Tagi
Publikacji na stronę
1
Bartosz Czechowicz | 11.07.2017 | 9147 odsłon | 23 komentarze

Chiny nie od dziś słyną z cenzury internetu. Państwo Środka już od dłuższego czasu blokuje wybrane strony, wśród których możemy znaleźć m.in. Facebooka i Twittera, ale ograniczenia do tej pory można było obchodzić za pomocą usług VPN. Lokalny rząd postanowił jednak ukrócić i ten proceder.

więcej »
Bartosz Czechowicz | 02.01.2015 | 5785 odsłon | 20 komentarzy

Indie zarządziły blokadę 32 stron internetowych. Na liście zbanowanych portali znalazło m.in Vimeo, Dailymotion, Imgur, GitHub i Pastebin. Lokalne władze chcą w ten sposób zwalczać materiały, które publikuje Państwo Islamskie. Ich zdaniem to właśnie te serwisy najbardziej pomagają w rozpowszechnianiu pochodzących od terrorystów treści. Blokada ma zostać zdjęta, gdy firmy pójdą na współpracę i zgodzą się na kasację niepożądanej zawartości.

więcej »
Eryk Napierała | 24.11.2012 | 8468 odsłon | 32 komentarze

Niezależność internetu jest cały czas zagrożona. Jako firma opierająca swoje działanie na szczegółowych danych o internautach, Google raczej nie kojarzy się z wolnością i otwartością sieci. Dla niezależnego internetu jest jednak coś o wiele gorszego od korporacji zarabiającej na prywatnych danych – rządy i organizacje o zapędach cenzorskich, które z chęcią objęłyby kontrolę nad tym ostatnim wolnym medium i ograniczyły dostęp do niewygodnych treści. Już za nieco ponad tydzień – 3 grudnia – w Dubaju odbędzie się konferencja Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (International Telecommunication Union), na której spotkają się przedstawiciele rządów państw i wielu różnych firm. Za zamkniętymi drzwiami ma odbyć się narada na temat wprowadzenia nowych środków kontroli globalnej sieci. Google zachęca, by w świetle takich działań "na górze", zwykli ludzie wyrazili swoje poparcie dla wolnego, otwartego internetu.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Facebook
Ostatnio komentowane