Tagi
Publikacji na stronę
1
Agnieszka Serafinowicz | 11.06.2010 | 302372 odsłony | 66 komentarzy
W 1987 roku Thomas Knoll, student University of Michigan i posiadacz komputera Macintosh Plus, postanowił rozwiązać problem wyświetlania obrazów w skali szarości na ekranie swojego maca. Napisał program wyświetlający takie obrazy na dwukolorowym monitorze. Projektem o nazwie Display zainteresował się jego brat, John Knoll, który namówił Thomasa, by dodał funkcje edycyjne. Obaj zaczęli rozwijać program, który w roku 1990 został wydany na platformę Macintosh pod nazwą Adobe Photoshop 1.0. Dwie dekady później na rynku pojawił się pakiet Adobe Creative Suite 5 Master Collection, zawierający obok kilkunastu innych 12. generację tego, który kiedyś opracowali bracia Knoll. Postanowiliśmy sprawdzić, co oferuje najnowsza wersja najpopularniejszego składnika pakietu. więcej »
Piotr Gontarczyk | 12.05.2010 | 25103 odsłony | 10 komentarzy
Firma Adobe poinformowała o dostępności na polskim rynku produktów z rodziny Creative Suite 5. Najnowsze aplikacje pozwalają na tworzenie materiałów drukowanych, internetowych, audio, video, interaktywnych i przeznaczonych na urządzenia przenośne. W najnowszych programach rodziny CS5 znajdziemy aż 250 nowych funkcji, możliwość integracji z usługami Adobe CS Live a także dostęp do technologii Omniture. więcej »
Piotr Gontarczyk | 25.09.2008 | 5772 odsłony | 16 komentarzy

NVIDIA poinformowała dzisiaj, że w zapowiedzianym ostatnio pakiecie Adobe Creative Suite 4 wbudowana zostanie natywna obsługa procesorów graficznych NVIDIA. Adobe to kolejna firma graficzna, która wykorzysta moc masowego przetwarzania równoległego układów NVIDIA nie tylko do wyświetlania pikseli na ekranie.

Dzięki akceleracji zapewnianej przez procesory graficzne NVIDIA, pakiet Adobe Creative Suite 4 zapewnia możliwości szybszej, bardziej naturalnej pracy z obrazami. Adobe Creative Suite 4, najnowsza edycja uznanych programów graficznych, jest pierwszym pakietem tego rodzaju, który wykorzystuje moc akceleracji sprzętowej.

Procesory graficzne od dawna stanowiły niezbędną platformę przy wyświetlaniu obrazów na ekranie komputera w czasie rzeczywistym, ale twórcy oprogramowania dopiero niedawno zaczęli wykorzystywać moc przetwarzania równoległego do wielu innych zadań. Jednym z najważniejszych elementów tworzących ten trend jest właśnie pakiet Adobe Creative Suite 4, ze względu na swoją pozycję na rynku jako wiodącego pakietu do projektowania i tworzenia treści cyfrowych.

Adobe Creative Suite 4 zawiera wiele funkcji, które automatycznie wykrywają obecność procesorów graficznych NVIDIA Quadro lub GeForce i wykorzystuje ich możliwości przetwarzania równoległego do przyspieszania wielu wymagających graficznie operacji.

Oprogramowanie, które będzie korzystać z dostępnej w procesorach NVIDIA GeForce i Quadro technologii CUDA to:

  • Adobe Photoshop CS4
  • Adobe After Effects CS4
  • Adobe Premiere Pro CS4
więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Facebook
Ostatnio komentowane