tagi

Amerykańskie agencje wywiadowcze odradzają zakup smartfonów Huawei i ZTE

Adrian Kotowski 14.02.2018 29

Chińczycy pod ostrzałem. Sześciu szefów najważniejszych agencji wywiadowczych Stanów Zjednoczonych stanowczo odradza korzystanie przez Amerykanów ze smartfonów i usług oferowanych przez Huawei i ZTE. Swoje wątpliwości w związku z bezpiecznym używaniem sprzętu chińskich firm podzielili się podczas przesłuchania przed senacką komisją do spraw wywiadu.

10 miliardów na łamanie szyfrów

Marek Kowalski 31.08.2013 21

Wszyscy zgodzimy się, że 10 miliardów dolarów to kwota gigantyczna. Jednak nie dla Amerykanów, którzy zgodnie z ujawnionym przez The Washington Post budżetem dotyczącym operacji wywiadowczych na rok 2013 właśnie tyle wydają na to, by dowiedzieć się czegoś o swoich bliźnich. 

Hakerzy z LulzSec tym razem zaatakowali CIA. Wyzywają na pojedynek grupę Anonymous

Piotr Gontarczyk 16.06.2011 54
Wyjątkowo aktywna w ostatnich tygodniach, grupa hakerska LulzSec, po atakach na różne strony internetowe teraz publicznie atakuje inną grupę - Anonymous. LulzSec poprzez serwis Twitter stwierdza, że na forum obrazkowym 4chan.org wypatrzyła dyskusje, w których konkurenci ją atakują. Odpowiedzieli stwierdzeniem, że Anonymous powinno sobie zdać sprawę z tego, że LulzSec jest tym, czym ci kiedykolwiek chcieli być.