tagi

Nvidia ogłasza obsługę architektury ARM w segmencie HPC

Adrian Kotowski 17.06.2019 1

Podmiot szuka nowych możliwości rozwoju. Jensen Huang i jego podwładni doskonale zdają sobie sprawę, że w niedalekiej przyszłości będą musieli toczyć zacięty bój w segmencie superkomputerów z AMD i Intelem. Dlatego też zieloni postanowili rozszerzyć wsparcie swojej platformy obliczeniowej o procesory ARM. Dzięki takiej decyzji Nvidia wspiera już wszystkie najistotniejsze architektury CPU dostępne na rynku.

Titan RTX, GeForce RTX 2080 Ti i Radeon VII w wybranych zastosowaniach obliczeniowych

Mateusz Brzostek 20.04.2019 24

Po co powstają bardzo drogie karty graficzne z bardzo dużą pojemnością pamięci? Czemu są takie drogie, i czy warto za to zapłacić? Jeśli nie są dużo szybsze w grach, to do czego się przydają? Chcieliśmy to sprawdzić i pochylić się nad zastosowaniami obliczeniowymi takich kart graficznych.

Intel dodał obsługę Vulkana dla bibliotek OpenCV

Adrian Kotowski 01.10.2018 5

Firma przygotowuje się do premiery swoich samodzielnych kart graficznych. Intel udostępnił pierwsze łatki mające umożliwić wykorzystanie API Vulkan podczas wykonywania obliczeń bazujących na bibliotekach OpenCV. Stworzenie takiego back-endu jest ważną informacją, bo wyraźnie wskazuje na chęć stosowania przez Intela swoich przyszłych akceleratorów GPU w sieciach neuronowych.

Pascal i Volta - Nvidia ujawniła moc obliczeniową kolejnych generacji procesorów grafiki

Piotr Gontarczyk 25.11.2015 57

W trakcie konferencji Super Computing 15 przedstawiciele firmy Nvidia ujawnili parę nowych informacji na temat następnej generacji procesorów grafiki o nazwie kodowej Pascal. Wśród przedstawionych szczegółów są m.in. te dotyczące procesu procesu produkcyjnego czy szczytowej mocy obliczeniowej. Przy okazji poznaliśmy parę drobnych elementów związanych z kolejną generacją GPU Nvidii, opartych na architekturze Volta, które planowane są na lata 2017 i 2018 (zależnie od rynku). Nowe informacje zdają się potwierdzać niedawne plotki o tym, że pierwsze procesory oparte na architekturze Pascal mogą pojawić się już na początku przyszłego roku.

Nvidia CUDA 6 pojawi się za parę miesięcy

Piotr Gontarczyk 18.11.2013 18

Firma Nvidia zapowiedziała nową wersję popularnej platformy programistycznej do obliczeń równoległych. Platforma CUDA 6 według Nvidii ma zapewnić łatwiejsze tworzenie programów wykorzystujących obliczenia równoległe, poprzez zmniejszenie nakładu czasu i pracy niezbędnego do przyspieszenia aplikacji naukowych, technicznych lub firmowych za pomocą procesorów graficznych.

665 gigaflopów, czyli NVIDIA Tesla M2090

Piotr Gontarczyk 17.05.2011 29
NVIDIA wprowadziła do swojej oferty procesor graficzny Tesla M2090, najszybszy układ do obliczeń równoległych na świecie przeznaczony do obliczeń wielkoskalowych. Nowy układ osiągnął rekordową wydajność w jednym z głównych testów wydajności - w zastosowaniach naukowych.