tagi

DFI LanParty JR P45-T2RS - CrossFire upchnięte w Micro-ATX

Piotr Gontarczyk 20.08.2008 18
Od lat płyty główne Micro-ATX kojarzone są przede wszystkim ze zintegrowanymi procesorami grafiki. Bardzo rzadko zdarza się, aby któryś z producentów na rynek detaliczny wprowadzał produkt tego typu, bez "integry" na pokładzie. Firma DFI ma taką konstrukcję.

Płyta główna LanParty JR P45-T2RS oparta jest na chipsecie Intel P45 i przeznaczona do obsługi procesorów Intela: Core 2 Duo, Core 2 Quad, Core 2 Extreme, Pentium Dual Core i Celeron, korzystających z podstawki LGA775. Na płycie mamy tylko jeden slot PCI (hura?!).

Oprócz niego do swojej dyspozycji mamy jeden slot PCI Express x1, ale za to dwa sloty PCI Express x16. Taki dobór slotów daje możliwość łączenia na płycie dwóch kart graficznych z procesorami ATI Radeon, w systemie CrossFire.

Płyta ma także zapewniać spore możliwości podkręcania. Tajwański serwis Coolaler podkręcił jej magistralę FSB do 600 MHz, co w przypadku płyty głównej Micro-ATX stanowi rzadkość.

Płyty główne DFI LanParty JR P45-T2RS już pojawiły się w chińskich sklepach. Chińczycy muszą za każdą z nich zapłacić 190 dolarów.