tagi

BlackBerry Venice z wysuwaną klawiaturą

Piotr Gontarczyk 18.06.2015 7

W trakcie tegorocznego MWC (Mobile World Congress) szef firmy BlackBerry, John Chen zaprezentował nowego flagowca, który firma zamierza na rynek wprowadzić w tym tym roku. Wtedy ujawniono, że będzie to smartfon z wysuwaną klawiaturą fizyczną, a więc rozwiązaniem obecnie uznawanym za niezbyt popularne. Dodatkowo urządzenie to może mieć ekran zagięty z dwóch stron, podobnie jak Galaxy S6 Edge firmy Samsung.

Nowe wideo i pełna specyfikacja smartfonów BlackBerry z serii L

Eryk Napierała 17.01.2013 5

Na oficjalną prezentację nowych smartfonów marki BlackBerry trzeba poczekać jeszcze niecałe dwa tygodnie, ale już teraz można przyjrzeć się specyfikacjom części z nich. Wewnętrzne dokumenty RIM potwierdzają wcześniej ujawnione informacje o podzespołach smartfonów z serii L, a konkretniej występującego w czterech wersjach modelu nazwanego paradoksalnie... Z10.

Nowy smarfton BlackBerry na zdjęciach – jest szansa na odrodzenie marki? AKTUALIZACJA – jest i film

Eryk Napierała 13.12.2012 32

Sukces smartfonów opartych na Androidzie i rosnąca popularność iPhone'ów były wystarczającymi ciosami, by długo kojarzone z najwyższą jakością smartfony BlackBerry usunęły się w cień. Niestety, kanadyjska firma RIM, właściciel marki, nie nadążyła za przeobrażającym się rynkiem i przez ostatnie kilka lat zrobiła naprawdę niewiele by pozostać konkurencyjna. Sytuację ma szansę zmienić kolejna generacja jeżynowych smartfonów. Jeden z nich uchwycono na zdjęciach.

BlackBerry PlayBook 4G LTE już za parę dni?

Piotr Gontarczyk 25.07.2012 4

W trakcie Mobile World Congress 2011, firma Research in Motion zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu tabletu BlackBerry PlayBook. Zapowiedziane urządzenie miało korzystać z sieci 4G i zapewniać zgodność ze standardem LTE. Pierwotnie planowano wprowadzenie go do sprzedaży parę miesięcy po zapowiedzi, ale model ten był wielokrotnie opóźniany.

Nokia postawiła na najgorszego konia?

Piotr Gontarczyk 15.11.2011 85

Doskonałe wyniki Google i miażdżące Microsoftu na rynku systemów dla smartfonów. Z analiz firmy Gartner wynika to, że system operacyjny Google Android zajął w skali globalnej dominującą pozycję na rynku systemów dla smartfonów. Według Gartnera, Android w ciągu roku podwoił swój udział i obecnie zajmuje aż 52,5% (25,3% rok temu) całego rynku systemów operacyjnych, pozostawiając wszelką konkurencję w tumanach kurzu.

Rynek smartfonów czeka spory wzrost sprzedaży. Android zgarnie niemal 40% rynku systemów

Piotr Gontarczyk 29.03.2011 15
Według firmy analitycznej IDC, rynek smartfonów w tym roku osiągnie spore wzrosty. Analitycy spodziewają się tego, że do końca bieżącego roku na rynek trafi 450 milionów sztuk. Dla porównania, w roku ubiegłym rynek smartfonów wypełniło 303,4 miliona sztuk.