Tagi
Publikacji na stronę
1
Dawid Grzyb | 08.05.2010 | 238205 odsłon | 33 komentarze
Był taki czas, kiedy zjadacz chleba, chcąc się zaopatrzyć w odtwarzacz plików muzycznych, miał alternatywę: kupić urządzenie typu no-name lub jeden z produktów firmy Creative, uchodzących kiedyś za bardzo elitarne. W ciągu ostatniej dekady rynek przenośnych odtwarzaczy bardzo się zmienił. Największą zmianą było pojawienie się konkurencyjnych marek. A Creative niedawno wprowadził odtwarzacz Zen X-Fi 2, który znacząco różni się od poprzedniego modelu z serii Zen.  więcej »
Piotr Gontarczyk | 30.06.2009 | 6068 odsłon | 10 komentarzy
Pod koniec lipca bieżącego roku firma Auzentech ma zamiar uruchomić sprzedaż nowego modelu karty dźwiękowej - X-Fi Home Theater HD.

Nowy produkt z interfejsem PCI Express x1 wyposażono w procesor dźwięku Creative X-Fi oraz procesor obrazu zapewniający zgodność ze standardem 24p True Cinema.

Najważniejsze cechy produktu to: obsługa do ośmiu strumieni PCM o rozdzielczości 24 bitów oraz częstotliwości próbkowania 192 kHz, obsługa rozszerzeń środowiskowych EAX Advanced HD 5.0, koder Dolby Digital Live oraz DTS Connect, X-Fi Crystalizer, CMSS-3D oraz 64 MB lokalnej pamięci RAM (X-RAM).

Karta ma dwa gniazda HDMI 1.3a - jedno wejście i jedno wyjście. Cena produktu nie jest jeszcze znana.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.01.2009 | 11119 odsłon | 42 komentarze

Producent Sound Blasterów zapowiada nowe słuchawki USB. Firma Creative Technology wprowadziła na rynek nowy model słuchawek przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy. Nowy model, HS-1100, z komputerem komunikują się przez interfejs USB 2.0/1.1, i mają odwa mikrofony, w tym jeden na odłączanym pałąku.

Model HS-1100 to dwa głośniki 40 mm, zapewniające pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Czułość wynosi 105 dB (przy częstotliwości 1kHz).

W słuchawki wbudowany jest dodatkowy kontroler X-Fi, zapewniający dostęp do technologii X-Fi Crystalizer oraz CMSS-3D. Słuchawki oferują funkcję wytłumiania dźwięków tła, dzięki drugiemu mikrofonowi umieszczonemu w samych słuchawkach.

Filtr Silencer od dźwięków docierających do mikrofonu na pałąku odseparowuje dźwięki pokrywające się z tym, co dociera do drugiego mikrofonu. W ten sposób głos gracza może zostać oczyszczony z tak zwanych szumów tła.

Nowy produkt w sklepach pojawić się ma w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna ma wynieść około 160 dolarów. Słuchawki będą sprzedawane ze sterownikami i oprogramowaniem Sound Blaster X-Fi.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.10.2008 | 11021 odsłon | 4 komentarze

Firma Creative zapowiedziała wprowadzenie do oferty lekkich głośników do notebooków, zasilanych przez USB - Creative N400. Creative N400 to kompaktowy zestaw 2.0 z pojedynczym przewodem USB, który jednocześnie zasila głośniki i przenosi dźwięk w postaci cyfrowej.

Oba głośniki satelitarne wyposażone są w dwucalowe, pełnozakresowe, aktywne przetworniki. Wszystkie regulatory są łatwo dostępne na górnej obudowie prawego głośnika. Dzięki prostemu podłączeniu i instalacji, głośniki są doskonałym uzupełnieniem dla notebooka. W zestawie znajduje się również etui ochronne, które sprawdzi się podczas podróży.

Creative N400 dostarczane są z oprogramowaniem Creative X-Fi, które pozwala cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami dźwiękowymi w muzyce i filmach, na przykład dzięki technologiom X-Fi Crystalizer i CMSS-3D.

Do zestawu dołączone jest również oprogramowanie Creative ALchemy obsługujące Creative EAX 4.0 Advanced HD i OpenAL. Creative ALchemy przywraca dźwięk przestrzenny Creative EAX Advanced HD 4.0 dla użytkowników systemu Windows Vista, zapewniając te same wrażenia w grach co na platformie Windows XP.

Najważniejsze właściwości zestawu Creative N400 USB Powered Notebook:

  • Zasilanie przez USB, instalacja plug and play
  • Dwa wydajne, pełnozakresowe przetworniki (2x 1 W)
  • Oprogramowanie X-Fi zapewniające bogate brzmienie muzyki
  • Łatwo dostępne regulatory
  • Lekka, przenośna konstrukcja - komfort podczas podróży
  • Magnetycznie ekranowane - nie powodują zakłóceń obrazu na telewizorach i monitorach LCD
Głośniki Creative N400 dostępne będą na rynku polskim od października w cenie 169 złotych brutto. więcej »
Piotr Gontarczyk | 17.09.2008 | 11979 odsłon | 11 komentarzy

Firma Creative wprowadziła na rynek nowe karty dźwiękowe dla komputerów przenośnych. Kartę Sound Blaster X-Fi Notebook można zainstalować w porcie ExpressCard. Nowy produkt oferuje odtwarzanie dźwięku w rozdzielczości 24 bitów, przy próbkowaniu do 48 kHz.

Najważniejsze funkcje nowego Sound Blastera to obsługa rozszerzeń EAX Advanced HD zarówno pod systemem Windows XP, jak i pod Vistą. W karcie serii X-Fi nie mogło oczywiście zabraknąć funkcji X-Fi Crystalizer i CMSS-3D. Do karty podłączyć można słuchawki lub stereofoniczny zestaw głośników. Nie zabrakło oczywiście wejścia mikrofonu.

Ciekawą cechą nowego Sound Blastera jest możliwość bezprzewodowego przekazywania dźwięku, do specjalnych odbiorników firmy Creative. W ten sposób komputer możemy "podłączyć" do zestawu nagłaśniającego, i przenosić go z miejsca na miejsce, bez potrzeby ciągania za sobą kabli.

Wraz z kartą sprzedawane są małe, douszne słuchawki, skórzane etui oraz specjalny adapter umożliwiający zainstalowanie karty w porcie ExpressCard/54. Sound Blaster X-Fi Notebook kosztuje 90 dolarów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 25.08.2008 | 10208 odsłon | 21 komentarzy

1 GB na karcie graficznej powoli staje się standardem - karty dźwiękowe nie chcą być gorsze. Firma Creative Labs uruchamia sprzedaż nowych, przenośnych Sound Blasterów X-Fi Go!. Nowe karty z komputerami komunikują się przez interfejs USB, gdyż są urządzeniami zewnętrznymi.

Sound Blaster X-Fi Go! wyglądem przypomina typowy pendrive. Karty oferują funkcję CMSS3D symulującą dźwięk przestrzenny ze źródeł dwu- i wielokanałowych na słuchawki, funkcję X-Fi Crystalizer oraz obsługę interfejsu OpenAL, zapewniającego przetwarzanie dźwięku, na przykład z gier pod kontrolą Windows Vista.

Dodatkowo X-Fi Go! zgodny jest z programem ALchemy, dzięki któremu możliwe jest przystosowanie starszych gier i programów do programowego stosu dźwięku, w Windows Vista, poprzez pominięcie go i udostępnienie im komunikacji bezpośrednio ze sterownikiem. Oznacza to na przykład uzyskanie efektów środowiskowych w grach, czy pominięcie wbudowanego w Windows Vista konwertera częstotliwości próbkowania. Karta oferuje także rozszerzenia EAX Advanced HD (prawdopodobnie 4.0).

Chyba najbardziej zaskakującym rozwiązaniem jest to, że X-Fi Go! to pierwszy tego typu produkt firmy Creative Labs, z wbudowaną pamięcią typu flash, o pojemności 1 GB. Do tej pamięci fabrycznie wgrywane są sterowniki i podstawowe oprogramowanie (Console Launcher i ALchemy). Nie wiemy jeszcze, czy są to aplikacje gotowe do użycia, co oznaczałoby, że nie ma potrzeby zawalania dysku twardego i samego systemu oprogramowaniem od Creative'a, czy zwykłe wersje instalacyjne.

Tak czy siak, pozostała przestrzeń jest do wykorzystania przez użytkownika, jako zwykły pendrive!Karta ma dwa gniazda typu Mini Jack: wejście mikrofonu i analogowe wyjście dźwięku (stereo).

Cena sugerowana wynosi niecałe 56 dolarów. Jeśli utrzyma się ona, w polskich warunkach, to produkt może okazać się bardzo interesujący, pod warunkiem że gra odpowiednio dobrze :-). Niebawem produkt ma pojawić się w Europie. Czekamy zatem na polską premierę.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  133
Dwie gry w dwóch sklepach. 6
Właściciele Radeonów gotowi na premierę nowej gry studia FromSoftware. 11
Tak wygląda następca Rifta. 16
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 56
Chińczycy przekonują do swoich produktów. 3
Czerwoni rozwijają swoje otwarte oprogramowanie. 4
Facebook
Ostatnio komentowane