Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 02.04.2015 | 8222 odsłony | 47 komentarzy

AMD nie ma ostatnio najlepszej passy, gdyż na rynku kart graficznych ma coraz mniejsze udziały względem umacniającej się Nvidii, ale także na rynku procesorów nie jest w stanie nawiązać poważnej rywalizacji z Intelem. Firma przechodzi restrukturyzację, ma kolejnego szefa i zapewne nadzieję na lepszą przyszłość. Jednakże zanim ta nadejdzie AMD musi mierzyć się z kolejnym problemem, związanym z wprowadzeniem na rynek pierwszej generacji układów APU (Accelerated Processing Unit) serii A "Llano". Niewykluczone jest to, że AMD będzie musiało wypłacić odszkodowania dla inwestorów, którzy kupili akcje firmy pomiędzy kwietniem 2011 roku i październikiem roku 2012.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 25.08.2011 | 7385 odsłon | 55 komentarzy

Szef Apple odchodzi, szef AMD przychodzi. 10 stycznia ze stanowiska prezesa firmy AMD zrezygnował Dirk Meyer, po około dwóch i pół roku pracy. Ponad osiem miesięcy firmie AMD, której szefowie zmieniają się jak w kalejdoskopie, udało się wyczarować nowego.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.01.2011 | 10477 odsłon | 61 komentarzy
Po dwóch latach AMD znowu zmienia "przywódcę" . Firma oficjalnie poinformowała o tym, że Dirk Meyer przestał być jej szefem. Jego miejsce tymczasowo zajmuje Thomas Seifert, do tej pory szef działu finansowego AMD. Dirk Meyer fotela szefa nie rozgrzewał zbyt długo. 18 lipca 2008 roku przejął pałeczkę od wtedy dość głośno krytykowanego Hectora Ruiza. więcej »
Piotr Gontarczyk | 22.07.2008 | 6077 odsłon | 16 komentarzy

Echa piątkowej konferencji prasowej nowego szefa firmy AMD nie milkną. Dirk Meyer zapewniał zaniepokojonych inwestorów, że w branży "procesorowej" firma stanie na nogi, jeszcze w tym roku. Nowy szef twierdzi, że uruchomienie produkcji, w wymiarze technologicznym 45 nm, procesorów Deneb ma nastąpić już w czwartym kwartale bieżącego roku. W kuluarach mówiono o październiku.

Informacja dla inwestorów może być tylko dobra, choć entuzjazmu najwyraźniej nie wzbudziła. Nawet zmiana szefa wydaje się nie robić na nich większego wrażenia. O ile pod koniec ubiegłego tygodnia akcje firmy AMD zaczęły wreszcie wyraźnie zyskiwać na wartości, o tyle aktualny tydzień zaczął się bardzo źle - akcje AMD są dziś mniej warte niż w przeddzień odejścia Hectora Ruiza.

Akcje firmy osiągnęły kolejny, najniższy od niemal sześciu lat poziom 4,59 dolara. Na to nałożyły się oczywiście także nienajlepsze dane finansowe za poprzedni kwartał.

Jak twierdzi Meyer, masowa produkcja 45 nm procesorów nowej generacji ma ruszyć w okolicach połowy przyszłego roku. To akurat nikogo nie powinno dziwić. Sam CEO AMD przyznał, że przeciętnie 3-4 kwartały muszą minąć od uruchomienia nowych procesów produkcyjnych, do osiągnięcia produkcji na pełną skalę.

Pierwsze procesory Deneb (45 nm) już krążą po świecie, są testowane i nawet podkręcane.

więcej »
Grzegorz Kubera | 22.07.2008 | 6003 odsłony | 16 komentarzy

Procesory AMD wytwarzane w procesie produkcyjnym 45 nanometrów trafią na rynek w czwartym kwartale.

Dirk Meyer, nowy CEO Advanced Micro Devices, wyjawił podczas jednej z konferencji, że procesory 45-nanometrowe powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku – dokładnie w czwartym kwartale.

– Tak jak mówiliśmy, jesteśmy gotowi na procesory 45 nm. Aktualnie rozpoczęliśmy już produkcję, więc nowe CPU trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej na początku czwartego kwartału – poinformował Meyer na konferencji.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nvidia wprowadza na rynek kolejny model karty graficznej z rodziny Turing, tym razem wyraźnie tańszy.  35
Czyżby odświeżone nazewnictwo było zapowiedzią większych zmian? 8
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 54
Wszystko przez problemy z procesem 10 nm. 39
O urządzeniu mówi się już od kilku miesięcy. 12
Cztery opowieści przedstawiające wojnę z różnych perspektyw. 23
Pierwsze eksperymenty nie wyglądają zachęcająco. 54
Wszystko przez problemy z procesem 10 nm. 39
Posiadacze Radeonów gotowi na premierę nowego CoD-a. 11
Średniak z bardzo dużym ekranem. 8
Jeśli to prawda, to Samsung znowu stracił bardzo intratny kontrakt. 12
Facebook
Ostatnio komentowane