tagi

Nero Move It z obsługą technologii NVIDIA CUDA

Piotr Gontarczyk 23.04.2009 13
NVIDIA poinformowała dzisiaj, że firma NERO opublikowała aktualizację dla swojego programu Nero Move it, która aż pięciokrotnie skraca czas kodowania dzięki wykorzystaniu zawartej w procesorach graficznych NVIDIA architektury obliczeniowej NVIDIA CUDA.

Program Nero Move it zaprojektowany jest tak, aby konwertowanie i dzielenie się cyfrowymi treściami w obrębie wielu różnorodnych urządzeń służących rozrywce było łatwe i szybkie. Jest to kompleksowe rozwiązanie programowe przeznaczone do kolekcjonowania, porządkowania, przenoszenia oraz publikowania plików multimedialnych pomiędzy wieloma urządzeniami oraz do kopiowania cyfrowych treści do internetowych serwisów społecznościowych.

Poprzez zastosowanie technologii CUDA i wykorzystanie potężnej mocy obliczeń równoległych procesorów graficznych NVIDIA, Nero Move it konwertuje pliki wideo w ułamku czasu, który trzeba było do tej pory poświęcić na to zadanie. Mając do dyspozycji Nero Move it czas potrzebny do wykonania takich zadań jak przystosowanie wideo HD dla iPoda skraca się z kilku godzin do kilku minut.

CUDA to przeznaczona do celów przetwarzania masowo równoległego architektura obliczeniowa procesorów graficznych NVIDII. Pierwszy GPU z obsługą CUDA zaprezentowany został w listopadzie 2006 roku wraz z premierą układu GeForce 8800. Architektura CUDA obecna jest we wszystkich procesorach graficznych produkowanych od tamtego czasu, dzięki czemu na rynku znajduje się obecnie ponad 118 milionów GPU z obsługą CUDA.

Nero Move it dostępny jest obecnie na całym świecie w sugerowanej cenie detalicznej 49,99 euro oraz w internetowym sklepie Nero Online Shop. Wersja z obsługą NVIDIA CUDA dostępna jest od dzisiaj jako bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy Nero Move it. Więcej informacji na temat Nero Move it oraz innych produktów firmy Nero znaleźć można na stronie www.nero.com.