tagi

MyDP – nowy standard łączności przewodowej dla urządzeń przenośnych

Eryk Napierała 29.06.2012 20

Dźwięk, obraz, zasilanie i sygnały kontrolne przez jedno gniazdo. Im więcej tym lepiej, prawda? Ta maksyma często się sprawdza, ale niekoniecznie na rynku różnego typu standardów. Chyba każdy kiedyś spojrzał na tył swojego komputera i zadał sobie pytanie, czemu wszystkie urządzenia nie mogłyby korzystać z jednego interfejsu? Zazwyczaj pojawienie się zupełnie nowego złącza popycha rynek do przodu, bo bez narzutu w postaci konieczności kompatybilności ze starszymi rozwiązaniami twórcy standardu mogą rozwinąć skrzydła i wprowadzić coś o wiele lepszego od tych już istniejących. Można zaryzykować stwierdzenie, że organizacji VESA udało się to bez wymyślania koła na nowo. Dzięki MyDP, czyli wariantowi DisplayPort przeznaczonemu dla najmniejszych urządzeń przenośnych, będzie można przesyłać z tabletu albo smartfona obraz i dźwięk, a w drugą stronę prąd ładujący akumulator urządzenia oraz dane i sygnały z urządzeń podłączonych do monitora. A wszystko to przez dobrze znane gniazdo USB.

Galaxy przedstawia niereferencyjną kartę GTX 680, której projekt został zatwierdzony przez Nvidię

Eryk Napierała 26.04.2012 16

Fantazja producentów sprzętu, a raczej osób odpowiedzialnych w tych firmach za marketing, staje się coraz bardziej zaskakująca. Galaxy dodało do swojej oferty nowy model karty graficznej z chipem GK104 wykorzystujący zupełnie inny system chłodzenia i projekt PCB niż referencyjny GeForce GTX 680, przy czym firma szczyci się, że jej autorska konstrukcja została zaaprobowana przez Nvidię. No i... co z tego?

Maingear przedstawia tytana wśród laptopów, z desktopowym procesorem Sandy Bridge-E

Eryk Napierała 08.02.2012 19

Firma Maingear dodała do swojej oferty nowy model komputera przenośnego typu desktop replacement. Takie określenie jest jak najbardziej na miejscu, bo mimo wcale nie największego ekranu, laptop kryje w sobie obecnie najwydajniejszy procesor Intela i to w dodatku przeznaczony dla komputerów stacjonarnych.

Seria Radeon HD 7000 - Eyefinity 2.0, HD(w)3D i nie tylko

Eryk Napierała 20.12.2011 16

Światło dzienne ujrzały slajdy z prezentacji przygotowanej przez AMD, opisującej serię HD 7000 kart graficznych Radeon. O wielu ich cechach wspominano bardziej lub mniej oficjalnie już wcześniej, więc teraz można się upewnić co do ich obecności lub, jeżeli przespało się dotychczasowe doniesienia, zobaczyć co szykuje konkurent NVIDI-i na nadchodzący 2012 rok.