tagi

665 gigaflopów, czyli NVIDIA Tesla M2090

Piotr Gontarczyk 17.05.2011 29
NVIDIA wprowadziła do swojej oferty procesor graficzny Tesla M2090, najszybszy układ do obliczeń równoległych na świecie przeznaczony do obliczeń wielkoskalowych. Nowy układ osiągnął rekordową wydajność w jednym z głównych testów wydajności - w zastosowaniach naukowych.

Nowa generacja układów NVIDI-i dla przenośnych stacji roboczych

Piotr Gontarczyk 22.02.2011 21
Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej linii profesjonalnych procesorów graficznych Quadro, dla przenośnych stacji roboczych. Te przeznaczone dla inżynierów, projektantów, grafików czy specjalistów w zakresie edycji wideo układy wykorzystują architekturę NVIDIA Fermi.

Oskary za efekty specjalne z NVIDI-ą na czele

Piotr Gontarczyk 15.02.2011 7
Liczba filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (Oscara) w kategorii efektów specjalnych została w tym roku zwiększona do pięciu i po raz kolejny efekty, do produkcji których wykorzystano procesory graficzne NVIDIA Quadro okazały się bezkonkurencyjne.

Rozwiązania obliczeniowe NVIDIA Tesla wybrane do nowych stacji roboczych Hewlett-Packard

Piotr Gontarczyk 04.08.2009 4
NVIDIA zapowiedziała dzisiaj, iż najmocniejsza i najbardziej rozbudowywalna stacja robocza HP - HP Z800 wyposażana jest w aż do dwóch procesorów graficznych NVIDIA Tesla, i staje się kolejną kluczową oznaką wzrostu zapotrzebowania na obliczenia wysokiej wydajności.

Instytucje opierające się na stacjach roboczych HP w celu przyspieszenia pracy w takich dziedzinach jak badania naukowe, wzornictwo przemysłowe, animacje 3D czy wreszcie badania sejsmologiczne, mogą w pełni wykorzystać korzyści oferowane przez procesor graficzny Tesla i zmierzyć się z wymagającymi obliczeniami przy użyciu standardowych rozwiązań.

W dynamice molekularnej, AMBER, kod badań publicznych z ponad 60.000 użytkowników, został napisany tak aby wykorzystać potężną równoległą architekturę CUDA, a co za tym idzie zapewnić ponad 50-krotne przyspieszenie obliczeń. Efektem tego jest szybsza analiza wyników badań naukowych.

Także firmy Numerix and CompatibL zapowiedziały wsparcie przez CUDA aplikacji Counterparty Risk wchodzącej w skład rozwiązania analitycznego wykorzystywanego przez 375 instytucji finansowych. Aplikacja ta ma pracować 18 razy szybciej dzięki obliczaniu skomplikowanych modeli cenowych przy użyciu procesorów graficznych NVIDIA.

Stacja robocza HP Z800 jest dostępna na www.hp.com/united-states/campaigns/z-workstations.