Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 30.11.2015 | 135939 odsłon | 31 komentarzy

Firma DoCoMo wspólnie z Nokią przeprowadziły pierwsze udane testy sieci 5G w rzeczywistych warunkach użytkowania. Dzięki opracowanym przez oba podmioty technikom, bez problemu osiągnięto transfer danych na poziomie 2 Gb/s. Udane testy są bardzo ważne przede wszystkim dla japońskiego przedsiębiorstwa, które już w 2020 roku zamierza uruchomić sieć 5G w Kraju Kwitnącej Wiśni.

więcej »
Adrian Kotowski | 09.05.2014 | 8134 odsłony | 18 komentarzy

W czasach, gdy 4G zaczyna wchodzić do Polski i testowane jest przez kilku naszych największych operatorów, w Japonii już zabrano się poważnie za przygotowanie sieci 5G. Testy tej technologii właśnie rozpoczęły się w Japonii.

więcej »
Grzegorz Pietrzak | 09.09.2009 | 1897 odsłon | 3 komentarze

NTT DoCoMo, największy japoński operator komórkowy (ponad 50 milionów abonentów), już w przyszłym roku zamierza wkroczyć na amerykański rynek telefonii mobilnej. DoCoMo ma nadzieję zainteresować Amerykanów linią telefonów, działających z usługą mobilnego internetu i-mode. Pierwsze kroki na rynku USA, japoński operator będzie stawiał jako operator wirtualny (MVNO) - prawdopodobnie przy współpracy z AT&T lub północnoamerykańskim oddziałem T-Mobile.

Branżowi eksperci widzą w strategii NTT DoCoMo chęć ucieczki z rodzimego rynku, który z roku na rok coraz bardziej się kurczy. Ośmiu największych japońskich producentów - Casio, Hitachi, NEC, Sharp, Toshiba, Fujitsu, Panasonic i Kyocera - sprzedało w 2008 roku o 19% mniej telefonów, niż w roku 2007; rok bieżący ma być pod względem sprzedaży jeszcze słabszy.

Amerykanie niezbyt entuzjastycznie oceniają szanse japońskiego operatora - według nich, DoCoMo zdecydowało się na ekspansję przynajmniej o trzy lata za późno, a kluczowa usługa firmy - i-mode - bazuje na technologii sprzed dziesięciu lat i nikogo już nie zainteresuje. Kiepskich nastrojów nie poprawia bynajmniej fakt, że jeszcze żaden operator MVNO nie odniosł na amerykańskim rynku znaczącego sukcesu.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 32
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 32
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Facebook
Ostatnio komentowane