Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 24.02.2015 | 11650 odsłon | 18 komentarzy

Piractwo muzyki, filmów czy oprogramowania i gier od lat ścigane jest z różną skutecznością, w wielu krajach na całym świecie. Niektórzy korzystanie z nielegalnych kopii oprogramowania tłumaczą wysokimi cenami, niedopasowanymi do przeciętnego konsumenta, użytkownika domowego. Można by się spodziewać, że jeśli ktoś zarabia miliony, czy to dolarów czy euro, z piractwem nie powinien być kojarzony. Tym bardziej z tego typu praktyką zazwyczaj nie kojarzy się twórców - na przykład muzyki.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 28.12.2014 | 15229 odsłon | 16 komentarzy

Film The Interview od wielu tygodni jest obiektem wielu kontrowersji. Punktem kulminacyjnym był z pewnością atak hakerski na Sony Pictures, a także groźby ujawnienia tajnych informacji, w przypadku wydania tego filmu. Najpierw firma Sony Pictures odwołała zaplanowaną na 25 grudnia premierę, a na kilka dni przed tym terminem zmieniła zdanie. Film okazał się wielkim hitem, ale przede wszystkim wśród piratów, którzy w zaledwie dwa dni pobrali go aż 1,5 miliona razy. Okazuje się, że do piractwa mogło dojść... w samym filmie.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 46
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 3
Jasna deklaracja Phila Spencera. 15
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Na sprzęt trzeba będzie jednak trochę poczekać. 11
Spokojnie, firma i tak niedługo zaoferuje nowy rodzaj łączności. 11
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 3
Pecetowa wersja może nie dostać obiecanych ulepszeń. 10
Agent 47 cały czas może pochwalić się dobrą formą. 12
Sprawa zakończyła się nie po myśli amerykańskiej firmy. 16
Szykuje się wiele dużych ogłoszeń. 8
Facebook
Ostatnio komentowane