator. 41
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Wszystkie starsze dodatki dostępne za darmo. 36
Przeciek z oficjalnej strony produkcji. 15
Banhammer uderzył z pełną mocą. 51
Ogromny ekran i solidny akumulator. 41
Kiedy będą mogły przytulić nowe Ryzeny? 15
Kasa musi się zgadzać. Ostatnie miesiące dla serwisu społecznościowego Facebook nie były najlepsze. 34
Trzy modele dla wymagających. NZXT zaprezentował dzisiaj swoje nowe zasilacze z serii E. 6
Facebook