Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 09.11.2009 | 3451 odsłon | 13 komentarzy
Limitowana edycja procesora Pentium firmy Intel, o której pisaliśmy w sierpniu zyskała w Chinach dużą rzeszę nabywców. Zainteresowanie nowym produktem skłoniło producenta do wprowadzenia go na rynek kolejnego kraju. Tym razem jest to Japonia.

Mowa o procesorze Intel Pentium Dual-Core E6500K. Od pozostałych procesorów Pentium odróżnia go odblokowany mnożnik. To akurat do tej pory było zarezerwowane dla najdroższych modeli procesorów Core 2 - Extreme Edition.

Pentium E6500K standardowo pracuje z częstotliwością 2,93 GHz i ma 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Nominalna częstotliwość magistrali FSB to 1066 MHz, a TDP układu wynosi 65 W. Procesor ten obsługuje też technologię wirtualizacji.

W Japonii można go nabyć za około 11.800 jenów, czyli równowartość około 370 złotych. Wciąż nie wiadomo, kiedy kolej przyjdzie na kraje Unii Europejskiej.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 19.08.2009 | 6250 odsłon | 32 komentarze

Najpierw wskoczył na rynek z wynikiem 4,6 GHz, potem przekroczył barierę 5 GHz, a teraz jest już za granicą 6 GHz. Wprowadzony w limitowanej edycji procesor Intel Pentium Dual-Core E6500K najwyraźniej został bardzo dobrze przyjęty przez chińskich overclockerów, bo co kilka dni padają kolejne rekordy podkręcania.

Do osiągnięcia częstotliwości 6004 MHz potrzebny był system chłodzenia ciekłym azotem (K|ngp|n F1) oraz płyta główna Biostar TP45 HP. Autorem nowego rekordu dla tego modelu procesora jest niejaki DFORDOG.

Obraz przedstawiający dane potwierdzające uzyskany wynik można znaleźć pod adresem valid.canardpc.com/show_oc.php?id=659862.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.08.2009 | 4563 odsłony | 23 komentarze
Raptem przedwczoraj pisaliśmy o pojawieniu się na chińskim rynku limitowanej edycji procesorów Intel Pentium Dual-Core E6500K, z odblokowanymi mnożnikami, a już dziś w sieci pojawiła się nowa informacja na ich temat.

Kierowany przede wszystkim do overclockerów model okazuje się być najszybszym, dostępnym układem opartym na rdzeniu Wolfdale-2M. Miłośnicy podkręcania z serwisu IT168 zdołałi podkręcić go do 5,068 GHz.

Wynik uzyskano mnożnik ustawiając na 24x, częstotliwość magistrali FSB na 211,2 MHz, a zasilanie CPU na 1,736 V. W sobotę było wiadomo o częstotliwości 4,6 GHz, a więc nowe procesory chyba dopiero nabierają rozpędu.

Testy podkręcania przeprowadzono na płycie głównej ASUS P5E3 Premium, z modułami pamięci Corsair DDR3-1333. Nie jest pewne, jakiego typu chłodzenia użyto podczas testów. Wielu internautów, na podstawie danych o temperaturach uważa, że zastosowano tradycyjne chłodzenie powietrzem. Zapis oraz potwierdzenie wyniku można znaleźć na stronie internetowej valid.canardpc.com/show_oc.php?id=634202.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.08.2009 | 7905 odsłon | 26 komentarzy

Do tej pory Intel odblokowane mnożniki rezerwował tylko dla najdroższych modeli procesorów serii Extreme Edition. Firma AMD natomiast okazała się być bardziej liberalna, w tej kwestii.

Teraz Intel chce zaatakować AMD w niższych segmentach rynku. Dlatego też firma przygotowała nowy model procesora Pentium Dual-Core, oznaczony symbolem E6500K. Z oznaczeń na opakowaniu wynika, że jest to seria limitowana.

Nowy dwurdzeniowiec domyślnie pracuje z częstotliwością 2,93 GHz, ale jego podkręcenie jest znacznie łatwiejsze, niż w przypadku poprzedników. 

Pakowany w niebiesko-czarne pudełka model już jest do nabycia w Chinach, za równowartość około 89 dolarów. Serwis Expreview.com zdołał już nowego Pentiuma przetestować.

Przetestowany model udało się podkręcić do 4,6 GHz. Więcej szczegółów na temat testów można znaleźć na stronie internetowej serwisu Expreview.com.

Rzecznik Intela dla serwisu Xbit labs powiedział, że wprowadzając nową serię procesorów na rynek chiński firma chce ocenić, czy warto rozszerzyć ofertę na inne kraje.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Trzeba się jednak pospieszyć. Microsoft obchodzi właśnie 5-lecie marki Surface Pro. 9
Firma nie powtórzy błędu, który popełniła przy premierze modelu G6. 16
AIO w cenie taniego laptopa. 4
Nowa wersja z mocniejszą sekcją zasilania. 14
Chip znajdziemy w przyszłorocznych smartfonach z segmentu high-end. 12
Szykuje się zauważalny wzrost wydajności. 29
Producent foteli gamingowych Quersus, wprowadził do sprzedaży linię modeli Vaos. 32
Firma kazała nam naprawdę długo czekać. 10
Tytuł z czasów gdy EA jeszcze stawiało przede wszystkim na grywalność. 15
System chłodzenia w nowej wersji. 15
Gra naszych południowych sąsiadów. 33
Fałszywka na Facebooku. 16
Wzrosty wydajności, ale tylko w niektórych przypadkach. 20
Firma Dell EMC rozpoczęła sprzedaż serwerów PowerEdge z procesorami AMD Epyc. 11
Jedno okno duże, a drugie małe. 8
Microsoft wszedł w lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku.  26
Facebook
Ostatnio komentowane