tagi

Cooler Master Seidon 120V Ver.2 - specyfikacja

Adrian Kotowski 28.11.2014 9

Cooler Master zaprezentował system chłodzenia cieczą Seidon 120V w rewizji V2. Producent wskazuje, że bardzo dużą zaletą produktu jest szybki i prosty montaż. Konstrukcja jest także fabrycznie napełniona cieczą, dzięki czemu użytkownik od razu otrzymuje w pełni gotowy do pracy blok wodny.

NZXT Kraken X31 - niewielki zestaw mini-LC

Adrian Kotowski 09.07.2014 10

NZXT rozpoczął sprzedaż nowego zestawu systemu chłodzenia mini-LC kierowanego do użytkowników, którzy nie mogą wygospodarować zbyt wiele miejsca na potężniejszy cooler.

Asetek patentuje system chłodzenia cieczą GPU. Czy to koniec rynkowego bytu innych producentów?

Adrian Kotowski 01.07.2014 41

Czarne chmury zebrały się nad fanami „wodowania” swoich kart graficznych. Firma Asetek zdobyła patent na system chłodzenia cieczą i tym samym jest jedyną firmą, która ma prawo produkować tego typu produkty na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Jak efektywnie schłodzić najszybsze procesory? Test kilku mocnych zestawów chłodzenia powietrznego

Łukasz Marek 13.08.2013 91

Chłodzenie poszczególnych podzespołów komputera od zawsze jest sporym problemem. Miliony tranzystorów w procesorach czy kartach graficznych wydzielają ilości ciepła, które niełatwo odprowadzić. Trzeba wykorzystywać sporej wielkości radiatory, które odbiorą je z układu, a następnie  oddadzą do otoczenia. Dzisiaj testujemy wybrane konstrukcje, których zadaniem będzie schłodzić procesor zarówno bardzo wydajny, jak i dość energochłonny, jak na dzisiejsze standardy: Intel Core i7-3970X!

Enermax i nowe systemy chłodzenia cieczą

Piotr Gontarczyk 21.09.2012 30

Firma Enermax wprowadza do swojej oferty pierwsze modele systemów chłodzenia cieczą serii ELC. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu blokowi wodnemu, Enermaxowi udało się osiągnąć szybszą i bardziej efektywną eliminację punktów ciepła. Zastosowane wentylatory Twister z innowacyjną funkcją Tri-Cooling, zapewniają natomiast ciszę i wydajność. Trzy modele, ELC120-TB, ELC120-TA oraz ELC240, w sprzedaży pojawić się mają na początku przyszłego tygodnia.

System chłodzenia procesorów CoolIT Freezone Elite V2 już dostępny

Piotr Gontarczyk 17.03.2010 16
Firma CoolIT uruchomiła sprzedaż nowej generacji systemu chłodzenia procesorów, Freezone Elite V2, która łączy metodę chłodzenia powietrzem, cieczą z komponentami termoelektrycznymi. Nowość co prawda już jest dostępna, ale obecnie tylko w nielicznych sklepach. Jednym z nich jest sklep AuqaTuning.